Maminka.czPrezentace klienta

Víte, jak správně prát prádlo? A jste si jistí?

Reklama 1.  7.  2024
Jaký asi byl život před vynálezem pračky? Jedním slovem náročný. I když je praní prádla v dnešní době jednoduchá činnost, občas jste s výsledky nespokojení. Prádlo není dokonale čisté nebo voňavé. Kde děláte chybu? Zopakujte si, jak se správně pere prádlo v pěti krocích.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

 

1. Kam patří černo-bílé triko?

Třídění prádla mnoho lidí podceňuje. Přitom bez něj nemá praní vůbec smysl. Než začnete bez rozmyslu házet prádlo do pračky, roztřiďte ho podle barev. Vyhnete se tak nepříjemnému překvapení, jaké může způsobit třeba červená ponožka u bílého prádla. A ano, černo-bílé tričko perte s bílým prádlem, aby bílá vydržela. 

Klepněte pro větší obrázek

Prádlo rozdělte takto:

  • bílé, světlé barvy, kam patří i světle žlutá, růžová;

  • černá, šedá, tmavě modrá, zelená;

  • červená, oranžová, tmavě růžová.

TIP k nezaplacení: Zkontrolujte dobře všechny kapsy na oblečení. Není nic horšího než chuchvalce rozmočeného papírového kapesníku v černé várce.

2. Cedulky na oblečení nejsou zbytečné

Berete nůžky do ruky hned, jakmile si oblečení přinesete domů? Velká chyba. Na těch dlouhých proužcích látky jsou dost podstatné informace. Pečlivě si je nastudujte. Zjistíte tam, jaká je maximální teplota praní, jestli můžete použít sušičku nebo zda je vhodnější praní v ruce. Některé textilní výrobky se nesmí k bubnu pračky ani přiblížit. Mezi choulostivé materiály patří vlna, hedvábí nebo kašmír. Zapamatujte si informace ze štítků aspoň u některých kousků, případně se už při výběru oblečení snažte nakupovat věci z podobných látek. Tak se nemusíte bát, že při praní něco pokazíte.

Věděli jste, že…

třeba trika s potiskem se mají prát vždy naruby? Obrázek se tak méně opotřebovává.

3. Přichází král vůně a čistoty – prací prášek

Bez čeho se voňavé praní neobejde, je dobře vybraný prací prášek a jeho správné dávkování. Pořiďte si minimálně prášky dva – na bílé a barevné prádlo. Pokud v dávkování tápete, jsou pro vás nejlepší volbou prací kapsle. Čtenářky časopisu Maminka dají ruku do ohně za prací kapsle Persil Discs 4 v 1 Sensitive pro citlivou pokožku. 

A co říkají čtenářky na praní s novými kapslemi?

„Líbí se mi, že prádlo voní nejenom hned po vyprání, ale i dlouho poté. Všechny skvrny odstraněny, což se je skvělé. Děti mají citlivou pokožku a tady jsme opravdu neměli žádný problém. Já jsem nadšená a budu kapsle určitě pořizovat dál.“

Dagmar

„Jako novopečená maminka se potýkám s mnohými skvrnami na dětském oblečení. U některých kusů oblečení jsem si myslela, že se skvrn nezbavím. Persil Expert Sensitive jsem si naprosto zamilovala. Nejen že krásně voní, ale odstranil i zaprané skvrny.“

Klára

„Má starší dcera se léčí s atopickým ekzémem a mladší se před rokem narodila s hypersensitivitou kůže, tak jsem chtěla vyzkoušet něco nového, co jim nebude dráždit pokožku a šetrně odstraní nejrůznější fleky. Byla jsem po prvním vyprání mile překvapena. Skvrny zmizely bez jakéhokoliv čištění před praním.“

Sandra

Klepněte pro větší obrázek

4. Aviváž – ano, nebo ne?

Trend poslední doby je nepřehánět to s aviváží, nebo ji vůbec nepoužívat. Některé oblečení ji ale vysloveně vyžaduje. Nesnese se s funkčním oblečením s membránou, ale naopak její jemnou péči ocení umělá vlákna. Když se aviváž správně používá, snižuje antistatický náboj, změkčuje vlákna a usnadňuje žehlení. 

Klepněte pro větší obrázek

5. Skvrny všude, kam se podíváš

Asi tušíte, že jsou skvrny, se kterými si neporadí jen tak nějaký prášek. Je potřeba mu trochu pomoci. Jak na ně?

  • Namočte znečištěné oblečení do studené vody a jemně vyčistěte klasickým nebo žlučovým mýdlem.
  • Nechte chvíli působit.

  • Následně použijte speciální odstraňovač skvrn a poté vše klasicky vyperte.

  • Užijte si svůj pocit vítězství!

Chcete mít prádlo jako ze škatulky? Pro více tipů klikněte zde

Témata: Děti, Čtenářské testy, Prezentace klienta, praní