Maminka.czZdraví

Vitamín D je důležitý pro maminku i miminko. Najdete ho v rybách

Reklama 12.  11.  2020
Vzácný vitamín D musíme našemu organismu dodat zvenčí, neboť naše tělo si jej neumí vyrobit samo. Spoléhá se proto na náš jídelníček. Na ten je třeba dbát nejen v těhotenství, ale i při kojení.

Nedostatek vitaminu D během těhotenství ovlivňuje matku i budoucí zdraví dítěte. Může být rizikovým faktorem k pozdějšímu vzniku řady civilizačních onemocnění. Vitamin D má široké působení v organismu a je velmi důležité jej doplňovat zvláště v zimních měsících, u rizikových skupin po celý rok. Běžně ho naše tělo získává ze slunečního záření, toho je ale v tomto období nedostatek. Dalším bohatým zdrojem déčka je rybí tuk. Ne příliš voňavou „pochoutkou“ na lžičce si jistě z našeho dětství vybaví nejeden z nás.

Jak tedy vitamín D našemu tělu dodat a ještě si pochutnat? Zkuste tučnější ryby jako je losos nebo tuňák. Velké množství ho najdeme třeba i v tresčích játrech. Kromě vitamínů D obsahují ryby také vitamín A, v menším množství vitamíny rozpustné ve vodě (B1, B2, B6 a B12), dále také jod, vápník, omega-3 mastné kyseliny a jsou i cenným zdrojem bílkovin. To vše lidské tělo potřebuje pro správný vývoj a fungování, v období kojení to pak platí dvojnásob. Právě vitamín D a vápník se starají o udržení normálního stavu zubů a kostí, zdravé tuky zajistí správný vývoj mozku a zraku kojence a komplex vitamínů B aktivuje metabolické procesy dítěte a snižuje únavu matky. Proto ryby řadíme k nejzdravějším potravinám a v našem jídelníčku by rozhodně neměly chybět.

Odborníci doporučují konzumaci ryb až několikrát týdně. Ty islandské se navíc vyznačují velmi nízkým obsahem těžkých kovů. A právě tento typ ryb najdete v novém eshopu Boxxi. Rybí boxxi se liší nejen svým složením, ale i množstvím. Je možné objednat boxxi pro jednotlivce, pár či rodinu nebo zvolit boxxi s vlastním výběrem ryb. Kromě tradičních druhů jako treska tmavá, treska obecná, arktický losos a tuňák jsou to i ty méně známé a chuťově velmi zajímavé jako okouník, mořský ďas nebo siven severní. Nechybí ani delikatesy v podobně uzeného lososa či halibuta nebo tresčí játra bohatá na rybí tuk.

Navštivte www.boxxi.cz, najdete tam bohatou nabídku mořských ryb převážně z Islandu a také spoustu tipů a receptů, jak ryby připravit. Pokud použijete kód MAMINKA, získáte 10% slevu na váš první nákup platný do 30.11.2020. Ten vám dokonce v Praze a okolí dovezou až domů, v ostatních regionech lze ryby vyzvednout v partnerském Boxxi Pointu.

Témata: Zdraví, Zdraví na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
Herečka Kristýna Hrušínská: Náš Vojta by chtěl být momentálně buď Hurvínek, nebo Belmondo
Mrázková Dita
Slavné maminky
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Ewě Farne druhé těhotenství neuvěřitelně sekne! Začala jsem si svého těla opravdu vážit, přiznala zpěvačka
Mrázková Dita
Slavné maminky
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
Historie kočárků: S takovými "žihadly" pro miminka se chlubily naše prababičky
Zenklová Veronika
Retro