Maminka.czMaminka v porodnici

VIDEO: Rodící žena už je klientka, ne pacientka: Co jí v porodnici nabízejí navíc?

Stravování formou bufetu, ubytování i s partnerem jako v hotelu. Mezi porodnicemi je konkurence, a tak každá nabízí už běžně služby navíc. Jak je to v Příbrami, kde jsme natáčeli se seriálem Maminka v porodnici?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„U nás v porodnici se snažíme za pomoci moderních metod zajistit bezpečné prostředí pro porod a vyjít vstříc individuálním přáním pacientek. Zároveň i to prostředí po porodu umožňuje partnerovi být s pacientkou vlastně nepřetržitě. Nemáme intenzivní péči, máme možnost monitorovat každé lůžko jako na intenzivní péči,“ říká primář příbramské porodnice MUDr. Petr Chudáček.

Rodit přirozeně po císaři

„Přání pacientek konzultujeme individuálně, často za námi jezdí rodičky mimo region s přáním porodit po císařském řezu. To je nejčastější. I po dvou císařských řezech. A snažíme se jim vždycky zajistit bezpečí porodu, bezpečí matky i toho plodu. Pro partnery jsme, myslím, vytvořili poměrně příjemné prostředí. Na poporodním oddělení je řada nadstandardních pokojů, často celé to oddělení je zaplněné pouze jako hotel, kde jsou jenom maminky s partnery,“ vypráví primář.

Strava vhodná pro kojící matky

Součástí standardních služeb je i stravování formou bufetu. „Maminky si to velmi užívají, vybírají si stravu podle toho, na co mají chuť v jakoukoliv denní dobu. Mohou si sem kdykoliv přijít. Nebo ten doprovod, obvykle to bývá tatínek nebo jiná osoba jim blízká. Maminka sem může kdykoliv přijít pro občerstvení, nemusí dodržovat přesné časy, které jsou obvykle v nemocnicích dány. Na snídani, oběd a večeři,“ vysvětluje staniční sestra Martina Štěpánová.

Maminka v porodnici Příbram: Individualizovaná péče, vaginální porody po císařských řezech, stravování formou bufetu

Maminka v porodnici

Vydáváme se za vás do porodnic celé České republiky, natáčíme tu videa, abyste viděli realitu, ptáme se na všechno, co vás zajímá. S námi si vyberete tu nejlepší porodnici.

Témata: Porod, Maminka v porodnici, Porodnice, Nejlepší video, reportáž, partner, Příbram, Stravování, Hotel, Klientka, Maminka, Vid, Rodící žena, Petr Chudáček, Bufet, Pacientka