Maminka.czHračky pro děti

Vraťte se do dětských let na Den dětí

Iva Endrychová 31.  5.  2016
Den dětí by měl patřit dětem. Můžete je odměnit nějakou vytouženou společnou akcí nebo nějakým malým dárkem. Podívejte se na naše tipy.

Pokud Den dětí neslavíte, určitě se vám budou naše tipy hodit pro jinou příležitost.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Největší radost dětem však uděláte, pokud ten den strávíte s nimi a třeba dle jejich přání. Co takhle si udělat neplánovaně ve všední den výlet?

V dosahu každého města v Česku najdete spoustu zábavných lokalit, kam se dá vyrazit jen na odpoledne. Namátkou vám sem nahodíme pár linků.

Funpark Žirafa - spousta zábavných atrakcí pod jednou střechou. V republice jsou již tři funparky. Kromě Prahy jej najdete i v Ostravě a v Kladně.

Mirakulum - obrovský zábavní park pod širým nebem nedaleko Milovic, kde se nebudou nudit malí ani velcí.

Babylon a IQlandia - Dva parky plný dobrodružství, poučení i zábavy najdete nedaleko sebe v Liberci.

Aqualand Moravia - Nedaleko moravské metropole se rozkládá nejmodernější aquapark v republice.

Šikland - Uprostřed Vysočiny najdete největší přírodní zábavní park

Spoustu dalších tipů jak si užít zábavu i s dětmi najdete v naší rubrice Kam s dětmi

Bobování s Vidrailem

Den dětí můžete s vašimi ratolestmi prožít na Bobovce na pražském Proseku a umožnit jim setkání s novodobou modlou českého internetu youtuberem Vidrailem. Děti se s ním mohou vyfotit ve smileboxu, fotku si nechat podepsat a autogram si přidat do své sbírky.

Nebude chybět ani spousta dalších vystoupení a soutěží. Zábavným programem bude provázet oblíbený moderátor Ali z pořadu Aliho parťáci.

Zábavné odpoledne startuje již od 14:00, v 15:00 proběhne v tamní restauraci autogramiáda, celý program pak bude zakončen v 18:00. „Kromě speciální hudební produkce jsme si pro malé návštěvníky připravili také akci 5 + 5 jízd zdarma,“ dodává k pozvánce provozní ředitel Bobové dráhy Prosek Michal Sadil.

V Butovicích otvírá Kostkoland

Největší herna a muzeum kostiček Lego v České republice bude na Mezinárodní den dětí otevřena v Obchodním centru Galerie Butovice.

U této příležitosti bude slavnostně odhalený také nová Lego novinka, model automobilu Porsche 911 ze sběratelské kolekce s propracovanými detaily, např. šestiválcový motor s pohyblivými písty, funkční volant s řadícími pedály nebo ráfky s originálním designem se znakem RS.

Od dvou hodin odpoledne je pro vás a vaše děti připravena komentovaná prohlídka expozice s více než stovkou modelů, setkání s českými AFOLy (adult fan of lego) i zahraničním hostem, panem Beyerem ze společnosti LEGO Group.

Program je vhodný i pro děti, pro ně jsou připravená lego stanoviště s úkoly i herna a další doprovodné aktivity. Na každého čeká malý dáreček! K vidění budou modely typických českých objektů, které byly exkluzivně postaveny pro pražskou výstavu, například model Staroměstské radnice, hrad Kašperk nebo modely veteránů.

Hračkářství plné zábavy

Představte si den strávený v obklopení hraček a atrakcí, kterých je tolik, že vaše děti spolehlivě zabaví na celé odpoledne! Přesně to a ještě mnohem více může celá rodina zažít během Dětského víkendu 4. – 5. června v Hamleys Praha. Děti se vyřádí na benátském kolotoči, obří skluzavce, se závodními autíčky… ale také se něco naučí o fyzikálních vlastnostech vody a světla.

Děti se mohou těšit také na malování na obličej se značkou Luvley, svou prezentaci pro tento víkend však rozšíří i ostatní světové značky hraček a her, které vaše děti zbožňují. Báječné je, že pro vás, rodiče a prarodiče, nabízí Hamleys Praha také příležitost oddechu. Vyzkoušejte excelentní kávu a třeba i něco sladkého v pohodlném Njoy café v prvním patře.

Adresa: Na příkopě 14, Praha 1. www.hamleys.cz


Celé Česko čte dětem

A na závěr tu máme ještě pozvánku na tradiční akci, která startuje na Den dětí - Týden čtení dětem s déčkem. Od 1. do 7. června nabídne desítky pozoruhodných akcí. Ve městech a obcích po celé republice se bude předčítat, vyprávět, tvořit, hrát a sdílet, mnohdy se zapojením známých osobností ze světa kultury, umění a sportu.

Více informací o akci na webu

Témata: Děti, Hračky pro děti, Malý dáreček, Obchodní centr, Babylón, Kašperk, Podtitul, Den dětí, Herna, Prosek, Model aut, Sparkys, Albatros, Celé Česko, Fyzikální vlastnost, Café, Den, Baterka, Zábavné odpoledne, Sběratel, Let, Bobování, Šikl, Žirafa, Metro
Mohlo by vás zajímat
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, která stojí za vyzkoušení
Batole
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
To je ale bříško! Podívejte se na těhotenství s trojčaty týden po týdnu!
Kolinová Gabriela
Těhotenství
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Dojemnější fotku jste neviděli! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
kog
Porod
Od početí k porodu. Fascinující snímky zrození, jak ho viděl známý fotograf
Od těhotenství k porodu
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky