Maminka.czMaminka roku 2021

VIDEO: Maminka roku 2021: Divokou kartu v kategorii Maminka podnikatelka získala Zuzana Kaščáková

Dita Mrázková 16.  7.  2021
VIDEO: Maminka roku 2021: Divokou kartu v kategorii Maminka podnikatelka získala Zuzana Kaščáková
Semifinálové hlasování v projektu Maminka roku 2021 se chýlí ke konci. A patronky jednotlivých kategorií dostaly nelehký úkol – vybrat jednu maminku, které udělí divokou kartu. V kategorii Maminka podnikatelka zabodovala Zuzana Kaščáková, které dala "zelenou" zpěvačka Ewa Farna.

Zuzana Kaščáková byla hostem Kristýny Dobeš Moučkové v podcastovém studiu časopisu Maminka. Přiznala, že i když své podnikání chtěla nesčetněkrát vzdát, vždycky v sobě našla sílu zabojovat. I bez podpory těch úplně nejbližších.

"S myšlenkou vlastního podnikání jsem koketovala už dlouho, ale hlavním impulsem byla bohužel až tragická smrt mého muže. Náš syn byl tehdy ještě malý, aby se dopravoval sám do školy, a já velmi brzy zjistila, že musím být maximálně časově flexibilní," svěřila se se svým životním příběhem Zuzana. A tak všechno vsadila na jednu kartu, pustila tehdejší zaměstnání a vrhla se na podnikání. "Iconioo rovná se já, je to moje další dítě, srdcová záležitost. Už si neumím představit, že by to bylo jinak."

Patronka kategorie Maminka podnikatelka, zpěvačka Ewa Farna, přiznala, že nejraději by si se všemi adeptkami soutěže promluvila a poznala je blíž. 

"Bylo těžké vybrat tu maminku, která by měla dostat divokou kartu. Vybrala jsem Zuzanu, moc se mi líbí, co dělá a jak zvládla vše rozjet, když jí těsně před cílovou rovinkou, kdy je to největší makačka, tragicky opustil muž  opora a táta dítěte. Sama vím, jak náročné je skloubit realizaci, práci a výchovu dítěte, takže já bych bez manžela byla úplně v háji...", řekla Eva.

Pokud si chcete rozhovor se Zuzanou Kaščákovou poslechnout, zde je audioverze. Stačí kliknout na bílou šipku a chviličku počkat:

00:00:0000:00:00

Příběh maminky Zuzany Kaščákové je motivující (nejen) pro mámy, které přemýšlí o podnikání, ale z důvodu péče o děti nenašly odvahu ho rozjet. Zuzka, která má e-shop s nábytkem a interiérovými doplňky, je však přesvědčená, že když do toho člověk vloží svůj vlastní nápad a invenci, dá do svého záměru osobní prvek a dokáže zvážit všechna pro a proti, že se prostě musí zadařit. Jí se to i přes všechny peripetie a rány osudu podařilo.

Hlasovat můžete do 20. 7. 2021 na webu projektu Maminka roku. 

Tomáš Klus nazpíval píseň k soutěži Maminka roku. Vystupují tu skutečné maminky
Témata: Maminka roku 2021, Maminka podnikatelka, Podnikatelka, Ewa Farna, Zpěvačka, Zuzana Kaščáková, Zuzana, Kategorie, Patronka, Divoká karta, Podnikání, Maminka, Karta
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Tahle miminka jsou roztomilá trochu jinak: Vrásky a pohledy stařečků vás rozesmějí!
Mrázková Dita
Děti
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Formánková Simona
Instagram
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy