Maminka.czKam s dětmi

Vyražte do ústecké zoo na lachtana nebo poníky!

12. 5. 2011
Vyražte do ústecké zoo na lachtana nebo poníky!
Jízda na ponících patří v ústecké zoologické zahradě mezi oblíbené aktivity zejména u malých dětí, které navštěvují zoo se svými rodiči.

Ti všichni se u pony shettlandských rádi zastavují i mimo dobu ježdění, což je od května nejprve pouze o víkendech a později během prázdnin každý den.

Všichni návštěvníci jistě s radostí zaznamenají přírůstky v podobě dvou hříbátek, která se narodila na začátku a konci dubna letošního roku. Jejich maminami jsou kobylky Mája, které se jako první 3. dubna narodil tmavý hřebeček, a kobylka Tereza, která 30. dubna porodila rezavou klisničku.

Oba porody proběhly bez jakýchkoli komplikací, chovatelé nový přírůstek objevili vždy ráno po příchodu do stáje. Otcem je hřebec Adam, který je stejně starý jako Mája a Tereza, všichni se narodili v roce 1993.

Momentálně mohou návštěvníci staršího hřebečka vidět ve výběhu sousedícím se stájí, mladší rezavá klisnička tráví venku zatím méně času a se svojí matkou chodí do výběhu zatím nepravidelně.

Pravidelné jízdy na ponících určené malým dětem o hmotnosti 25, max. 30 kg budou k dispozici již od příští soboty, tedy 14. května. Zpočátku bude nutné dělat vícekrát přestávky, aby se hříbátka měla čas napít a maminy dostaly příležitost ke krátkému odpočinku. Postupně se doba odloučení může prodlužovat a po několika týdnech budou moci hříbata zůstávat odpoledne v době ježdění (od 13:00 do 17:00 hodin) samotná. Jména pro narozená mláďata (jedno pro hřebečka a jedno pro klisničku) mohou vymýšlet všichni milovníci koní i zoo a posílat je na e-mailovou adresu propagace@zoousti.cz do 22. května 2011.

V sobotu 14. května dojde také k obnovené premiéře cvičení lachtana Moritze, který se konečně dočká opraveného bazénu a návštěvníci zoo budou opět moci obdivovat jeho šikovnost. Cvičení se bude konat jako vždy 3x denně, a to v 10:30, v 15:30 a v 17:30 hodin. Kromě toho se tento den (sobota 14. května) koná soutěžní skautská akce Po liščí stopě, která proběhne v ústecké zoo již po sedmé.

Témata: Kam s dětmi, Nový přírůstek, Výraz

Mohlo by vás zajímat
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Co vás může zaskočit po porodu? Čekají vás tyhle procedury
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Největší rodičovské chyby při psaní domácích úkolů. Čeho se vyvarovat?
Jak by vypadal svět podle dětských kresbiček? Takhle! Pobavte se s námi
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Tak dlouho jsem omlouvala manželovy nevěry, až jsem se zhroutila
Růstový spurt: období nenasytného kojence vás potká několikrát
Mé dítě má mongolskou skvrnu! Je to nebezpečné?

Horoskopy

Váhy Jindy byste se na konec pracovního týdne těšili, ale dnes se vám hned domů nechce. S kolegy se mimo…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Etela, Isabel

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu