Maminka.czŠkolák

VIDEO: Poradíme, jak správně vybrat psací potřeby pro prvňáčka

Simona Procházková 1.  9.  2021
VIDEO: Poradíme, jak správně vybrat psací potřeby pro prvňáčka
Vyprovázíte dnes potomka do první třídy? Pak vás pravděpodobně čekají velké nákupy pomůcek. Který penál je pro vaši ratolest nejlepší? Jakou tužku a později pero na psaní vybrat? Podívejte se na video, dozvíte se, jak neudělat chybu a pro inspiraci nechybí spousta chytrých tipů.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Začátek nového školního roku je tu a do lavic se navalí spousta prvňáčků. Pokud tápete a nemůžete se rozhodnout, které pomůcky, psací a výtvarné potřeby a další nezbytnosti pořídit, inspiraci a praktické rady najdete v našem videu.

Ideálním řešením je, aby školní pomůcky nestály majlant a zároveň dobře a co nejdéle sloužily, abyste vše nemuseli za pár měsíců shánět znovu. Naprostým základem je kromě aktovky kvalitní penál a psací potřeby, tedy tužky, pastelky, později psací pera. Netušíte, jakou tvrdost tužek zvolit? Ve škole vám řeknou, jakou bude váš školáček potřebovat. Určitě se vyplatí koupit nelámavé a ergonomické (trojhranné) tužky i pastelky, které se dítěti dobře drží. Penál kupte raději samostatně a prázdný a vybavte ho kvalitními psacími potřebami, které pořídíte zvlášť.

Samostatnou kapitolou je pak kufřík s výtvarnými potřebami, ve kterém by neměly chybět voskovky, vodovky, tempery, štětce (ploché a kulaté), kelímek, plastelína, hadřík, lepidlo, nůžky a podobně.

Jak to bude od prvního září fungovat ve školách? Tady máte kompletní přehled covidových opatření

Než začnete vše potřebné pořizovat, zjistěte si, které pomůcky škola pro své žáky zajišťuje. Některé školy mají pro prvňáčky k dispozici sešity, pera nebo některé výtvarné potřeby, o čemž by vás měly informovat.

První školní den je velkou a slavnostní událostí nejen pro samotného prvňáčka, ale pro celou rodinu, tak si ho hlavně užijte naplno.

Témata: Děti, Školák, Školství, Vzdělání, Základní škola, Školy, Back to school, školní pomůcky, Prvňáčci, Tužka, Potřeba, Psací potřeba, Výtvarná potřeba, Pastel, Penál, Pero, Inspirace, Pomůcky, Školní potřeby na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Adoptovala tři děti, aby si splnila sen o velké rodině. Co o nich potom zjistila, je k neuvěření!
Formánková Simona
Příběhy
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
GALERIE: Princezna Charlotte nebo princ George jako dospělí? Neuvěříte, jak budou vypadat děti královských rodin za pár let
Formánková Simona
Galerie
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie
Martina Pártlová otevřeně o mateřství: Podívejte se na její rozkošnou Stellu ve videu!
Víchová Tereza
Časopis Maminka
RETRO: Proč byly děti z osmdesátek odolnější než ty dnešní? Některé fotky současné rodiče přímo vyděsí!
Víchová Tereza
Retro