Maminka.czVideo

VIDEO: Procházky s miminkem v horkém počasí. Jak nachystat kočárek v létě a co nikdy nedělat?

simSimona Formánková 19.  6.  2024
Teploty atakují tropické hodnoty a vy se chystáte s děťátkem ven? Zkušená lektorka předporodních kurzů Simona Lazzari vysvětlí, co vše je důležité v létě, než se maminka vypraví na procházku s miminkem v kočárku. Co nepodcenit a na co si dát velký pozor? Podívejte se na video.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„První důležitou věcí je vždy před procházkou ven miminko namazat přípravkem se slunečním faktorem 50+, protože i v přechodech, kdy nebude pár vteřin chráněné, se může poměrně snadno spálit. Je důležité vědět, že novorozené miminko nejdříve nechávám adaptovat několik dní doma a pak mohu vyrazit třeba na prvních 20, 30 minut. Maminka by se měla snažit chodit spíš ve stínu a naprosto ideální je, když má kolem les nebo park, protože víme, že vzrostlé stromy dokážou snížit teplotu až o čtyři nebo pět stupňů,“ říká Simona Lazzari.

"Samozřejmostí je krýt miminko v kočárku boudičkou, pokud možno nechat ventilovat vzduch síťkou, která je obvykle standardním vybavením, pořídit si slunečník, který je vybaven správnými ochrannými slunečními filtry. Ven bychom měli s kočárkem při vysokých teplotách vyrážet do desáté hodiny dopoledne, do jedenácté nejpozději a odpoledne zase nejdříve kolem patnácté, šestnácté hodiny,“ popisuje dále. 

Ve videu se dále dozvíte, zda je vhodný černý či tmavý kočárek nebo co dělat, když miminko při procházce usne – zda ho nechat dospat v kočárku třeba někde ve stínu nebo raději vzít domů. Zjistíte také, jaké jsou nejčastější chyby, kterých se maminky přes léto dopouštějí a proč je úplně největším průšvihem plena přehozená přes boudičku kočárku. „To je úplně špatně,“ varuje Simona Lazzari.

Víte, jak obléct miminko do teplého počasí? Poradíme, jak předejdete přehřátí
Témata: Video, Novorozenec, Miminko, Praktické rady, Kojenec, Dítě je na světě, Šestinedělí, léto, Kočárek, procházka, Maminka, Simon Lazzari, Předporodní kurs, Vid, Horké počasí, Teplota, Kočárky na Heureka.cz