Maminka.czLOH21

VIDEO: Nejmladším olympionikům bylo pouhých 11 let! Podívejte se na příběhy dětí

Kristýna Juřicová 21.  7.  2021
Také se těšíte, jak budete i s dětmi fandit našim olympionikům? Tak si představte, že byste se už na své děti dívali na obrazovce, jak zvládají sportovní klání. Podívejte se na video, které vás seznámí s nejmladšími olympioniky v historii. Byly to totiž ještě děti.

Italské gymnastky byly v roce 1928 vyslány na Olympijské hry v Amsterdamu a nejmladší závodnici mezi děvčaty bylo pouhých 11 let. Nicméně věk jim zvítězit nezabránil, a získaly tak stříbrné medaile, díky nimž se staly celosvětově známé.

V roce 1936 se konaly olympijské hry v Berlíně. Skokem do vody tu triumfovala Američanka Marjorie Gestringová, které bylo pouhých 13 let, když vyhrála. Bohužel kvůli politické a světové situaci, která se rozmáhala prvně v Německu, se její kariéra pozastavila a na druhé olympijské hry se už nekvalifikovala.

Inge Sørensenová byla dánská plavkyně, která získala bronz v roce 1936. Bylo jí pouhých 12 let, když cenu vyhrála. Její úspěch se v Dánsku poprvé živě vysílal v rádiu.

Donna Elizabeth de Varonaová byla plavkyně. Na Římských hrách v roce 1960 se zúčastnila rozplavby závodu na 4 x 100 m. Díky tomu se stala nejmladší olympioničkou v této kategorii, bylo jí pouhých 13 let. I když zde zlato nezískala, obhájila si ho později v roce 1964 na olympiádě v Tokiu. Později se stala sportovní reportérkou a vášeň ke sportu předává skrz svoji nadaci pro rozvoj ženského sportu v USA.

Další dechberoucí příběhy českých olympioniků a olympioniček, kteří se do sportovních dějin už zapsali, i těch, kteří o to budou usilovat v průběhu letních olympijských her v Tokiu, můžete zdarma sledovat na www.czechteam.tv nebo ve stejnojmenné aplikaci.

Rodiče sportovci, synové buchtíci: Vyrovnat se s jinakostí dětí bylo těžké
Mistryně ČR v boxu Lenka Volejníková: Miminko pro mě není překážka!
Slavné sportující mámy vítězí i s malými dětmi! Podívejte se na video
Témata: Video, Děti, Sport, LOH21, Historie, olympiáda, sportovci, OH2021, Olympijské hry, USA, Klání, Berlín, Příběh dětí, Obrazovka, Sportovní klání, Amsterdam, Německo, Dánsko, Tokio, Olympionik
Mohlo by vás zajímat
Gábina Lašková je dvojnásobná máma: Je to láska. A Beník je bráška
kog
Slavné maminky
Tohle neříkejte dětem, když brečí! Proč a co se může stát?
redakce
Chování a vztahy
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
Kojenec
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Máma maká: Na mateřské začala šít oblečení na nošení dětí, dnes má milionové obraty
Máma maká
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí
Procházková Simona
Mateřství