Maminka.czLOH21

VIDEO: Nejmladším olympionikům bylo pouhých 11 let! Podívejte se na příběhy dětí

Kristýna Juřicová 21.  7.  2021
Také se těšíte, jak budete i s dětmi fandit našim olympionikům? Tak si představte, že byste se už na své děti dívali na obrazovce, jak zvládají sportovní klání. Podívejte se na video, které vás seznámí s nejmladšími olympioniky v historii. Byly to totiž ještě děti.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Italské gymnastky byly v roce 1928 vyslány na Olympijské hry v Amsterdamu a nejmladší závodnici mezi děvčaty bylo pouhých 11 let. Nicméně věk jim zvítězit nezabránil, a získaly tak stříbrné medaile, díky nimž se staly celosvětově známé.

V roce 1936 se konaly olympijské hry v Berlíně. Skokem do vody tu triumfovala Američanka Marjorie Gestringová, které bylo pouhých 13 let, když vyhrála. Bohužel kvůli politické a světové situaci, která se rozmáhala prvně v Německu, se její kariéra pozastavila a na druhé olympijské hry se už nekvalifikovala.

Inge Sørensenová byla dánská plavkyně, která získala bronz v roce 1936. Bylo jí pouhých 12 let, když cenu vyhrála. Její úspěch se v Dánsku poprvé živě vysílal v rádiu.

Donna Elizabeth de Varonaová byla plavkyně. Na Římských hrách v roce 1960 se zúčastnila rozplavby závodu na 4 x 100 m. Díky tomu se stala nejmladší olympioničkou v této kategorii, bylo jí pouhých 13 let. I když zde zlato nezískala, obhájila si ho později v roce 1964 na olympiádě v Tokiu. Později se stala sportovní reportérkou a vášeň ke sportu předává skrz svoji nadaci pro rozvoj ženského sportu v USA.

Další dechberoucí příběhy českých olympioniků a olympioniček, kteří se do sportovních dějin už zapsali, i těch, kteří o to budou usilovat v průběhu letních olympijských her v Tokiu, můžete zdarma sledovat na www.czechteam.tv nebo ve stejnojmenné aplikaci.

Rodiče sportovci, synové buchtíci: Vyrovnat se s jinakostí dětí bylo těžké
Mistryně ČR v boxu Lenka Volejníková: Miminko pro mě není překážka!
Slavné sportující mámy vítězí i s malými dětmi! Podívejte se na video
Témata: Děti, Video, Sport, Historie, sportovci, LOH21, olympiáda, OH2021, medaile, Olympijské hry, Reportér, Czechteam, Sportovní klání, Olymp, Dánsko, Obrazovka, USA, Příběh dětí, Německo, Berlín, Klání, Amsterdam, Olympionik, Tokio, Sport na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
GALERIE: Dvojčata jsou to nejlepší, co nás potkalo! 16 celebrit a jejich dvojnásobná radost i starost
Mrázková Dita
Galerie
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy