Maminka.czPleny

Vše, co jste nevěděly o plenkách – plus velká soutěž o skvělé ceny!

Komerční článek
20. 2. 2017
Vše, co jste nevěděly o plenkách – plus velká soutěž o skvělé ceny!
Dětské plenky zná každý. Víte ale, jak vznikly?

Pampers známe určitě všichni bez výjimek. Jsou totiž mezi plenkami něco jako Conversky mezi teniskami. Těchto plenek se prodává nejvíce kusů ze všech značek po celém přebalovacím světě! Cesta k co možná nejdůmyslnější podobě byla nesnadná. Komu vděčíme za první jednorázovou plenku?

50. léta a 60. léta

Chlapík jménem Victor Mills pracoval pro společnost Procter & Gamble a měl novopečeného vnuka, se kterým rád trávil volný čas. Jenže, nesnášel přebalování! Vymýšlel snazší způsob, jak si tuto nepříjemnou činnost usnadnit. Rozhodl se přijít s inovativním nápadem vytvořit první jednorázové plenky. Jeho odhodlání a spolupráce kolegů dali vzniknout Pampers!

Brzy se první jednorázové plenky představily v obchodních domech, supermarketech a drogeriích po celých Spojených státech. Vynález, který udržuje děti suché a rodiče šťastné. Svět jásal! Problémem bylo, že nikdo přesně nevěděl, kam plenky Pampers naskladnit. Plenky byly v této době tak odlišné, že se mohly nacházet v sekci s toaletními potřebami, v uličce s potravinami, v části s papírnickým sortimentem a dokonce i v lékárenské sekci. Tak kam s nimi?

Klepněte pro větší obrázek

70. léta a 80. léta

Plenky své místo našly mezi hygienickými potřebami. Novinkou byl pásek, aby se rodiče mohli v rychlosti podívat, co se děje v plence a zachránit tak případnému nahmátnutí nechtěného. Dochází také k navrhování batolecí velikosti plenek Pampers, extra savých plenek na den, vylepšených plenek pro novorozence, vatovaných plenek a kojenecké velikosti speciálně pro předčasně narozená miminka.

V tomto období docházelo ve světě k velkým změnám. I v tom plenkovém. Například výhodná balení! Protože ve skutečnosti nikdy nemáte plenek dostatek, lidé si oblíbili tuto variantu. Vznikla první tenká plenka vyrobená s absorpčním gelovým materiálem; s elastickým utěsněním kolem nožiček; s pásky, které lze opakovaně zapnout; a s měkkou výstelkou. Do té doby nevídaný komfort!

Klepněte pro větší obrázek

90. léta a současnost

V 90. letech spatřily světlo světa extrémně suché a tenké plenky, které nasákly vlhkost do jádra a tam ji uzamkly, aby mohly následně absorbovat ještě více tekutiny.  A nesmíme zapomenout na úplně první natahovací postranní pásky! To aby byly plenky ještě pohodlnější a praktičtější pro rodiče.

Nejnovější vychytávkou jsou plenky, které dýchají – ano, dýchají! A plenky Premium a Baby-Dry, ty obsahují ochrannou vrstvu s pleťovým mlékem, která napomáhá udržet malé zadečky jemné a hladké. Otec Pampers Victor Mills by se nestačil divit!

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje vynálezce Pampers?

b) Victor Mills

Balení plen Pampers a roční předplatné časopisu Maminka vyhrála Michaela Žáčková z Křemže, gratulujeme!

Soutěž probíhala ve dnech od 20. 2. 2017 do 26. 2. 2017, pravidla naleznete zde.

Témata: Pleny

Mohlo by vás zajímat
Kdy by měly děti začít s angličtinou? Nejrychleji se učí batolata!
Eliáš se narozením brášky změnil v „monstrum“
Bojujete s opruzeninami a citlivou dětskou pokožkou?
Testujeme s dětmi: Jak se jim líbily školní sešity Oxford?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu