Maminka.czMaminka v porodnici

VIDEO: Úleva u porodu: Tahle speciální pomůcka pomáhá ženám zvládnout bolesti

Tereza Víchová 10.  5.  2022
Takzvaný multitrack systém má několik porodnic v České republice. Jednou z nich je Rakovník, kde tuto pomůcku úspěšně využívají. Podívejte se na video, jak funguje.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Tato relaxační pomůcka je určena především pro první dobu porodní,” vysvětluje porodní asistentka Petra Galiová využití multitrack systému. „Maminky na ní zaujímají polohu vsedě, jsou uvolněné. A partner nebo porodní asistentka si mohou sednout za ně a masírovat je. Někdo dává přednost tlakové masáži mezi kontrakcemi, jiné ženě vyhovuje masáž přímo při kontrakci.”

Maximální uvolnění svalů pánevního dna a přirozená gravitace jsou u porodu velkými pomocníky. A oba tyto faktory také pomáhají přirozenému průběhu porodu.

„Systém se využívá i na samotné porození děťátka, tedy v druhé době porodní,” dodává Petra Galiová. 

Jak přesně slouží multitrack systém, na to se můžete podívat v bonusovém videu seriálu Maminka v porodnici.

Maminka v porodnici

Vydáváme se za vás do porodnic celé České republiky, natáčíme tu videa, abyste viděli realitu, ptáme se na všechno, co vás zajímá. S námi si vyberete tu nejlepší porodnici.

Témata: Porod, Maminka v porodnici, Porodnice, Porodní asistentka, Nejlepší video, Bolest, žena, kontrakce, Rakovník, Petra Galiová, Úleva, Systém, Pomůcky, Česká republika, Vid, Speciální pomůcka, Multitrac