Maminka.czTěhotenství

VIDEO: Těhotenské nevolnosti - jak pomůže citron nebo rozmarýn?

Tereza Víchová 28.  5.  2021
Zdroj: Istock
VIDEO: Těhotenské nevolnosti - jak pomůže citron nebo rozmarýn? | Zdroj: Istock
Ten, kdo vymyslel přízvisko "ranní", se v mnoha případech dost mýlí. Pocit žaludku na vodě nebo dokonce zvracení můžou těhotnou pěkně potrápit kdykoliv během dne a objevují se především v prvním trimestru. Podívejte se na video, jak na nevolnosti vyzrát.

Je třeba říct, že co funguje jedné těhotné, nemusí platit pro jinou. A tak je ideální cestou pozorovat své tělo a dát mu, co žádá. Přesto se dají najít společné tipy, které většině žen pomohou.

Například jíst málo, ale často. Prázdný žaludek bývá častým spouštěčem pocitů na zvracení. Vyhýbat se těžkým a tučným jídlům pomáhá zažívání nejen u těhotných (ale až vás přepadne neodolatelná chuť na talíř svíčkové s knedlíky, někdy se prostě nebraňte).

Pozor na pachy a vůně, na které jsou těhotné citlivé. Existují osvědčení pomocníci, které máte mít celý den ve své blízkosti a jejichž vůně pomáhá. Kteří to jsou a co dalšího dělat proti nevolnostem, poradí naše video.

Těhotenské nevolnosti se dají mírnit. Poradíme vám, jak na to!
Migréna a bolest hlavy v těhotenství: Jaké jsou příčiny a co doopravdy přinese úlevu
Témata: Těhotenství, Video, Jídelníček, Praktické rady, První trimestr, Žaludek, Trimestr, Rozmarýn, Vůně, Zvracení, Citron, Pocit, Nevolnost
Mohlo by vás zajímat
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina