Maminka.czMaminka v porodnici

VIDEO: Lze zabránit předčasnému porodu?

Kdy se nejčastěji objeví riziko předčasného porodu a jak potom lékaři postupují? Ptali jsme se při natáčení seriálu Maminka v porodnici MUDr. Petra Müllera, vedoucího lékaře porodního sálu v Pardubické nemocnici.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Provádíme ultrazvukovou cervikometrii, což je ultrazvukové vyšetření děložního hrdla, kdy de facto zkoumáme délku děložního hrdla a na podkladě jeho délky indikujeme eventuálně další vyšetření, pokud se nám zdá hrdlo krátké,“ vysvětluje MUDr. Petr Müller.

Maminka v porodnici v Pardubicích: Intermediární centrum a unikátní projekt z Finska

U kterých žen je větší riziko předčasného porodu?

„U žen s anamnézou předčasného porodu nebo tehdy, pokud mají nějaký zákrok provedený na děložním čípku, nebo u žen, u kterých se vyskytuje nějaká děložní infekce," říká MUDr. Müller.

V kterém týdnu se riziko obvykle odhalí? Jaký se doporučuje režim, když jsou ženy v ambulantní péči? Jak vypadá péče o hospitalizované ženy? Podívejte se na video v úvodu článku.

Maminka v porodnici

Vydáváme se za vás do porodnic celé České republiky, natáčíme tu videa, abyste viděli realitu, ptáme se na všechno, co vás zajímá. S námi si vyberete tu nejlepší porodnici.

Témata: Maminka v porodnici, Porodnice, Nejlepší video, reportáž, Předčasný porod, Pardubice, riziko, Lékař, Natáčení seriálu, MUDr., Pardubická nemocnice, Porodní sál, Děložní hrdlo, Vid

Video