Maminka.czDěti

Vybíráme lepidlo pro školáka. Víte, jaké volit?

Komerční článek
27. 8. 2018
Vybíráme lepidlo pro školáka. Víte, jaké volit?
Jednou ze základních potřeb, kterou bude vaše ratolest po nástupu do školy potřebovat, je lepidlo. Možná vás nenapadne mezi prvními věcmi, které dítěti do školy pořizujete, rozhodně je ale nezbytné.

Výtvarná výchova, během které dítě čeká například i výroba draka, halloweenské masky, Mikuláše nebo přáníčka pro rodiče, se bez něj opravdu neobejde. Víte, ale jaké lepidlo školákovi pořídit a jak se na trhu zorientovat? Přinášíme několik základních rad.

Lepidlo pro začátečníka

Vaše dítě bude pravděpodobně ve škole s tvorbou a lepením začínat, proto je vhodné volit skutečně lepidla pro začátečníky, které nevyžadují až takovou přesnost nanášení a odpustí i drobnou chybu. Z tohoto ohledu je nejideálnější volbou lepicí tyčinka (např. Herkules), se kterou se bude dítěti dobře pracovat a nehrozí, že se lepidlem potřísní a zašpiní sebe i své okolí.

Klepněte pro větší obrázek

Aplikace probíhá díky posuvnému mechanismu, kdy dítě vysune lepicí část a nanese jej na požadovanou plochu. Po té, co s prací skončí, lepicí část zase zasune a uzavře víčkem, které brání vysychání lepidla. Práce dítěte tak bude přesná a hlavně čistá. A pokud zvolíte lepidlo s takzvaným mizícím efektem (např. Herkules Mizím), bude mít dítě o zábavu postaráno. Lepidlo navíc dítěti poskytne díky svému zbarvení informaci, kde už je naneseno a zda už je zaschlé či nikoli, vzhledem k tomu, že s postupným zasycháním skutečně mizí. Zřejmě nejideálnější dětské lepidlo, jak z hlediska práce, tak i zábavy.

Lepidlo od českých výrobců

Důležité je i místo nákupu lepidel. Ideální jsou například papírnictví, obchody s výtvarnými potřebami nebo hobby markety. Zároveň by rodiče měli dbát na původ lepidla a volit ty, pocházející od českých výrobců, které mají roky prověřené a které třeba i oni používali jako děti (např. Herkules - Druchema).

Klepněte pro větší obrázek

Při výběru by se naopak rodiče měli vyhnout nákupu na tržnicích nebo ve slevách, kde nabízí tyto potřeby například již po exspiraci. Taková lepidla totiž mohou dítěti uškodit nebo minimálně mít horší lepicí vlastnosti.

Volte proto lepidla s rozumem, ať si vaše dítě užije školní tvoření jako kdysi vy.

Herkules koupíte například v hypermarketech Globus

Témata: Děti

Mohlo by vás zajímat
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Co skutečně cítí miminko v děloze? Doteky, pohyby, ale i stres či radost
Děti mají náš smysl pro humor, takový drsnější, říká Aňa Geislerová

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu