Maminka.czobličejová jóga

Vrásky na čele trápí každou maminku. Jak na ně? Poradí Marta Dřímal Ondráčková

Asi neznám žádnou maminku, která by tyto láskyplné rýhy neměla. Jde o typ vrásek, které nesouvisejí s věkem, ale s extrémním přetížením jedné konkrétní oblasti. Pak v tom ještě hraje roli genetika. Pětadvacetiletý obličej může mít vrásky mnohem výraznější než čtyřicetiletý.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Rýhy na brambory má na obličeji snad každá máma. Následující série cviků vám pomůže se jich zbavit! 

https://www.tiktok.com/@maminka_cze/video/7379896124385021217?is_from_webapp=1&sender_device=pc&web_id=7342456391946356257

UVOLNĚNÍM TO ZAČÍNÁ A KONČÍ

Vlastně se dnes ani o ničem jiném bavit nebudeme. Představte si třeba těsto na štrúdl. A teď si představte, že ho dokonale vyválíte, máte z něj tu perfektní placičku, a přijde malý záškodníček a celou vám ji zmuchlá. Tak to je váš frontální čelní sval, spánkový je na tom dost podobně. Nezbývá vám než tu skrčenou hroudu těsta zase pečlivě vyválet. Stejně jako ten sval.
 

POŘÁD DOKOLA

Je fajn začít svou mimiku vnímat a vědomě s ní pracovat. Prostě to čelo míň krčit. K tomu je potřeba mít dost posílené oční svaly, to už umíte. A potom prostě uvolňovat, uvolňovat a uvolňovat. Každý den, ráno a večer. Jde o celkovou péči. Naučit to čelo, že se má chovat jinak, je náročná práce a vyžaduje důslednost.
 

PATLÁMO

Bez kvalitní kosmetiky, která pleť maximálně vyživí, to bude vždycky jen poloviční efekt. Už vzniklé vrásky na čele je potřeba doslova zaplavit hydratací. Když nebudete zapomínat ani na SPF krémy, vaše pleť se vám brzy viditelně odmění.
 

KOSMETICKÉ TEJPY

Nejsou rozhodně jen trendem sociálních sítí. Jde o tradiční ověřenou terapeutickou techniku, která má výrazný vliv na změnu kvality pleti, už vzniklých vrásek a působí preventivně. Základní tejpování čela je velmi jednoduché. Ráda vás ho brzy naučím.
 

VIDEO: Marta Dřímal Ondráčková: Druhou dceru porodila doma!

Témata: obličejová jóga, Marta Dřímal Ondráčková, Krása, pleť, Genetika, Masáže, Jóga, obličej, sval, SPF, Vráska, Těsto, Rýha, Maminka, Čelo, Přetížení