Maminka.czSpánek

Víte, jak poznat, že miminko tvrdě spí? Tady jsou tři tipy

Tereza Víchová 10.  12.  2021
Víte, jak poznat, že miminko tvrdě spí? Tady jsou tři tipy
Také mate často pocit, že miminko už tvrdě usnulo a hned poté, co ho opatrně odložíte do postýlky, se ozve znovu pláč? Máme pro vás tři osvědčené triky, jak poznat, že si spánkem na nějaký delší úsek můžete být jistí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Odložíte uzlíček v zavinovačce do postýlky, natáhnete se na chvíli k vystydlému čaji a těšíte se na ten klid a malou chvilku nicnedělání. Za pár minut se ozve zlověstné eh-eh-eh, uzlíček se začne vrtět a vám místo toho čaje začne další fáze pohupování (skákání na míči, nošení v šátku atd.). Postupně se dostanete do fáze, kdy se bojíte, že je slyšet i váš dech a máte přesně vychytané, která parketa na zemi vrže a musíte se jí obloukem vyhnout? Děti mají radary a maminku z dosahu hned tak pustit nechtějí. Takže to v mnoha domácnostech vypadá přesně, jak v tomhle vtipu:

Klepněte pro větší obrázek

Dětská spánková poradkyně a finalistka naší ankety Maminka roku Anna Růžičková se spánkem a vším, co s ním souvisí, zabývá podrobně. A prozradila nám tři osvědčené způsoby, jak odhalit, že teď můžete miminko (samozřejmě s nejvyšší opatrností) odložit do postýlky a užít si svou chvilku klidu také.

VIDEO: Jak uspat miminko?

Trik č. 1  - Ukazováček

Když máte pocit, že miminko už tvrdě spí, vsuňte opatrně svůj ukazováček do jeho dlaně. Pokud ho stiskne, žádný tvrdý spánek se zatím nekoná, takže vytrvejte v uspávání. Když miminko ukazováček pustí, už by mělo být ve fázi hlubokého spánku.

Trik. č. 2 - Ručička

Chytněte ručičku miminka a opatrně ji zvedněte. Hned poté ji zkuste pustit. Pokud spadne volně, můžete si být jistí, že miminko už usnulo tvrdě.

Království za trochu spánku! Co radí pediatr a osvědčilo se v praxi?

Trik č. 3 - Do postýlky až po nějaké době

Sotva vám zavře oči během houpání nebo zpívání a už  se snažíte ho odložit do postýlky? Chyba. Podle Anna Růžičkové se vyplatí počkat, ideální doba, kdy můžete miminko odložit, je asi 20 - 30 minut poté, co vám usne třeba na rukou.

Klepněte pro větší obrázek

„Je velmi zajímavé sledovat, jak spoustu věcí neřešíme u nás dospělých, ale u dětí je pitváme do semenešího detailu na každodenní bázi,” zamýšlí se na svém Instagramu spanekmiminek Anna Růžičková. „Někdy máme sami večer problém usnout, protože nám v hlavě lítá spousta myšlenek. Někdy jsme tak unavení, že usneme, ani nevíme jak a přijde nám, že jsme se za celou noc neprobudili. Někdy se v noci vzbudíme a musíme jít na záchod, nebo se napít. A někdy se ráno vzbudíme s tak špatnou náladou, že víme, že celý den bude na nic.”

Možná nám všem rodičům pomůže „nepitvat” dětský spánek a jeho okolnosti na prvočinitele a nepočítat s tím, že když včera usnulo za pět minut, bude to tak dnes znovu. Praktické tipy, jak si být zrovna spánkem jisti, se ale určitě hodí.

Témata: Kojenec, Miminko, Praktické rady, Spánek, Instagram, Dítě je na světě, Zpívání, Osvědčený trik, Tip, Pláč, Anna Růžičková, Trik, Postýlka, Dlouhý úsek, Čaj
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Jak na to, aby děti nežárlily? Moc je nehlídejte, dopřejte jim pocit důležitosti!
Procházková Simona
Rodina a vztahy
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Adoptovala tři děti, aby si splnila sen o velké rodině. Co o nich potom zjistila, je k neuvěření!
Formánková Simona
Příběhy
GALERIE: Princezna Charlotte nebo princ George jako dospělí? Neuvěříte, jak budou vypadat děti královských rodin za pár let
Formánková Simona
Galerie
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie
Galerie: "Pneumatiky", strie, celulitida? Známé i neznámé mámy ukázaly svá těla v plavkách a nedostatky neřeší
Mrázková Dita
Mámy v plavkách