Maminka.czMaminka v porodnici

VIDEO: Porod a krásný zážitek? Tihle rodiče jsou dojemným důkazem, že to opravdu jde! Podívejte se na jejich zpověď

Tereza Víchová 26.  4.  2022
VIDEO: Porod a krásný zážitek? Tihle rodiče jsou dojemným důkazem, že to opravdu jde! Podívejte se na jejich zpověď
Štěstí, pocit naplnění, krásné chvilky sžívání? Že to po porodu jde a není to jen klišé předporodních kurzů a osvětové literatury, o tom jsme se přesvědčili doslova "na vlastní kameru". Podívejte se na Helenu a Michala Čermákovy a jejich porodní příběh. Byl to totiž krásný zážitek.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Při natáčení seriálu Maminka v porodnici narazíme často na chvíle a situace, které prostě stojí za to zaznamenat – bez ohledu na to, že bylo třeba v plánu něco jiného. Přesně tak jsme v rakovnické porodnici objevili novopečené rodiče Čermákovy, kteří svolili k rozhovoru o "jejich" porodu malého Xaviera. 

Zaťukáte na dveře pokoje v domnění, že vám tu maminka dovolí natočit pár záběrů miminka. A narazíte na rodinnou atmosféru – vlastně by to klidně mohl být obývák doma. Klid a pohoda jsou tu cítit z každého rohu a slov obou rodičů.

Helena a Michal obědvají, malý Xavík pospává. Jeho rodiče oba prožívali těhotenství – Michal dokonce vtipně glosuje, že také přibíral a otékaly mu prsty na rukou. Četli knihy, poslouchali podcasty, společně se účastnili předporodního kurzu. Dokonce změnili i výběr porodnice, aby nenechali nic náhodě. Připravili si porodní plán – podrobné video o něm najdete zde – ale byli zároveň připraveni i na to, že podle plánu nemusí nakonec být nic.

Ale bylo – těžko říct, nakolik hrála roli příprava a nakolik další okolnosti. Každopádně jsou Čermákovi zářným příkladem toho, že porod se dá skutečně UŽÍT, a ne jen přežít. Pár hodin po porodu je Xavík klidné miminko a z jeho rodičů vyzařuje zvláštní energie. Tu mají ti, kdo později porod popisují jako "zázrak" a krásné okamžiky, na které budou celý život vzpomínat. Podívejte se na video s jejich příběhem!

Maminka v porodnici

Vydáváme se za vás do porodnic celé České republiky, natáčíme tu videa, abyste viděli realitu, ptáme se na všechno, co vás zajímá. V tištěné Mamince najdete každý měsíc velkou reportáž, na webu spoustu videí s odborníky i maminkami, které zrovna porodily a celou řadu bonusů a tipů. S námi si vyberete tu nejlepší porodnici.

Témata: Porod, Rodiče, Maminka v porodnici, Porodnice, Rozhovor, Otec u porodu, Nejlepší video, Zážitek, Krásný zážitek, Kamera, Zpověď, Čermák, Literatura, Xavier
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Bára Poláková a Pavel Liška mají dcery v neobvyklé střídavé péči. „Pro děti je to lepší varianta,” míní psycholog
Víchová Tereza
Slavní rodiče
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod