Maminka.czMaminka v porodnici

VIDEO: Kojení po císařském řezu

Tereza Víchová 8.  12.  2022
Jak je to s laktací a jejím nástupem po císařském řezu? Je něco jinak než po běžném porodu? Zeptali jsme se laktační poradkyně Kláry Bastlové z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Samozřejmě po normálním porodu má maminka své miminko bezprostředně po porodu u sebe. U nás po císařském řezu je maminka na pooperačním pokoji, kam my jako laktační poradkyně po dvou hodinách, které jsou pro miminko adaptační, chodíme k mamince na přikládání. Podle stavu maminky, podle toho, zda jí je dobře, jestli byla v celkové, nebo epidurální analgezii, chodíme miminko přikládat,“ říká laktační poradkyně Klára Bastlová.

Maminka v porodnici v Ústí nad Labem: Jak tu probíhá péče o předčasně narozené děti a maminky po porodu?

Tvorba mateřského mléka

Někdy si maminky na diskusních fórech stěžují, že po císaři je nástup laktace komplikovanější. Laktační poradkyně vysvětluje: „Je to individuální. Některá maminka po císařském řezu má dostatek mleziva a není problém s přikládáním. Samozřejmě problém může být i po normálním spontánním porodu, a to jak s laktací, tak s přikládáním nebo s bolestmi. Není to úplně vázané přímo na císařský řez.“

Včasné přikládání

Aby se mléko spustilo, je důležité včasně a často přikládat. „Maminka přikládá, jakmile dítě udělá signál v postýlce, že by si dalo mlíčko,“ říká Klára Bastlová.

Jak probíhá přikládání po porodu? Jaké služby laktačního poradenství mohou maminky v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem využít? A jaké nejčastější potíže s kojením se objevují? Podívejte se na bonusové video z Ústí nad Labem.

Maminka v porodnici

Vydáváme se za vás do porodnic celé České republiky, natáčíme tu videa, abyste viděli realitu, ptáme se na všechno, co vás zajímá. V tištěné Mamince najdete každý měsíc velkou reportáž, na webu spoustu videí s odborníky i maminkami, které zrovna porodily a celou řadu bonusů a tipů. S námi si vyberete tu nejlepší porodnici.

Témata: Porod, Maminka v porodnici, Miminko, Kojení, Porodnice, Laktační poradenství, Nejlepší video, Císařský řez, Ústí nad Labem, Maminka, Přikládání, Nástup, Poradkyně
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Ve dvou letech platila za nejkrásnější batole na světě. Jak vypadá a žije „živá panenka“ Aira Marie Brown dnes?
len
Životní příběh
První láska ze školky? Tohle prosím zamilovaným dětem nedělejte!
Brožová Lenka
Malé lásky
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Zákaz pití mléka, stání v koutě, zamykání dětí v pokoji... Slavní odkryli své poněkud netradiční výchovné metody!
Mrázková Dita
Slavní rodiče
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
Seriál Kukačky láme rekordy. Může matka vůbec poznat, že dítě není její? Ptáme se Lilie Khousnoutdinovy
Brožová Lenka
Seriál
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti