Maminka.czMaminka v porodnici

VIDEO: Porod a krásný zážitek? Tihle rodiče jsou dojemným důkazem, že to opravdu jde! Podívejte se na jejich zpověď

Tereza Víchová 26.  4.  2022
Štěstí, pocit naplnění, krásné chvilky sžívání? Že to po porodu jde a není to jen klišé předporodních kurzů a osvětové literatury, o tom jsme se přesvědčili doslova "na vlastní kameru". Podívejte se na Helenu a Michala Čermákovy a jejich porodní příběh. Byl to totiž krásný zážitek.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Při natáčení seriálu Maminka v porodnici narazíme často na chvíle a situace, které prostě stojí za to zaznamenat – bez ohledu na to, že bylo třeba v plánu něco jiného. Přesně tak jsme v rakovnické porodnici objevili novopečené rodiče Čermákovy, kteří svolili k rozhovoru o "jejich" porodu malého Xaviera. 

Zaťukáte na dveře pokoje v domnění, že vám tu maminka dovolí natočit pár záběrů miminka. A narazíte na rodinnou atmosféru – vlastně by to klidně mohl být obývák doma. Klid a pohoda jsou tu cítit z každého rohu a slov obou rodičů.

Helena a Michal obědvají, malý Xavík pospává. Jeho rodiče oba prožívali těhotenství – Michal dokonce vtipně glosuje, že také přibíral a otékaly mu prsty na rukou. Četli knihy, poslouchali podcasty, společně se účastnili předporodního kurzu. Dokonce změnili i výběr porodnice, aby nenechali nic náhodě. Připravili si porodní plán – podrobné video o něm najdete zde – ale byli zároveň připraveni i na to, že podle plánu nemusí nakonec být nic.

Ale bylo – těžko říct, nakolik hrála roli příprava a nakolik další okolnosti. Každopádně jsou Čermákovi zářným příkladem toho, že porod se dá skutečně UŽÍT, a ne jen přežít. Pár hodin po porodu je Xavík klidné miminko a z jeho rodičů vyzařuje zvláštní energie. Tu mají ti, kdo později porod popisují jako "zázrak" a krásné okamžiky, na které budou celý život vzpomínat. Podívejte se na video s jejich příběhem!

Maminka v porodnici

Vydáváme se za vás do porodnic celé České republiky, natáčíme tu videa, abyste viděli realitu, ptáme se na všechno, co vás zajímá. S námi si vyberete tu nejlepší porodnici.

Témata: Porod, Rozhovor, Maminka v porodnici, Porodnice, Rodiče, Nejlepší video, Otec u porodu, Krásný zážitek, Kamera, Natáčení seriálu, Dojem, Xavier, Zážitek, Zpověď, Vid, Čermák, Literatura, DÚK