Maminka.czMaminka roku 2023

Vítězka kategorie Maminka blogerka roku 2021: Podporuje stovky ženy po potratu i ty, kterým se nedaří otěhotnět

Andrea Machajdíková 31.  8.  2023
V roce 2021 ovládla Klára Antonova Fischleinová se svým blogem Vypni hlavu kategorii Maminka blogerka. Co se od té doby změnilo na jejím blogu i v osobním životě?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Klára v roce 2019 v pátém měsíci těhotenství potratila. Tehdy si přála na všechno zapomenout, nemluvit o tom a smutnou událost ze své hlavy vymazat. Po pár týdnech si ale uvědomila, že jen by tím popírala kus sama sebe, protože to bylo zlomové období jejího života. Rozhodla se, že nedopustí, aby tady jejich nenarozená dcera byla "zbytečně". Zhruba dva měsíce po tragické události se rozhodla vytvořit on-line prostor, který bude pomáhat ženám se stejnou bolestí. 

VIDEO: Maminka roku 2021: Maminka blogerka Klára Antonova Fischleinová

Klára ukončila dosavadní pracovní povinnosti a rozhodla se naplno se věnovat svému novému projektu Vypni hlavu. Ze začátku se zaměřovala pouze na ženy po potratu, později během vlastní cesty za druhým miminkem rozšířila portfolio o témata týkající se podpory plodnosti, zdravého menstruačního cyklu či strachů v těhotenství. Kromě blogu má také instagramový profil, který má aktuálně téměř 9 tisíc sledujících. Sdílí na něm střípky ze svého života, ale také témata, která vnímá jako důležitá a inspirativní. 

Dnes, dva roky od účasti v soutěži, má Klára doma stále více veselo. Staršímu synovi už je 6 let a mladšímu 2,5 roku. Od svého vítězství stihla dokončit dva kurzy psychologie, absolvovala téměř roční koučovací výcvik a loni na podzim si s kolegyní otevřela v Praze na Břevnově "koučovnu", kde se se svými klientkami konečně může potkávat i osobně. A to pořád není všechno. Klára na svém Instagramu rozjela také poradnu, kde se jí jednou měsíčně mohou sledující na cokoliv zeptat, a spustila vlastní podcast s názvem Co když…, který tak trochu nahrazuje blog. "Podcast mi dává prostor mluvit o tématech z mé praxe více v souvislostech a myslím, že si dnes lidé spíše stihnou pustit podcast během procházky nebo domácích prací, než aby si stihli přečíst celý článek. Já to totiž stručně moc neumím,” říká Klára. 

Na účast v soutěži i po dvou letech moc ráda vzpomíná, protože jí přinesla především úžasné nové kontakty, ať už na ostatní soutěžící, se kterými je dodnes v kontaktu, nebo třeba na porotkyně. "Nedávno jsem byla hostem podcastu Míši Tomešové, která byla patronkou mé kategorie, a bylo to opět moc milé setkání,” doplňuje Klára. 

Nově otevřené ambulance v Porodnici U Apolináře pro ženy po potratech nebo komplikovaném porodu
Témata: Maminka roku 2023, Instagram, Maminka roku 2022, Maminka blogerka, Potrat, Míša Tomešová, Blogerka, Praha, Co když, Blogerka roku, Blog, Maminka, Břevnov, Kategorie, Vítězka