Maminka.czJen pro maminku

Vychováváte svoje děti bez partnera?

8. 6. 2010
Vychováváte svoje děti bez partnera?
Snad každý z nás má ve svém okolí osamělou maminku nebo tatínka, kteří to nemají zrovna lehké. Zvládnout péči o dítě nebo děti a k tomu se ještě postarat o obživu rodiny může být téměř nezvládnutelný úkol, zvlášť když zaměstnavatelé příliš neoplývají ochotou přijímat do práce matky malých dětí. Společnost APERIO nyní nabízí sólo rodičům, matkám i otcům, pomocnou ruku v novém programu „Sólo rodiče a práce“.

Podle statistik žije každé čtvrté dítě v České republice jen s jedním rodičem, zpravidla s matkou, a životní úroveň takových rodin je pak oproti zbytku populace výrazně nižší. Chudobou a nízkou životní úrovní je ohroženo celých 40 procent neúplných rodin s dětmi. S výživným a sociálními dávkami často nelze vystačit a pracovní aktivita sólo rodičů je životní nutností. Podle sociologických průzkumů však právě osamělí rodiče s malými dětmi nejobtížněji shánějí zaměstnání. Přesto mohou výrazně zvýšit svoji šanci na úspěch na trhu práce a v programu společnosti APERIO k tomu získají potřebné znalosti a dovednosti.

Semináře společnosti APERIO pro sólo rodiče

Společnost APERIO pomáhá sólo rodičům již několik let a letos nabízí v rámci Evropského roku boje proti chudobě sólo rodičům interaktivní bezplatné semináře a webináře (on-line semináře), zaměřené na vstup do práce či podnikání. Jsou ušité na míru potřebám sólo rodičů z celé ČR a zaměřují se na pomoc těm zájemcům/kyním, kteří/ré jsou bez pravidelného příjmu ze zaměstnání či podnikání, a přitom stojí o návrat na trh práce.
V rámci tohoto programu APERIO nabídne vždy patnácti sólo rodičům dvoudenní seminář na témata spojená se vstupem nebo návratem na pracovní trh.
Semináře budou probíhat na podzim roku 2010 – v září, říjnu a listopadu, a již dnes je možné se na ně hlásit na webových stránkách www.aperio.cz Účastníci/ce získají znalosti a dovednosti z oblastí personalistiky, hledání práce, psychologie a práva. Semináře i individuální konzultace povedou zkušení lektoři a lektorky, kteří již v minulosti se sólo rodiči pracovali.
Všichni absolventi/tky dvoudenního programu si za pomoci lektorů vytvoří osobní plán návratu na trh práce. Na závěr účastníci/ce obdrží certifikát o absolvování programu.

Vzhledem k tomu, že program je zaměřen na sólo rodiče z celé ČR, jejichž ekonomická situace z důvodu nezaměstnanosti je většinou kritická, APERIO poskytne mimopražským účastníkům/cím a jejich dětem během semináře bezplatné ubytování a zajistí hlídání dětí s programem.
Pro sólo rodiče, kteří se nemohou zúčastnit dvoudenního semináře a mají možnost připojení na internet, nabídne APERIO tři dvouhodinové webináře, které obsáhnou vybraná nejdůležitější témata.

Témata: Děti, Jen pro maminku, Výchova, Individuální konzultace, Partner, Sociální dávka, Pár

Mohlo by vás zajímat
Babičky mají rozmazlovat, ale tchyně to opravdu přehání
Policistka nakojila podvyživené miminko. Je hrdinkou internetu
Šikanu dcery zavinila třídní učitelka! Vyhlašovala koktu týdne a podobně
Od narození do puberty. Táta točil své děti každý týden. Výsledek je skvělý

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu