Maminka.czKam s dětmi

Vydejte se na Cestu kolem Světa - Stačí zajet do Kladna

V novém společenském centru Central Kladno se otvírá Galerie kostek, ve které se můžete seznámit s významnými architektonickými památkami. Všechny stavby jsou postaveny z Lega a výstava je přístupná zdarma.
19. 3. 2015

V prostorách pasáže obchodně-společenského centra Central budou vystaveny nejzajímavější světové památky i novodobé divy světa, které jistě ocení všechny generace návštěvníků.

Těm se naučnou i hravou formou představí takové skvosty, jako je šikmá věž v Pise, londýnský Tower Bridge nebo Velká čínská zeď. Chybět nebude ani indický Tádž Mahal (monumentální mauzoleum manželky vládce Šáhdžahána), pyramidy z mexického Chichén Itzá, centra civilizace tajuplné mayské kultury, nebo velkolepý japonský hrad Himedži. Českou republiku zastoupí hned dva exponáty – Staroměstský orloj a Hlavní nádraží v Praze – největší model expozice. Více informací o modelech i jejich předlohách naleznete na webových stránkách www.galeriekostek.cz.

Ohromující čísla

Na modely bylo použito přesně 553 373 kostek. Stavělo se 3 313 hodin. Tak například model slavného chrámu Tádž Mahál váží 735 kilogramů a je složený z 117 500 a stavitelé nad ním strávily 650 hodin. Rozloha modelu je 217 x 217 x 212 cm. Pokud navíc započteme i model Hlavního nádraží a 14 figurek v téměř životní velikosti, dostáváme se k neuvěřitelnému součtu 7960 kilogramů či 6862 hodin práce - a to už stojí za to vidět expozici v reálu.

Velkolepá zábavná show

Slavnostní otevření společensko-obchodního centra Central Kladno 20. března 2015 se ponese ve velkém stylu. Program bude zahájen ve 14.00 hodin. O dvě hodiny později pak centrum přivítá své první zákazníky.

Až do večerních hodin se návštěvníci mohou těšit na hudební i artistická vystoupení, módní přehlídky, soutěže a nejrůznější slevové akce. Na své si přijdou milovníci vášnivých balkánských rytmů skupiny The Love Song Orchestra nebo bubenické show Neo Percussio. Pomyslným zlatým rockovým hřebem pak bude vystoupení legendární kapely Olympic s frontmanem Petrem Jandou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

 

Témata: Kam s dětmi, Svět
Mohlo by vás zajímat
Tipy na vánoční dárky pro miminka od narození do šesti měsíců
Maminka vydává pohádkovou knížku plnou krásných ilustrací Pohádky od Maminky
Gelové kapsle na praní do děských rukou nepatří. Děti nevidí rozdíl
Chodí k vašim dětem zoubková víla? Děti milují fantazii a imaginaci

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu