Maminka.czRodina

Vyhazujete jídlo do koše? S VACSY už nemusíte!

Komerční článek
30. 5. 2011
Vyhazujete jídlo do koše? S VACSY už nemusíte!
V poslední době se často píše o tom, že vyhazujeme ohromné množství jídla rovnou do košů a popelnic. Současně si ale stěžujeme, jak jsou potraviny drahé. Přijde vám to logické? Těžko.

Ale co jiného dělat s jídlem, které se prostě rychle kazí a nevydrží? Existuje poměrně jednoduché řešení, a to vakuování potravin. Díky vakuování s patentovaným systémem VACSY vydrží vaše potraviny až 5krát déle čerstvé! A co víc, zbavíte se tím také nepříjemného zápachu v ledničce a šíření nebezpečných bakterií a plísní. Vyhazujete často zbytky jídla, sýry, zeleninu nebo ovoce? Vyléváte nedopité mléko nebo víno? Pak popřemýšlejte nad tím, zda by se vám nevyplatila investice do vakuovacího systému…

Uchovat potraviny čerstvé bylo vždy oříškem. V minulosti se nejčastěji používaly pro konzervaci potravin sůl, ocet nebo sušení. Pak přišlo uchovávání v ledničce při nízkých teplotách, které sice zabraňují šíření bakterií, ale zelenina v ledničce měkne a vysychá, maso mění svou barvu a může zhořknout. Výrazný pach ryb se šíří na vše, co je uskladněno v jejich blízkosti (společně s rybami bychom rozhodně neměli skladovat mléčné výrobky!). Čerstvé vůně a chutě potravin tak byly obětovány, aby byla prodloužena doba jejich skladování.

Jak tedy potraviny správně uchovávat? Máme pro vás tip!

Nedopili jste otevřené víno? Nevadí! Nasaďte na láhev zátku VACSY, odčerpejte pomocí VACSY pumpy vzduch a víno vydrží čerstvé až 15 dní!

Zbyly vám dorty a dezerty z oslavy a bojíte se, že se rychle zkazí?Vložte je do některé z nádob VACSY, přiklopte víkem, odčerpejte vzduch a prodlužte tak jejich trvanlivost o 10 až 20 dní!

Pokud vás trápí lednička načichlá potravinami, zkažené jídlo, které musíte vyhazovat nebo zelenina a ovoce, které brzy zplesniví, vyzkoušejte vakuové uchovávání potravin. Patentovaný vakuový systém VACSY představuje jeden z nejkvalitnějších komerčních způsobů konzervace a hygienického skladování potravin, který umožňuje uchovat potraviny i nápoje v domácnosti až pětkrát déle čerstvé než při běžných metodách skladování. Navíc s jeho pomocí můžete plánovat jídelníček pro celou rodinu třeba i na týden dopředu, protože máte balená hotová jídla vždy po ruce.

Ve vakuu potraviny neosychají, nepřenášejí se mezi nimi pachy a nedochází u nich ke ztrátě barvy či chuti. Vakuum zabraňuje ztrátám výživných látek a vitaminů, a především brání napadení potravin plísněmi a šíření jiných mikroorganismů. Taková ochrana potravin se vyplatí nejen v letních měsících. vakuový systém VACSY je ideální jak pro uchování potravin, které se rychle kazí nebo jsou čichově výrazné, ale také pro nakládání masa před grilováním.

poklice VACSY jsou kompatibilní s nádobami na vaření Zepter o stejném průměru. Takže pokud vám zbylo uvařené jídlo, stačí opět jen nasadit poklici, odsát vzduch a jídlo uchováte čerstvé až 10 dní!

Více informací o nádobí Zepter, vakuovém systému VACSY a kontakty na prodejce najdete na www.zepterclub.cz. Navštivte reprezentační prodejnu Zepter v Praze ve Spálené 55, otevřeno PO-PÁ: 9:00-17:30 hod.

Tipujte ve Velké milioné hře Zepter 2011 a hrajte o 2× MINI VACSY set! Hlavní cenou je automobil SEAT Altea XL a spousta Zepter cen. Více na www.zepterhra.cz.

Témata: Rodina

Mohlo by vás zajímat
Tohle je přesné! Nejšílenější momenty, které zažíváme s dětmi na mateřské
Od početí k porodu. Fascinující snímky zrození očima známého fotografa
Předčasný porod: Nikdo na světe ho neumí zastavit, říká porodník
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Děti mají náš smysl pro humor, takový drsnější, říká Aňa Geislerová
Upečte si měkké a voňavé perníčky. Dají se jíst hned po vyndání z trouby
Má rozštěp, řekl lékař a navrhl potrat. Dítě si nechala. Jak vypadá teď?
Devět největších chyb, které dělají rodiče v prvním roce života dítěte
Mateřská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět

Horoskopy

Váhy Včera jste váleli a dnes zase polevujete. Zkuste si držet v práci alespoň standart. Pořád máte potíže s…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Vladislav, Vladislava, Priska

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu