Maminka.czSoutěže

Vyhrajte vstupenky na výstavu PLAY

Nestává se každý den, abyste si ve vážené výstavní síni mohli se svými dětmi hrát. Teď je to realita a dokonce velmi vítaná.
17. 1. 2011
Vyhrajte vstupenky na výstavu PLAY

Unikátní Krystalíza, kolektivní krajina představ, se rozrůstá pod rukama návštěvníků interaktivní expozice s všeříkajícím názvem PLAY. Ta je novým pokračováním celosvětově úspěšného projektu Orbis pictus aneb…, výstavně ji opět koncipuje Petr Nikl.

PLAY na několik měsíců zaplňuje všechny prostory pražské výstavní síně Mánes a do hry vtahuje děti, dospívající, dospělé, seniory, školní třídy… zkrátka všechny návštěvníky. PLAY totiž staví na imaginaci, fantazii a tvořivosti, kdy dotýkat se exponátů, vstupovat do nich, dotvářet je a hrát si s nimi je nejen dovoleno, ale přímo vyžadováno.

Hlavní část Mánesu zaplnila již zmíněná Krystalíza: "Na zemi leží materiálová termitiště s drobnými předměty, sypké, pevné i hnětoucí materiály ponechané k volné manipulaci návštěvníkům. Ti z nich v průběhu tří měsíců sestaví, poskládají, slepí a vzájemně propojí rozvíjející se organismus. Každý si může přinést a umístit do krajiny jakýkoliv předmět, ne větší než 10 cm krychlových. V prostředí krajiny se tak budou scházet předměty zastupující svým výběrem návštěvníky. Tomuto nekončícímu vývoji je ponechána co největší svoboda. Proces bude fotograficky i filmově nepřetržitě mapován, děj se tak přenese do virtuálního světa a neskončí spolu s výstavou", vysvětluje Petr Nikl.

Podívejte se na reportážní videoukázku BABY televizez výstavy PLAY:

Dolní část výstavní síně ovládá Spodní proud. Petr Nikl upřesňuje: "Oproti živelně se vyvíjející horní části, bude spodní část galerie z větší části zatemněna a rozčlení se do komorních koncentrovaných vjemů. V norách vznikne labyrint světelných, zvukových a hmatových nástrojů. Obě úrovně aktivují jiným způsobem komunikační hry, iniciující představivost a fantazii bez věkového omezení. Střídání pobytu v těchto dvou částech je metaforou světa nad a pod povrchem, kontrastem odlišných tvořivých prostředí…"

Interaktivní expozice PLAY, která denně přitahuje stovky hravých – malých i velkých - návštěvníků, je pro mimořádný zájem prodloužena až do 20. února 2011. Počátkem ledna se počet návštěvníků přehoupl přes rekordních 50 000 a PLAY se již nyní řadí mezi jednu z nejnavštěvovanějších expozic posledních let v České republice.

Otevřeno je každý den od 10 do 19 hodin. O vstupenky na tenhle hravý svátek fantazie si s námi můžete i zasoutěžit.


Jak na to?

Stačí se přihlásit na Maminka.cz a správně odpovědět na soutěžní otázku, kterou najdete v tomto článku. Nápovědu naleznete v databázi jmen, zde na webu Maminka.cz

Možnost odpovídat máte od 17. 1. do 21. 1. 2011. 23:59. Pokud nejste zaregistrována, nebo přihlášena, tak klikněte sem.

2 lístky na výstavu může nyní získat 5 výherkyň. Vyhrává každá 7. soutěžící - takže 7. 14. 21. 28. a 35. - která správně odpoví na soutěžní otázku.

Všeobecná soutěžní pravidla naleznete ZDE.

Nicky výherkyň:
Karma
Kahomar
Amanda
Dani.K
Zebbra


Témata: Soutěže, Interaktivní expozice

Mohlo by vás zajímat
Matka si nechala na obličej udělat obří znaménko. Stejné, jako má syn
Co všechno může způsobit alkohol v těhotenství? Překvapí vás to!
Dítěti do ruky radši bublifuk než mobil
Čekáme dvojčata. Znamená více plodů i více komplikací?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu