Maminka.czLOH21

VIDEO: Těhotenství není překážka. Tyto olympioničky startovaly v jiném stavu, Češka byla mezi nimi

Kristýna Juřicová 8.  8.  2021
Letošní olympiáda je u konce. Pojďme si při té příležitosti připomenout, jaké slavné maminky-olympioničky se v minulosti zúčastnily závodů i přesto, že očekávaly miminko. Budete překvapeni, v jakých disciplínách tyto ženy závodily.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Nejstarší sportovkyní v historii, která očekávala miminko, byla Marga Julinová, švédská krasobruslařka. Zúčastnila se olympiády v Antverpách, i když byla ve 4. měsíci těhotenství. Svůj závod vyhrála a nedala na sobě během bruslení vůbec nic znát.

Na olympiádách soutěží těhotné ženy i matky. A jsou úspěšné!

Další těhotná olympionička byla kanadská Kristie Moorová, která byla v 6. měsíci těhotenství. Se svým týmem závodila v curlingu a vybojovaly si krásné druhé místo. I přesto, že v šestém měsíci těhotenství je těhotenské bříško trošku větší, Kristie curling bravurně zvládla.

Sportovkyně Lisa Brown Millerová nastoupila v 8. týdnu těhotenství na zápas v ženském ledním hokeji, který se konal v Naganu v roce 1998. Tento sport se považuje za jeden z těch drsných, a proto je obdivuhodné, že těhotenství bylo bez komplikací a vše proběhlo v pořádku.

Za statečnou ženu se považuje i Kerstin Szymkowiaková, která se ve 2. měsíci těhotenství zúčastnila olympiády ve skeletonu na olympijských hrách ve Vancouveru. Při tomto sportu musíte naskočit na rozjeté sáňky bříškem napřed, což se může zdát některým nebezpečné. Kerstin to ale skvěle, a hlavně bez komplikací zvládla. 

VIDEO: Jak odpočívat ve vodě? Olympijská finalistka Bára Seemanová radí

Ve 2. měsíci závodila i naše slavná střelkyně Kateřina Emmons v roce 2008 na olympiádě v Pekingu. Sport, který dělá, naštěstí žádné nebezpečí nepředstavuje. Na svém závodu si vystřílela krásnou stříbrnou medaili.

Na další příběhy maminek-olympioniček či našich sportovkyň se můžete podívat na www.czechteam.cz  nebo ve stejnojmenné aplikaci.

Témata: Těhotenství, Děti, Miminko, Sport, Maminky ve světě, sportovci, medaile, olympiáda, Hokej, Peking, LOH21, Sportovkyně, Kateřina Emmons, Brown, Star, Olympijský, Moor, Mez, Olymp, Střelkyně, Češka, Krasobruslařka, Olympijské hry, Curling, Olympionička, Sport na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat