Maminka.czZdraví

Video: Učit děti lyžovat, nebo investovat do profesionálního instruktora?

Plánujete na horách poprvé vyměnit lyže za sáňky? Sjezdovky milujete vy i manžel a u svých děti byste si přála probudit stejnou vášeň? Po jaké výuce sáhnout, aby malý lyžař zahořel láskou ke sněhovým svahům a nenechal se odradit drobnými neúspěchy v lepším případě a úrazem v tom horším, které mohou začátky provázet?
24. 1. 2014
Video: Učit děti lyžovat, nebo investovat do profesionálního instruktora?

Vedoucí lyžařské školičky Luboš Ondráček rozděluje budoucí lyžaře do dvou základních skupin. Malinké děti, které se s novým sportem teprve seznamují, si můžete „vzít do parády“ sami. Naproti tomu mírně pokročilá robátka, která už prvním seznámením prošla, je lepší přenechat do péče profesionálů.

Nejpádnější důvodem pro svěření potomka odborníkovi je bezpečnost. Technika uvázání dítěte na provaz se zdánlivým pocitem kontroly nad situací se v praxi může ukázat jako velmi riskantní. Stejně tak vození dětí zaklíněných mezi nohy končí často nepříjemnými úrazy.

Druhým aspektem, který mluví proti domácímu učení je už čistě technická záležitost. Děti se přirozeně učí kopírováním svého rodiče. Kromě znalostí ovšem zákonitě také přebírá technické chyby, které dospělý lyžař amatér může i nevědomky provádět. Aby se dítě učilo, musíte navíc logicky jet před ním a zrcadlově mu předvádět, jak si počínat. Pokud jste si už někdy takovou jízdu v „protisměru“ absolvovala, jistě nám dáte za pravdu, že to není nic snadného.

Témata: Děti, Zdraví, Dospělý lyžař, První seznámení, Profesionál


Mohlo by vás zajímat
Jak si zkrátit porod? Zkuste optimalizaci pánevního dna
Vévodkyně Kate chce údajně třetího potomka porodit doma
Musíte je ochutnat! Tyto teplé saláty vám zpříjemní den
Těhotenská cukrovka. Víte, jaké jsou hodnoty a co vás při její diagnóze čeká?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu