Maminka.czMaminka roku

VIDEO: Ty příběhy mě vždycky doslova „sundají”. Maminka roku je moje srdcovka, říká patronka Tamara Klusová. Co dalšího na sebe prozradila?

Tereza VíchováČasopis Maminka 9.  9.  2021
VIDEO: Ty příběhy mě vždycky doslova „sundají”. Maminka roku je moje srdcovka, říká patronka Tamara Klusová. Co dalšího na sebe prozradila?
Je mámou tří dětí, influencerkou, vydává druhou knihu, vyzkoušela si post šéfredaktorky časopisu Maminka a poněkolikáté se ráda zhostila i role patronky ankety Maminka roku. Tamara Klusová srší energií a jak sama říká, miluje lidi. Stejně tak ale umí být sama a radí to i všem mámám. Co všechno na sebe prozradila?

Tamara je s časopisem Maminka spjatá už dlouho. Na natáčení dorazila dokonce se čtyřmi dětmi, svými – Josefínou, Alfrédem a Jenovéfou – a ještě s jejich kamarádkou. A bylo vidět, že jako několikanásobná máma má péči o ně „v paži”. Byly jako myšky.

„Jsem máma tří dětí a je to jízda,” říká Tamara. Alfréd byl 4,5 měsíční mimiko, když se jí v hlavě zrodil nápad na další dítě. Připadá vám to skoro šílené?

„Když jsem zjistila, že jsem těhotná, dívala jsem se na Alfréda, jak pase koníčky a sotva drží hlavu, a říkala jsem si: Vždyť už miminko mám, jak to zvládnu?” vzpomíná Tamara. A první rok se „dvěma miminky” má podle svých slov tak nějak v mlze, kde vidí dvojkočár a minimum času na přemýšlení.

Tamara Klusová je šéfredaktorkou říjnové Maminky: Jak se téhle role zhostila a co vás čeká?

Tamara byla šéfredaktorkou říjnové Maminky a na tu se už za pár dní můžete těšit na stáncích nebo na ikiosek.cz. A je také patronkou kategorie Maminka hrdinka v našem projektu Maminka roku. Ten jde do finále a bude vrcholit 21. října, kdy se vyhlásí vítězky. Na jejich představení se můžete těšit už od příštího týdne, kdy postupně zveřejníme jejich video medailonky.

Podívejte se na video, kde na sebe Tamara mimo jiné prozradila, jak moc jí pomohlo, když mohla na pár dní „mateřsky vypnout”, a jak si užila svou roli šéfredaktorky.

Témata: Podcasty, Časopis Maminka, Slavné maminky, Rozhovor, Nejlepší video, Patronka, Děti, Šéfredaktorka, Tamara Klusová, Časopis, Maminka, Máma, Alfréd, Srdcovka
Mohlo by vás zajímat
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Formánková Simona
Instagram
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Historie kočárků: S takovými "žihadly" pro miminka se chlubily naše prababičky
Zenklová Veronika
Retro