Maminka.czRecepty

VIDEO: Spása v letním vedru? Domácí okurková limonáda

Simona Formánková 4.  8.  2021
Léto se přehouplo do své druhé poloviny a mnozí už vyhlíží příjemnější podzimní teploty. Zkuste si užít letní počasí naplno a ochlazení si dopřejte ve sklenici perfektně vychlazené domácí okurkové limonády.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Salátová okurka je zeleninou s nízkou kalorickou hodnotou, a tím pádem pomocníkem, když se snažíte zhubnout. Zbaví vaše tělo škodlivin a naopak mu dodá potřebné minerály, které posílí vaše zuby, vlasy a nehty. 

Suroviny:

  • 1 salátová okurka
  • 0,5 l studené neperlivé vody
  • 2 lžíce třtinového cukru
  • pár lístků máty
  • špetka soli
  • šťáva z 1 citronu (možná i víc, záleží na vašich chutích)

Postup:

Okurku rozkrojte a nakrájejte na větší kousky. Vhoďte do mixéru, přilijte studenou neperlivou vodu, přidejte cukr, špetku soli, lísky máty a pořádně rozmixujte. Nechte půl hodiny odpočinout v lednici. Vrstvy se od sebe krásně oddělí. 

Vezměte si misku, do té dejte sítko s plátýnkem a přepasírujte veškerou tekutinu. Do základu limonády přidejte šťávu z citrónu a dejte pořádně vychladit. Intenzita výsledné chuti limonády záleží na vaší chuti. Doporučujeme dát 2 díly okurkového základu a 1 díl vychlazené perlivé vody. Podávejte řádně vychlazené nebo s velkým množstvím ledu. 

Témata: Recepty, Vaření, Video recept, Mall.tv, Sítko, Máta, Sůl, Vedro, Spása, Okurka, SPA, Limonáda, Sklenice, Domácí, Vid, Dom, Letní počasí, Neperlivá voda