Maminka.czMaminka roku 2021

VIDEO: Maminka roku 2021: Divokou kartu v kategorii Maminka podnikatelka získala Zuzana Kaščáková

Dita Mrázková 16.  7.  2021
VIDEO: Maminka roku 2021: Divokou kartu v kategorii Maminka podnikatelka získala Zuzana Kaščáková
Semifinálové hlasování v projektu Maminka roku 2021 se chýlí ke konci. A patronky jednotlivých kategorií dostaly nelehký úkol – vybrat jednu maminku, které udělí divokou kartu. V kategorii Maminka podnikatelka zabodovala Zuzana Kaščáková, které dala "zelenou" zpěvačka Ewa Farna.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Zuzana Kaščáková byla hostem Kristýny Dobeš Moučkové v podcastovém studiu časopisu Maminka. Přiznala, že i když své podnikání chtěla nesčetněkrát vzdát, vždycky v sobě našla sílu zabojovat. I bez podpory těch úplně nejbližších.

"S myšlenkou vlastního podnikání jsem koketovala už dlouho, ale hlavním impulsem byla bohužel až tragická smrt mého muže. Náš syn byl tehdy ještě malý, aby se dopravoval sám do školy, a já velmi brzy zjistila, že musím být maximálně časově flexibilní," svěřila se se svým životním příběhem Zuzana. A tak všechno vsadila na jednu kartu, pustila tehdejší zaměstnání a vrhla se na podnikání. "Iconioo rovná se já, je to moje další dítě, srdcová záležitost. Už si neumím představit, že by to bylo jinak."

Patronka kategorie Maminka podnikatelka, zpěvačka Ewa Farna, přiznala, že nejraději by si se všemi adeptkami soutěže promluvila a poznala je blíž. 

"Bylo těžké vybrat tu maminku, která by měla dostat divokou kartu. Vybrala jsem Zuzanu, moc se mi líbí, co dělá a jak zvládla vše rozjet, když jí těsně před cílovou rovinkou, kdy je to největší makačka, tragicky opustil muž  opora a táta dítěte. Sama vím, jak náročné je skloubit realizaci, práci a výchovu dítěte, takže já bych bez manžela byla úplně v háji...", řekla Eva.

Pokud si chcete rozhovor se Zuzanou Kaščákovou poslechnout, zde je audioverze. Stačí kliknout na bílou šipku a chviličku počkat:

00:00:0000:00:00

Příběh maminky Zuzany Kaščákové je motivující (nejen) pro mámy, které přemýšlí o podnikání, ale z důvodu péče o děti nenašly odvahu ho rozjet. Zuzka, která má e-shop s nábytkem a interiérovými doplňky, je však přesvědčená, že když do toho člověk vloží svůj vlastní nápad a invenci, dá do svého záměru osobní prvek a dokáže zvážit všechna pro a proti, že se prostě musí zadařit. Jí se to i přes všechny peripetie a rány osudu podařilo.

Hlasovat můžete do 20. 7. 2021 na webu projektu Maminka roku. 

Tomáš Klus nazpíval píseň k soutěži Maminka roku. Vystupují tu skutečné maminky
Témata: Maminka roku 2021, Maminka podnikatelka, Divoká karta, Podnikání, Podnikatelka, Zpěvačka, Maminka, Karta, Patronka, Ewa Farna, Kategorie, Iconioo, Zuzana Kaščáková, Peripetie, Zuzana
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci