Maminka.czŽivoty slavných

VIDEO: Životy slavných: Záhadná smrt Marilyn Monroe

Kristýna Juřicová 5.  8.  2021
Premiéra pořadu o životních osudech významných žen a mužů, který vzniká na Mall TV pod taktovkou Pavla Zuny. Na jeho tvorbě se podílejí autoři populárního pořadu Slavné dny. Skvělá pomůcka k domácí výuce dějepisu, co říkáte? V dnešním díle si připomeneme výročí úmrtí jedné z nejvlivnějších žen své doby, Marilyn Monroe.

Jak jedna z nejslavnějších žen své doby zemřela? Bylo to proto, že se její osud zkřížil s vlivným mužem, prezidentem Spojených států amerických? 

Marilyn se narodila v roce 1926, vyrůstala ale po sirotčincích, jelikož její matka měla existenční a psychické problémy a otce nikdy nepotkala. V 16 letech se vdala, právě proto, aby se nemusela už nikdy vracet zpět k chudým poměrům. Mezitím ale probíhá druhá světová válka, po které se s manželem rozvedli.

Rázem se dostává na titulky časopisů jako modelka, ale záhy si uvědomí, že by chtěla více než jen modeling. Ráda by se věnovala filmu. V tuto chvíli si mění jméno na Marilyn Monroe a začíná obcházet castingy na filmové role. Zlom přichází v roce 1950, kdy je obsazena do filmu Asfaltová džungle. Díky této roli jde z jednoho natáčení do druhého.

V roce 1952 se seznámí s basebalistou Joem DiMaggioem a v té době představují dokonalý pár – sportovní ikona a zbožňovaná herečka. Svojí lásku si potvrdili svým ANO v době, kdy byla již Marilyn nominována na Zlatý globus. Její sláva ale na Joea byla neunesitelná a po necelých devíti měsících se s ní rozvedl.

Další významný vztah Marilyn byl s úspěšným dramatikem a esejistou Arthurem Millerem, kterého si nakonec bere také za muže. Dvakrát se snaží o založení rodiny, nicméně Marilyn pokaždé potratí. V této době začínají nabírat na síle i její psychické problémy a po manželských rozporech se svazek rozpadá.

Fanoušci, nic netušící o jejích psychických a kariérních problémech, mají jen příležitost přihlížet, jak se její tvář spojuje s nejvíce významnými lidmi, jako jsou bratři Kennedyové a další. Fámy o vztahu nejen s prezidentem Kennedym, ale i jeho bratrem se šířily světem velice rychle. Osudný den přichází ze 4. na 5. srpna, kde ji v pokoji, který byl zamknutý na zámek, našla její hospodyně bezvládně ležet. O smrti Marilyn se spekuluje dodnes a snad jen bůh ví, jak to bylo doopravdy.

Na další příběhy a díly o životě slavných a významných lidí se můžete podívat na www.malltv.cz.

VIDEO: Životy slavných - Vydřené vítězství, tvrdý trénink a silná vůle. Takový byl Emil Zátopek
Životy slavných: Půvabná první dáma Argentiny
Témata: Video, Mall.tv, herečka, Zajímavosti, Životy slavných, pořad, modeling, zpěvačka, Historie, marilyn monroe, Smrt, Zlatý glóbus, Mall TV, Joe, Kennedy, Domácí výuka, Pavel Zuna, USA, Významná žena, Slavná dna, Marilyn, ANO
Mohlo by vás zajímat
Jak trénovat silnou vůli? Posilujte ji společně s dětmi!
Láchová Michaela
Péče o dítě a jeho výchova
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Hyperaktivní dítě? Snad z toho vyroste, doufají Lukáš a Veronika Hejlíkovi
Láchová Michaela
Rozhovor
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Takhle vypadá porod! Neuvěřitelné detaily, dojemné první momenty, intimita
wall
Porod