Maminka.czreportáž

VIDEO: Plastická operace prsou krok za krokem. Průběh augmentace na sále

Zvětšení prsou je snem mnoha žen. Kateřina Hocek si ho plní díky výhře v soutěži o vysněný dekolt, jejímž mediálním partnerem je Maminka.cz. A my vám ukážeme exkluzivní záběry, jak probíhá celý zákrok.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kateřina má za sebou konzultaci, kde s paní doktorkou Lucií Vaněčkovou na Klinice YES VISAGE vybrala implantáty a později i absolvovala předoperační vyšetření. Před zákrokem čeká Kateřinu několik úkonů v rámci druhého předoperačního vyšetření. Jejich součástí je přeměření prsou a zakreslení přesného uložení implantátů. Kresby pomáhají k vytvoření symetrického poprsí. A pak už se jede na sál.

„Operace probíhá v celkové anestezii, trvá zhruba hodinku, hodinku a půl, kdy se udělá kapsa pro implantát z přístupu z podprsní rýhy. Kapsa se udělá částečným uvolněním pektorálního prsního svalu a vloží se tam implantát, dobře se umístí a zašije se,“ vysvětluje MUDr. Vaněčková.

Průběh zákroku

Chirurg začíná řezem nejčastěji v podprsní rýze. Pak přichází na řadu vytvoření takzvané kapsy, ve které bude implantát umístěný. Prostor pro implantát se pořádně vydezinfikuje, stejně tak se dezinfekcí propláchne i samotný implantát, a následuje vložení. Poté lékař zavede drény a na řadu přichází šití.

Lékařka sděluje první informace těsně po operaci: „Paní Kateřina je po zákroku, po augmentaci prsů. Všechno probíhalo podle plánu, nakonec jsem vložila implantáty 275 ml, vyšší profil, což by mělo splňovat její představu o velikosti a tvaru prsů. Teď bude paní dospávat po anestezii, zítra ráno ji čeká převaz, odstranění drénů a půjde do domácího ošetření."

Kateřinu čeká po operaci šetřící režim a nošení speciálního kompresního prádla. Podprsenku bude mít dva měsíce a prsní pás první tři týdny po výkonu.

Ve spolupráci se zvetseniprsou.info 

Jaké jsou první pocity Kateřiny? Podívejte se na druhé video v úvodu článku.
A za pár týdnů se můžete těšit na poslední reportáž, kde se dozvíte, jak probíhala rekonvalescence a jak je výherkyně spokojená s vysněným dekoltem.  

VIDEO: Cesta k vysněnému dekoltu: Jak probíhá konzultace před zvětšením prsou?

Témata: Nejlepší video, reportáž, prsa, plastická chirurgie, zákrok, Kateřina Hocek, Dekolt, Implantát, Vid, Klinika YES VISAGE, Plastická operace, Soutěž, Lucie Vaněčková