Maminka.czJen pro maminku

Vychováváte svoje děti bez partnera?

8. 6. 2010
Vychováváte svoje děti bez partnera?
Snad každý z nás má ve svém okolí osamělou maminku nebo tatínka, kteří to nemají zrovna lehké. Zvládnout péči o dítě nebo děti a k tomu se ještě postarat o obživu rodiny může být téměř nezvládnutelný úkol, zvlášť když zaměstnavatelé příliš neoplývají ochotou přijímat do práce matky malých dětí. Společnost APERIO nyní nabízí sólo rodičům, matkám i otcům, pomocnou ruku v novém programu „Sólo rodiče a práce“.

Podle statistik žije každé čtvrté dítě v České republice jen s jedním rodičem, zpravidla s matkou, a životní úroveň takových rodin je pak oproti zbytku populace výrazně nižší. Chudobou a nízkou životní úrovní je ohroženo celých 40 procent neúplných rodin s dětmi. S výživným a sociálními dávkami často nelze vystačit a pracovní aktivita sólo rodičů je životní nutností. Podle sociologických průzkumů však právě osamělí rodiče s malými dětmi nejobtížněji shánějí zaměstnání. Přesto mohou výrazně zvýšit svoji šanci na úspěch na trhu práce a v programu společnosti APERIO k tomu získají potřebné znalosti a dovednosti.

Semináře společnosti APERIO pro sólo rodiče

Společnost APERIO pomáhá sólo rodičům již několik let a letos nabízí v rámci Evropského roku boje proti chudobě sólo rodičům interaktivní bezplatné semináře a webináře (on-line semináře), zaměřené na vstup do práce či podnikání. Jsou ušité na míru potřebám sólo rodičů z celé ČR a zaměřují se na pomoc těm zájemcům/kyním, kteří/ré jsou bez pravidelného příjmu ze zaměstnání či podnikání, a přitom stojí o návrat na trh práce.
V rámci tohoto programu APERIO nabídne vždy patnácti sólo rodičům dvoudenní seminář na témata spojená se vstupem nebo návratem na pracovní trh.
Semináře budou probíhat na podzim roku 2010 – v září, říjnu a listopadu, a již dnes je možné se na ně hlásit na webových stránkách www.aperio.cz Účastníci/ce získají znalosti a dovednosti z oblastí personalistiky, hledání práce, psychologie a práva. Semináře i individuální konzultace povedou zkušení lektoři a lektorky, kteří již v minulosti se sólo rodiči pracovali.
Všichni absolventi/tky dvoudenního programu si za pomoci lektorů vytvoří osobní plán návratu na trh práce. Na závěr účastníci/ce obdrží certifikát o absolvování programu.

Vzhledem k tomu, že program je zaměřen na sólo rodiče z celé ČR, jejichž ekonomická situace z důvodu nezaměstnanosti je většinou kritická, APERIO poskytne mimopražským účastníkům/cím a jejich dětem během semináře bezplatné ubytování a zajistí hlídání dětí s programem.
Pro sólo rodiče, kteří se nemohou zúčastnit dvoudenního semináře a mají možnost připojení na internet, nabídne APERIO tři dvouhodinové webináře, které obsáhnou vybraná nejdůležitější témata.

Témata: Děti, Jen pro maminku, Výchova, Pár, Individuální konzultace, Sociální dávka, Partner

Mohlo by vás zajímat
Nemusíte stihnout všechno. Trendem poslední doby je pomalé rodičovství
Obědová menu jsou tragédie, říká Darina Křivánková a zve vás na F.O.O.D. piknik
Při kojení se laskavě zakryjte. Tahle vtipná máma to vyřešila po svém
Na jaký prázdninový zážitek s dětmi nikdy nezapomenete?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu