Maminka.czAlergie

Vše, co potřebujete vědět o alergii a astmatu v těhotenství

Michaela Láchová 10.  4.  2023
Ptáci zpívají, stromy i květiny rozkvétají, jaro je tady! Kdo by ho nemiloval, že? Povím vám to! Alergici a astmatici, pro které je synonymem oteklých očí, urputné rýmy či potíží s dýcháním. Pro mnohé z nich to rozhodně není lehké období. A to tuplem, pokud jsou právě ve sladkém očekávání.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Svědění, slzení, kýchání, někdy i sípání a problémy s dýcháním… Sezonní alergici a astmatici vědí své. Projevy alergie se mohou během života měnit, někdy se vlivem okolností zhorší, ale i zlepší nebo vymizí. Těhotenství není výjimkou. Jak se během očekávání miminka s alergií či astmatem popasovat a zvládnout to tak, aby to na miminko nemělo nežádoucí vliv? Existuje nějaká prevence nebo příprava na pylovou sezonu pro nastávající maminky alergičky a astmatičky? Jak říká MUDr. Edita Paulasová z alergologické a imunologické ambulance SYNLAB, pro zdravý vývoj miminka je důležitá zdravá a dobře zaléčená maminka. „Není proto vhodné těhotným astmatičkám vysazovat dlouhodobou medikaci. Nicméně je možné terapii upravit tak, aby riziko pro miminko bylo co nejmenší,“ podotýká s tím, že většinou se doporučují preparáty, které jsou na trhu desítky let, jsou ověřené a splňují podmínky pro podávání i v těhotenství podle mezinárodních kritérií.

VIDEO: Podcast Maminka - Alergie na pyl

V pokračování pro předplatitele také najdete

O čem se radit s alergologem? 

Jak je to s léčbou?

Režimová opatření.

Konkrétní tipy, jak zvládnout těhotenství s alergií a astmatem.

Rady klinického naturopata.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Témata: Těhotenství, Miminko, Alergie, onemocnění, Astma, rýma, hospitalizace, květiny, Alergik, Maminka, Strom, Uzdravení, SYNLAB, Vedě, Imunolog, Alergeny