Maminka.czKuriozita

Vtipná, nebo šílená příprava na rodičovství? Tahle Angličanka je "mámou" 13 panenek, které vozí v kočárku i přebaluje

Simona Procházková 19.  10.  2023
Sedmadvacetiletá Jess z Londýna se považuje za "mámu" celkem 13 panenek, o kterých se svým snoubencem říká, že jde o jejich falešné děti. Prý se tak zodpovědněji připravují na roli rodičů. Svá "miminka" klidně vozí na procházku v kočárku do parku, přebalují je a chovají. Drahá zábava, nebo čiré bláznovství?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Tento mladý pár, který mnozí považují za podivíny, se považuje za "maminku a tatínka" hned 13 „fejkových“ dětí v podobě panenek. Nutno říct, že panenek hodně zdařilých, vypadajících jako skutečná miminka. Do této své libůstky neváhá Jess investovat nemalé finanční prostředky. Ona i její přítel svorně tvrdí, že péče o jejich „děti“ je dokonale připravuje na roli skutečných rodičů.

VIDEO: Blesk Podcast: První Barbie byly arogantní a našpulené. Sběratel Tesař má 7 tisíc panenek!

Realistické, tzv. reborn panenky (které vypadají jako skutečná miminka, jsou ručně malované, s vpichovanými vlásky, lepenými řasami a tvarovanými a malovanými nehtíky), začala mladá Londýňanka sbírat v roce 2020, když se podle svých slov cítila osamělá v době pandemie a když na ně narazila na internetu. Svou úplně první panenku, měsíční holčičku Rebeccu, si koupila za 250 liber (zhruba 7000 korun), aby jí dělala společnost v covidové domácí izolaci. Netrvalo dlouho a stala se doslova posedlá touhou po dalších. Její „potomstvo“ se tak začalo rychle rozrůstat.

Během několika měsíců přibyl domů novorozenec Sam, následovala měsíční June, pak osmiměsíční Brooklyn, novorozené Manuela, Lilly a Annalese, tříměsíční Zain, další novorozená Aria, a dokonce nedonošená Cookie. „Maminka“ Jess si domů donesla také "starší děti", roční holčičky Charlie a Pippu a nakonec čtyřletou July. Její sbírka stála neuvěřitelných 6000 liber (asi 170 tisíc korun).

Klepněte pro větší obrázek

Připadá vám to jako poněkud podivná a hlavně dost předražená záliba? Nejspíš ano. Jess říká, že její 33letý snoubenec Avery, který je cukrář, ji v její vášni maximálně podporuje, a dokonce jí pomáhá "děti" oblékat a měnit jim plenky.

Dvojice by jednou ráda měla vlastní dítě, ale prozatím se prý spokojí s péčí o své panenky. Věří, že jim pomáhají připravit se na skutečné rodičovství se všemi jeho povinnostmi.

"Vždycky jsem milovala děti. Je něco velmi uklidňujícího a neuvěřitelně silného na tom, když držíte v náručí malé miminko. Mám malou kmotřenku, kterou zbožňuji, ráda se s ní mazlím. Stejně tak je příjemné, a podle mě dokonce terapeutické pochovat si reborn panenku,“ říká Jess, která pracuje jako manažerka v oblasti lidských zdrojů.

„Můj snoubenec například nikdy v životě nevyměnil plenu ani nedržel dítě, dokud jsem ho neseznámila se svými novorozenci. Naučila jsem ho dokonce to, jak na přebalování, a rozhodně v tom nebyl špatný. Samozřejmě si uvědomuji, že nejde o skutečná miminka, což dokazuje i fakt, že je někdy nechávám na místech, kde by se skutečné dítě opravdu nechávat nemělo, třeba na stole nebo na pohovce,“ dodává s úsměvem Jess.

Čtyřletá Elenka trpí vzácným neurologickým onemocněním. Syndrom Dravetové způsobuje záchvaty i poruchy chování
Témata: Příběhy, Miminko, Psychika, Rodičovství, Kuriozita, Kočárek, Zajímavosti, Sam, zábava, internet, Barbie, June, Angličanka, Avery, Máma, Lill, Cookie, Jess, Charlie, Zain, Panenka, Brooklyn, Aria, Londýn, Děti, Kočárky na Heureka.cz