Maminka.czLetní tábory

VIDEO: Must have na dětské tábory: Na co nezapomenout při balení?

Tereza Víchová 20.  7.  2021
Sezóna dětských táborů je v plném proudu. Možná jste ve změti informací o testech zapomněli na mnoho dalšího. Podívejte se proto na video, které poradí, bez čeho se děti na táboře neobejdou.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

A co mají naopak nechat doma (a užít si "digitální detox"), je jasné. Mobil do dětského kufru nepatří, ostatně na některých pobytech je přímo zakázaný a pořadatelé vědí proč. Děti se totiž během letních dobrodružství mají učit především komunikovat mezi sebou a fungovat v partě. Co by vám ale při balení uniknout nemělo?

Balte společně s dětmi

Tohle pravidlo je do života k nezaplacení. Po dvou výjezdech, kdy si dáte čas a společně sedíte a vybíráte tepláky, na tom "vyděláte". Větší děti už se totiž bez potíží sbalí samy a vám ubyde práce. Navíc když dítě ví, kde co v kufru má, předejdete jeho panice, že něco nemůže najít.

Nezapomeňte na léky

Na každém táboře je samozřejmě přítomný i zdravotník, takže léky na horečky chystat nemusíte. Nezapomeňte ale na ty, které dítě pravidelně užívá – například na alergie nebo astma.

Kapesné je nutnost

Ano, pitný režim a strava jsou samozřejmě na táboře plně zajištěny. Ale výlety neznamenají zdaleka jen prohlídku hradu nebo zámku. Místní stánek určitě nabídne třeba vyřezávané píšťalky nebo přívěsky na klíče jako památku (která nadobro zmizí v útrobách psacího stolu hned po návratu). Jako ideální a zdravá míra se ukazuje asi 200–300 Kč.

Dokumenty s sebou

O testech na covid už řeč byla, ale na tábor je zapotřebí více papírování. Především jděte včas k dětskému lékaři pro potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte. Zaplatíte asi 200 Kč a udělejte si kopii, tenhle dokument je totiž platný 2 roky. Poslední nezbytností je kartička pojištěnce. A teď už hurá za zážitky!

Co zabalit dětem na letní tábor? Na tohle určitě nezapomeňte
Nejlepší dětské zábavní parky v Česku! 9 tipů, kam vyrazit o víkendu
Témata: Video, Cestování, Maminka cestuje, Prázdniny, Letní tábory, Dokument, Dětský tábor, Must, Kufr, Balení, Tábor, Digi, Plný proud, Změť, Test, Děti
Mohlo by vás zajímat