Vy chcete vyhrát dovolenou pro dva za 70 000 Kč, zn. Island!

Prezentace klienta
4. 11. 2019
Co si vybavíte, když se řekne Island? Možná vás ohromí, že tento ostrov nejsou „jen“ velkolepé scenérie a sopky. V článku vás nejprve namlsáme na krásy Islandu, a pak vám vysvětlíme, jak si o božskou dovolenou zasoutěžíte. Je to přitom tak snadné, jako když uděláte hepčík.

2. největší evropský ostrov

Island je nejzápadnějším evropským státem a svou rozlohou je druhým v pořadí hned za Velkou Británii. Na severu se téměř dotýká polárního kruhu. Na Islandu je 355 620 obyvatel, což je dokonce méně, než má Brno (380 681 obyv.). Pokud nefandíte mačkanicím na Staroměstském náměstí, tak na Islandu vám bude lehko od srdce. Průměrná hustota osídlení je zde 3,2 kusů homo sapiens na km2.

Klepněte pro větší obrázek

Sopka, která občas kýchne

Pamatujete, jak v roce 2010 sopka Eyjafjallajökull (1445 m. n. m.) svým „kýcháním“ ochromila leteckou dopravu nad Evropou? Island se nachází na rozhraní dvou litosférických desek, takže na svém území má vedle Eyjafjallajökullu ještě další nevyhaslé sopky. Islanďané si ale s občas divočejší krajinou dovedli poradit. Příkladem je využití geotermální energie k výrobě elektřiny, vytápění skleníků, obydlí či chodníků v hlavním městě Reykjavíku. Prostě takové sci-fi uhnízděné v autentické přírodě.

Klepněte pro větší obrázek

Lepší alternativa za fontány na náměstích…

S geotermální energií souvisí i horké prameny. Těch je na ostrově tolik, až nebudete vědět, do kterého skočit dřív. Mimochodem, podle Geysiru se horkým zřídlům všude po světě říká gejzír. K sladkovodním tokům je vhodné poznamenat, že většinou se z nich dá pít! Dejme si ruku na srdce: z kterého českého jezírka či potůčku byste se dobrovolně napili?

Klepněte pro větší obrázek

Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?

Máte rádi ptáky? Z Islandu budete u vytržení. Najdete na něm zhruba 270 druhů ptáků a 1. příčkou v oblíbenosti se chlubí papuchalci bělobradí. Pokud je neuvidíte na vlastní bulvy, potkáte je na pohlednicích a suvenýrech.

Klepněte pro větší obrázek

Island má i vlastní plemeno koní s unikátním stylem běhu: takhle se žádný jiný kůň na této planetě nepohybuje. Vedle tuleňů vás nadchnou i další vodní samci: velryby! Pokud se k nim budete chtít dostat co nejblíže, můžete nasednout na výletní loď, která vás k nim zaveze. Z městečka Húsavík máte mimochodem 98% procentní šanci, že spatříte některého z představitelů kytovců. Mezi devadesátými léty 20. století a rokem 2006 byl lov velryb zakázán. V současnosti už ale velrybí maso můžete na Islandu ochutnat…

Klepněte pro větší obrázek

Prosmrkejte se k dovolené za 70 000 Kč!

Víte, že můžete vyhrát dovolenou jen díky tomu, že smrkáte? Nakupte v jakékoli kombinaci 3 balení kapesníků Kleenex, zaregistrujte se v termínu konání soutěže na webové stránce balsamkleenex.cz a budete zařazeni do soutěže o zájezd pro 2 na Island. Pak už zbývá si jenom držet pěsti, že se štěstí usměje právě na vás! Více informací naleznete na balsamkleenex.cz.

Maminka Roku 2019

Mohlo by vás zajímat
Přiznání: Nenávidím mateřství. Dceru miluji, ale být matkou mě štve!
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!
Rodičovská dovolená 2020: Vše, co o ní potřebujete vědět
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Jsem obézní. V těhotenství jsem cítila ze strany lékařů odpor a styděla se
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni
Dcery Karla Gotta: Která zdědila tátův talent? A která se mu nejvíc podobá?
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!

Horoskopy

Panna Na jednu stranu jste pohotoví a plní energie, ale na druhý pohled to není v pořádku. Schází vám chuť…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sáva, Sába

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu