Maminka.czFestival o porodu

Vše, co potřebujete vědět o těhotenství, porodu a rodičovství, on-line a na jednom místě!

Veronika Zenklová 21.  4.  2021
Istock.com
Vše, co potřebujete vědět o těhotenství, porodu a rodičovství, on-line a na jednom místě! | Istock.com
Informací a doporučení pro těhotné, maminky i rodiče je tolik, že se mnohdy v jejich záplavě spíš ztrácíme. I proto je tu další ročník Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství, kde budoucí i zasloužilí rodiče najdou všechno, co potřebují. Šestnáctý ročník oblíbené akce pořádané v rámci Světového týdne respektu k porodu odstartuje už 17. května.
 

Tradice týdne respektu k porodu se zrodila proto, aby ukazovala směr, jakým se ubírají nové trendy v porodní péči, jak lze rodit v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky a jak přicházejí děti na svět v radosti a bezpečí. Každý rok se zástupci asociací v rámci ENCA (European Network of Childbirth Associations) dohodnou na jednom tématu, kterému se pak věnují nejrůznější akce v jednotlivých státech.

Letos po šestnácté

Evropská síť porodních asociací (European Network of Childbirth Associations) byla založena v roce 1993 ve Frankfurtu a sdružuje organizace podporující zlepšení porodní péče pro matky a děti.

Od roku 2006 se k tomuto týdnu připojuje i Hnutí za aktivní mateřství, z.s., pořadatel zmíněného festivalu.

Letošním tématem je „respekt k potřebám matky a dítěte v každé situaci“. Primárně je reakcí na neobvyklé postupy při porodu a po něm, jimiž musely, a bohužel mnohde stále musejí, ženy, jejich partneři a miminka čelit nejen kvůli strachu z COVIDu-19.

Klepněte pro větší obrázek
 

On-line bezpečný prostor

Právě kvůli pandemickým opatřením se loňský festival na poslední chvíli přesunul do on-line prostoru, a to hned dvakrát, protože ani v posunutém podzimním termínu nešlo uspořádat akci pro více lidí naživo. To ale umožnilo účast i těm, pro které by cesta do Prahy byla příliš dlouhá nebo náročná (nebo se doba jejich volného času při péči o děti neshoduje s běžnou dobou konání přednášek). Při letošním šestnáctém ročníku tak pořadatelé navazují na už osvědčený model webinářů s možnou (a vítanou) interakcí s přednášejícími, debaty a on-line poradny.

Máma sedmi dětí: Žijeme si jako v pohádce

Rodiče pro rodiče

Přednášející jsou vybráni tak, aby vám poskytli široký záběr nejnovějších odborných poznatků v oblastech zdraví, péče a výchovy. Na své si přijdou těhotné ženy a jejich partneři, rodiče miminek i odrostlejších dětí a k dispozici budou také odborníci zaměření na porodní a poporodní péči (duly a porodní asistentky). Ať už jste spíš „biomatka“, nebo máte stylovou výbavičku dle poslední módy, festival vám nabídne různé pohledy a informace, abyste se mohla rozhodnout pro to, co vám bude nejvíce vyhovovat.

„Přednášející si pro vás letos chystají otázky a úkoly k zamyšlení před webinářem a praktická cvičení pro využití získaných informací v praxi,“ říká programová ředitelka festivalu Karolína Žáková.

Klepněte pro větší obrázek

Času dost

Kromě více než 40 webinářů budou mít účastníci přístup k on-line poradně (kde své znalosti a zkušenosti dávají k dispozici duly, laktační poradkyně, porodní asistentky a další odbornice) a dále k mnoha bonusovým videím a materiálům. Členská sekce přitom bude dostupná od zakoupení vstupenky minimálně až do konce srpna, budete se moci k webinářům a dalším podkladům vracet tak často, jak budete potřebovat.

Aneta Krejčíková: Antonii jsem rodila doma, ale není to pro každou ženu

Z přednášejících můžeme zmínit například Terezu Kramerovou (s tématem povídání s miminkem v bříšku), Karolínu Presovou (o dětech v on-line světě), Martinu Chomátovou (o poporodních depresích), manžele Juřenčákovi (o vědomém partnerství), porodní asistentku Ivanu Königsmarkovou (o respektu k potřebám matky a dítěte), Moniku Valovou (o ženské bylinné napářce), Lilii Khousnoutdinovou (o sexualitě jako živoucí síle porodu) a spoustu dalších, protože během každého ze 14 festivalových dní na vás čekají tři interaktivní webináře v délce 90 minut.

Klepněte pro větší obrázek

Těhotenství, porod ani rodičovství nepočkají (až se budeme moci setkat osobně, až budete mít víc času…), proto si užijte tuto možnost jednoduchého přístupu ke všem potřebným informacím a odpovědím na vaše konkrétní dotazy.

 
Témata: Těhotenství, Porod, Novorozenec, Rodiče, Miminko, Od těhotenství k porodu, Porodnice, Rodičovství, Festival o porodu, Chci si rodit po svém, Porodní asistentka, Ambulantní porod, Tereza Kramerová, Festival, Monika Valová, Lilie Khousnoutdinová, Frankfurt, Péče, Jed, Respekt, Karolína Presová, Ivana Königsmarková, Praha, Záplavy, Oblíbená akce
Mohlo by vás zajímat
Pavlína Jágrová exkluzivně: První trimestr byl peklo, zachránil mě přítel. Teď už si těhotenství konečně užívám!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Emotivní vyznání táty, který přišel o svou těhotnou ženu. Fotografie s dcerkou, která přežila, berou za srdce...
Mrázková Dita
Láska a vztahy
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Dojemnější fotku jste neviděli! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
kog
Porod
Patricie Pagáčová se dočkala miminka. A má krásné jméno!
Víchová Tereza
Slavné maminky