Maminka.czSoutěže

Vyhrajte vstupenky na výstavu PLAY

17. 1. 2011
Vyhrajte vstupenky na výstavu PLAY
Nestává se každý den, abyste si ve vážené výstavní síni mohli se svými dětmi hrát. Teď je to realita a dokonce velmi vítaná.

Unikátní Krystalíza, kolektivní krajina představ, se rozrůstá pod rukama návštěvníků interaktivní expozice s všeříkajícím názvem PLAY. Ta je novým pokračováním celosvětově úspěšného projektu Orbis pictus aneb…, výstavně ji opět koncipuje Petr Nikl.

PLAY na několik měsíců zaplňuje všechny prostory pražské výstavní síně Mánes a do hry vtahuje děti, dospívající, dospělé, seniory, školní třídy… zkrátka všechny návštěvníky. PLAY totiž staví na imaginaci, fantazii a tvořivosti, kdy dotýkat se exponátů, vstupovat do nich, dotvářet je a hrát si s nimi je nejen dovoleno, ale přímo vyžadováno.

Hlavní část Mánesu zaplnila již zmíněná Krystalíza: "Na zemi leží materiálová termitiště s drobnými předměty, sypké, pevné i hnětoucí materiály ponechané k volné manipulaci návštěvníkům. Ti z nich v průběhu tří měsíců sestaví, poskládají, slepí a vzájemně propojí rozvíjející se organismus. Každý si může přinést a umístit do krajiny jakýkoliv předmět, ne větší než 10 cm krychlových. V prostředí krajiny se tak budou scházet předměty zastupující svým výběrem návštěvníky. Tomuto nekončícímu vývoji je ponechána co největší svoboda. Proces bude fotograficky i filmově nepřetržitě mapován, děj se tak přenese do virtuálního světa a neskončí spolu s výstavou", vysvětluje Petr Nikl.

Podívejte se na reportážní videoukázku BABY televizez výstavy PLAY:

Dolní část výstavní síně ovládá Spodní proud. Petr Nikl upřesňuje: "Oproti živelně se vyvíjející horní části, bude spodní část galerie z větší části zatemněna a rozčlení se do komorních koncentrovaných vjemů. V norách vznikne labyrint světelných, zvukových a hmatových nástrojů. Obě úrovně aktivují jiným způsobem komunikační hry, iniciující představivost a fantazii bez věkového omezení. Střídání pobytu v těchto dvou částech je metaforou světa nad a pod povrchem, kontrastem odlišných tvořivých prostředí…"

Interaktivní expozice PLAY, která denně přitahuje stovky hravých – malých i velkých - návštěvníků, je pro mimořádný zájem prodloužena až do 20. února 2011. Počátkem ledna se počet návštěvníků přehoupl přes rekordních 50 000 a PLAY se již nyní řadí mezi jednu z nejnavštěvovanějších expozic posledních let v České republice.

Otevřeno je každý den od 10 do 19 hodin. O vstupenky na tenhle hravý svátek fantazie si s námi můžete i zasoutěžit.


Jak na to?

Stačí se přihlásit na Maminka.cz a správně odpovědět na soutěžní otázku, kterou najdete v tomto článku. Nápovědu naleznete v databázi jmen, zde na webu Maminka.cz

Možnost odpovídat máte od 17. 1. do 21. 1. 2011. 23:59. Pokud nejste zaregistrována, nebo přihlášena, tak klikněte sem.

2 lístky na výstavu může nyní získat 5 výherkyň. Vyhrává každá 7. soutěžící - takže 7. 14. 21. 28. a 35. - která správně odpoví na soutěžní otázku.

Všeobecná soutěžní pravidla naleznete ZDE.

Nicky výherkyň:
Karma
Kahomar
Amanda
Dani.K
Zebbra

Témata: Soutěže, Interaktivní expozice

Mohlo by vás zajímat
Rodičovská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Starat se o dítě je mnohem těžší než vrcholově sportovat, tvrdí nová studie!
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Mateřská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Doma beránci, ve školce vlci. A mohla jsem za to já, perfektní matka!
Holky kradou krásu, s klukem přiberete! Opravdu se ta těhotenství liší?
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Povzdech znechucené matky: Jak utéct před rodičovskou soutěživostí?
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?

Horoskopy

Štír Pracujete-li v oblasti estetiky a umělecké tvorby, hýříte kreativními nápady. Kolegové si vás dobírají,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lenka, Eleonora, Lena

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu