Maminka.czŽivoty slavných

VIDEO: Životy slavných: Howard Hughes – i s nemocí dobyl Hollywood

Kristýna Juřicová 4.  11.  2021
Premiéra pořadu o životních osudech významných žen a mužů, který vzniká na Mall TV pod taktovkou Pavla Zuny. Na jeho tvorbě se podílejí autoři populárního pořadu Slavné dny. Skvělá pomůcka k domácí výuce dějepisu, co říkáte? Dnes zavzpomínáme na nejslavnějšího letce a filmového producenta Howarda Hughese.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Dospívání a kariéra

Howard se narodil v Texasu v roce 1905. Jeho otec vymyslel a nechal si také patentovat vrtný hrot, který byl schopný pronikat i nejtvrdší horninou, který brzy začaly využívat všechny naftařské společnosti. Šťastné a harmonické dětství ale neměl, již v 19 letech mu umřeli oba dva rodiče. Maminka mu umřela kvůli komplikacím v těhotenství a otec na infarkt. Díky otcově bohatství se Howard stává jedním z nejbohatších lidí v Americe. 

V jeho 22 letech si chce splnit sen, stát se americkým producentem. A to se mu díky dědictví podaří. Za svůj film The Racket získá nominaci na Oscara a tři roky poté pak natočí nejdražší film všech dob Pekelní andělé. Tento snímek se soustředí kolem doby 1. světové války – ve filmu se objeví takřka 150 pilotů. Film diváky naprosto oslnil.

Letec  

Jeho posedlost létáním a letadly se umocní v roce 1932, kdy založí firmu Hughes Aircraft Company a chce sestavit nejrychlejší letadlo světa. To se mu o tři roky později plní a přicházejí další rekordy, jako jsou nejrychlejší přelet Atlantiku, nejrychlejší oblet zeměkoule a další. Dokonce jeho firma sestaví první dálkově naváděnou raketu, také jeho sonda přistane na měsíci a vypustí na oběžnou dráhu první telekomunikační satelit.

Obsedantně kompulzivní porucha

Jeho zvláštností v chování si všichni všimli už dávno. Postupem času se ale čím dál tím více nemoc prohlubovala a nakonec Howard umírá na selhání organismu v roce 1976.

Další životy významných světových a českých osobností najdete na Mall.tv v pořadu Životy slavných.

VIDEO: Životy slavných: Příběh jednoho génia – Albert Einstein
Životy slavných: Jak si Miloš Forman vyjel z Kroměříže do Los Angeles převzít Oscara
Témata: Životy slavných, Nemoc, Historie, pořad, Hollywood, Dějepis, letec, Škola on line, letectví, Texas, letadlo, Obsedantně kompulzivní porucha, Amerika, Živo, Film, Forman, Bohatství, Pavel Zuna, Oscar, Producent, Holly, Atlantik, Infarkt, Slavná dna, Howard
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
PODCAST: Komunikace s dětmi: Zaveďte těchto 6 pravidel a budete si rozumět, radí koučka Jana Ondříčková
Víchová Tereza
Podcasty
Manžel Amy Adams se vzdal kariéry, aby udržel rodinnou pohodu. Je to nesmírně schopný pečovatel, řekla o něm herečka
Mrázková Dita
Slavné maminky
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
GALERIE: 30 důkazů, že děti a psi dokážou být nerozluční kámoši. Přesvědčte se sami!
Láchová Michaela
Galerie