Maminka.czPodcasty

VIDEO: Petra Hřebíčková exkluzivně o filmu Matky: Mateřství je momentálně moje téma, tak mě natáčení úplně pohltilo!

Tereza Víchová 29.  6.  2021
„S dětmi na place nemáte tolik času řešit sebe, ale o to je možná pak hraní autentičtější,” svěřila se nám ve studiu časopisu Maminka Petra Hřebíčková o své roli ve filmu Matky. Podívejte se na video, kde vzpomíná na natáčení a popisuje, jak ji vlastní mateřská zkušenost vybavila do dalších hereckých příležitostí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Petra hrála maminku už mockrát ještě v době, kdy vlastní děti neměla. Pár let se sešlo a bude mít své vlastní tři. „Její” Hedvika přesně naplňuje představu o „zelené vdově”. Žije v luxusu, nemusí chodit do práce, ale… Jak se Petra Hřebíčková cítila ve své roli ve filmu Matky? 

„Maminky se mi hrály pokaždé dobře, vždycky jsem chtěla děti a byla to pro mě taková terapie s nimi hrát. Představovala jsem si, že jsou moje,” svěřila se nám ve studiu časopisu Maminka Petra a zavzpomínala třeba na seriál Svatby v Benátkách.

V Matkách hraje maminku dvouletému chlapečkovi. To vypadá už předem jako velká výzva, přesvědčit takhle malé dítě, aby hrálo, co je třeba. Petře ale její vlastní mateřská zkušenost určitě pomohla – přece jen už prý věděla, jak malé dítě zabavit.

„Člověk už pak neřeší jen sebe, takže jiné je hraní s dětmi určitě, ale měla jsem obrovské štěstí, jak byl můj ‚syn'  šikovný,” usmívá se Petra.

Chcete-li si poslechnout audioverzi rozhovoru, klikněte na bílou šipku:

00:00:0000:00:00

Když vzpomíná na Hedviku, vidí ji jako inteligentní ženu, které chybí možnost seberealizace. A moc jí pomáhá fakt, že má kamarádky. Každá je jiná, každá má svůj vlastní příběh. Zásadní je podle Petry fakt, že sdílejí své životy:

„Občas chceme po mužích, abychom se jim mohly vypovídat. Ale někdy je určitě potřeba najít kolem sebe tu ženskou energii a tyhle věci ‚naložit’ svým kamarádkám,” uzavírá Petra. Vy se na ni můžete těšit v kinech, kde měly Matky před pár dny premiéru. A v galerii najdete spoustu fotek z natáčení.

Témata: Podcasty, Video, Slavné maminky, Rozhovor, Mateřství, film, svatba, natáčení, Petra Hřebíčková, Klik, Hraní, Hedvika, Mater, Děti, Gabriela Marcinková, Maminka, Vid, Matka, Benátky, Petra P, Maminka Petra, TAK, Studium