Maminka.czReklama

Volte zlato jako svou investici. Kde ho nakoupíte a v jakých podobách je dostupné?

Reklama 13.  10.  2021
Volte zlato jako svou investici. Kde ho nakoupíte a v jakých podobách je dostupné?
Investování se vyplatí řešit co možná nejdříve. Způsobů, jak uchránit hodnotu svého majetku před inflací, a ještě dále zvyšovat jeho hodnotu naštěstí existuje poměrně hodně.

V případě, že se nechcete uchylovat k žádným složitým řešením, vyberte si investování do zlata. Jaké výhody přináší a kde investiční mince a slitky jednoduše nakoupíte? To se dozvíte v tomto článku.     

​Investiční zlato je osvobozeno od DPH

Výhody investičního zlata jsou o trochu lepší v porovnání s jinými komoditami. Jednou velkou výhodou je fakt, že zlato je státem osvobozeno od DPH. Díky tomu je nákup této investice o kus levnější. I z toho důvodu zaznamenalo stříbro, které bylo dříve velmi poptávané, pokles objednávek. Naopak zlato je na výsluní a nakupují ho velcí i malí investoři.

Mezi obecné důvody, proč se rozhodnout pro nákup investičního zlata patří fakt, že odolává inflaci. Hodnota zlata se tak v zásadě pohybuje i nad touto hranicí, protože běžně reaguje na tržní poptávku. Více nákupů zlata se tak doporučuje před možnou krizí, kdy je zpravidla lepší volit spíše stabilnější a více konzervativní investice.

​Zlata si můžete koupit pár gramů i několik kilo

Na investování do zlata je krásná především velká variabilita a téměř nekonečné možnosti přizpůsobení výše investice. K dispozici jsou menší slitky, jejichž cena se pohybuje kolem tisíce korun. Ty mohou být ideální pro častější a menší investice, kdy je budete postupně střádat. V nabídce však najdete i větší slitky, mince nebo medaile, jejichž cena se pohybuje v o poznání větších částkách. Tehdy jde spíše o větší jednorázové investice, které se však také počítají a za několik let je jistě oceníte.

„Dříve bylo běžné, že se ve velkém prodávaly zlaté slitky o hmotnosti jednoho kilogramu, ale movitá část společnosti zabezpečila své finance nákupem zlata již před lety. Nyní z tohoto prozíravého kroku těží. Dnes investují do zlata ti, kteří zaspali a až nyní si uvědomují, že čím více peněz se dostává do oběhu, tím rychleji jejich úspory ztrácí na hodnotě,“ upřesňuje Pavel Trtík z internetového obchodu zlate-mince.cz.

​Nenechte si ujít krásné svatováclavské dukáty

A jaké zlato si vybrat pro investování? Vždy volte takový produkt, ke kterému je dostupný i certifikát. Vybrat si můžete mezi zlatými slitky, které mají různé hmotnosti. Jejich vzhled je však víceméně podobný. Pokud máte zájem nakupovat vzhledově zajímavější zlato, vybírejte si spíše mince. Ty mohou mít klasickou ražbu jako například investiční zlaté mince Wiener Philharmoniker.

Pro vášnivé sběratele se nabízí mince s různými designovými ražbami. Jde například o krásné svatováclavské dukáty, jejichž vzhled je inspirován Karlem IV. I jejich hmotnost a použitá ryzost zlata je v souladu s pravidly, která se své době stanovil český panovník a římský císař Karel IV. Jde tak o velmi zajímavý kousek do každé sbírky investorů i sběratelů mincí.

​Nákup zlata vyřešíte osobně i přes e-shop

A co dělat, když chcete investovat do zlata? Rada je opravdu jednoduchá, protože stačí vyrazit do osvědčeného kamenného obchodu v Praze v Obecním domě nebo na Moravě ve Vsetíně. Další možností je nákup přes internetový obchod, kde také najdete bohatou nabídku investičních kovů. Odeslání zlata a stříbra je pečlivě pojištěné a řádně zabalené.

„Většina slovenských investorů je situována u západní hranice země, a proto s povděkem oceňují, že máme prodejnu i na Moravě ve Vsetíně, který má z jejich pohledu vynikající dopravní dostupnost. Jsou konzervativní a nákup nebo výkup zlata rádi realizují osobně,“ vysvětluje Kamila Bantová ze zlatých mincí.

Témata: Rodina a vy, Reklama, Prezentace klienta
Mohlo by vás zajímat
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
To je ale bříško! Podívejte se na těhotenství s trojčaty týden po týdnu!
Kolinová Gabriela
Těhotenství
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství