Maminka.czMall.tv

VIDEO: Kdo je pedofil? Za zneužíváním dětí jsou obvykle jiné typy lidí

9.  6.  2021
Je velký rozdíl mezi pedofilem a člověkem, který sexuálně zneužívá děti. Ačkoliv případů zneužívání dětí je ve skutečnosti v České republice více než 1000 ročně, jen málokterých se dopustí opravdový pedofil. Podívejte se na video, které tuto problematiku vysvětluje.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Naprostá většina těch, kdo sexuálně zneužívají děti, jsou lidé tzv. většinově sexuálně orientovaní, tedy „normální”. Pedofilů, tedy dospělých, které přitahují děti, je ve skutečnosti velmi málo.

Z téhle skupiny je třeba vyčlenit ty, kteří pedofilní sklony mají, ale nikdy je nerealizují. Protože pedofil má ve skutečnosti děti opravdu rád a není to jen fráze. Je řada těch, kteří si uvědomují, že jsou jejich sklony pro dítě devastující, a protože dítěti nechtějí ublížit, ovládnou se. 

I známé osobnosti historie byly pedofilové

Historicky známou osobností – pedofilem – byl třeba Lewis Carroll, autor Alenky v říši divů. Ten se údajně bláznivě zamiloval do dcery svých přátel, které bylo tehdy asi osm let. Jako výraz lásky jí věnoval knížky. Tyto spekulace se rojí třeba i kolem Jaroslava Foglara, ale zároveň nikdy nepadla jakákoli zmínka, že by údajným pedofilním sklonům podlehl. Pravda ale je, že se nikdy neoženil a svůj čas věnoval pouze dospívajícím chlapcům. Těm a všem svým čtenářům ovlivnil život veskrze pozitivně. 

Podrobnosti o pedofilii jsou tématem dalšího dílu pořadu Dělníci chtíče.

Další díly pořadu můžete vidět na Mall.tv.

VIDEO: Dělníci chtíče: Jak se dá na dětech poznat sexuální zneužívání?
Nový díl pořadu Dělníci chtíče opět poukazuje na problematiku zneužívání dětí
Témata: Děti, Video, Psychika, Mall.tv, Foglar, Dělník chtíče, Typ lidí, Vid, Špek, Česká republika, Alenka, Skutečnost, Pedofil, KDO, Zneužívání, Žně, Jaroslav Foglar, Zneužívání dětí, Sklon, Spekulace