Maminka.czPleny

Vše, co jste nevěděly o plenkách – plus velká soutěž o skvělé ceny!

Reklama 20.  2.  2017
Vše, co jste nevěděly o plenkách – plus velká soutěž o skvělé ceny!
Dětské plenky zná každý. Víte ale, jak vznikly?

Pampers známe určitě všichni bez výjimek. Jsou totiž mezi plenkami něco jako Conversky mezi teniskami. Těchto plenek se prodává nejvíce kusů ze všech značek po celém přebalovacím světě! Cesta k co možná nejdůmyslnější podobě byla nesnadná. Komu vděčíme za první jednorázovou plenku?

50. léta a 60. léta

Chlapík jménem Victor Mills pracoval pro společnost Procter & Gamble a měl novopečeného vnuka, se kterým rád trávil volný čas. Jenže, nesnášel přebalování! Vymýšlel snazší způsob, jak si tuto nepříjemnou činnost usnadnit. Rozhodl se přijít s inovativním nápadem vytvořit první jednorázové plenky. Jeho odhodlání a spolupráce kolegů dali vzniknout Pampers!

Brzy se první jednorázové plenky představily v obchodních domech, supermarketech a drogeriích po celých Spojených státech. Vynález, který udržuje děti suché a rodiče šťastné. Svět jásal! Problémem bylo, že nikdo přesně nevěděl, kam plenky Pampers naskladnit. Plenky byly v této době tak odlišné, že se mohly nacházet v sekci s toaletními potřebami, v uličce s potravinami, v části s papírnickým sortimentem a dokonce i v lékárenské sekci. Tak kam s nimi?

Klepněte pro větší obrázek

70. léta a 80. léta

Plenky své místo našly mezi hygienickými potřebami. Novinkou byl pásek, aby se rodiče mohli v rychlosti podívat, co se děje v plence a zachránit tak případnému nahmátnutí nechtěného. Dochází také k navrhování batolecí velikosti plenek Pampers, extra savých plenek na den, vylepšených plenek pro novorozence, vatovaných plenek a kojenecké velikosti speciálně pro předčasně narozená miminka.

V tomto období docházelo ve světě k velkým změnám. I v tom plenkovém. Například výhodná balení! Protože ve skutečnosti nikdy nemáte plenek dostatek, lidé si oblíbili tuto variantu. Vznikla první tenká plenka vyrobená s absorpčním gelovým materiálem; s elastickým utěsněním kolem nožiček; s pásky, které lze opakovaně zapnout; a s měkkou výstelkou. Do té doby nevídaný komfort!

Klepněte pro větší obrázek

90. léta a současnost

V 90. letech spatřily světlo světa extrémně suché a tenké plenky, které nasákly vlhkost do jádra a tam ji uzamkly, aby mohly následně absorbovat ještě více tekutiny.  A nesmíme zapomenout na úplně první natahovací postranní pásky! To aby byly plenky ještě pohodlnější a praktičtější pro rodiče.

Nejnovější vychytávkou jsou plenky, které dýchají – ano, dýchají! A plenky Premium a Baby-Dry, ty obsahují ochrannou vrstvu s pleťovým mlékem, která napomáhá udržet malé zadečky jemné a hladké. Otec Pampers Victor Mills by se nestačil divit!

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje vynálezce Pampers?

b) Victor Mills

Balení plen Pampers a roční předplatné časopisu Maminka vyhrála Michaela Žáčková z Křemže, gratulujeme!

Soutěž probíhala ve dnech od 20. 2. 2017 do 26. 2. 2017, pravidla naleznete zde.

Témata: Pleny
Mohlo by vás zajímat
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Formánková Simona
Instagram
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Otěhotněla, aniž by kdy měla sex. Syna s Downovým syndromem miluje
Blesk pro ženy
Vaše příběhy
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod