Maminka.czKam s dětmi

Vyrazte o víkendu na festival mini. Nakoupíte tam originální dárky a hračky pro děti

Pokud hledáte inspiraci na nákup vánočních dárků pro nejmenší, vyrazte od pátku do neděle na předvánoční edici festivalu mini. Ten se uskuteční od 1.–3. prosince v pražském OD Kotva a celkem se na něm představí na devadesát vybraných značek, designérů, módních návrhářů, nakladatelství a obchodů z České a Slovenské republiky.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Druhá předvánoční edice festivalu mini se tentokrát odehraje v centru města v 5. a 6. patře OD Kotva, do nichž bude samostatný vchod z pasáže Kotva,
která se nachází vpravo vedle Kotvy a odkud výtahy vyvezou návštěvníky přímo na festival.

Devadesát pečlivě vybraných značek, designérů, módních návrhářů, nakladatelství a obchodů z České a Slovenské republiky představí výrobky a sortiment, které zaujaly ředitelku festivalu originalitou a kvalitou překračujícími běžnou nabídku pro děti a rodiče na našem trhu.

Vizuální styl prosincového festivalu mini evokuje magickou atmosféru Vánoc," říká zakladatelka a ředitelka mini Tereza Bruthansová.

„Vizuál zachycuje miniAlenku v říši zázraků, jak objevuje obří diamant. Je to spadlá hvězda? Vánoční ozdoba? Nebo snad velký moderní oříšek pro Popelku? Tajemný objekt symbolizuje festival mini a ukrývá všechny poklady a překvapení, které vás na něm letos čekají.“

Móda

Nové kolekce představí domácí značky Shark in the Park, street wearová LoowFAT KIDS nebo např. Elí Belí, BeBirdie a Beans. Na vizuálu mini jsou vidět šatičky od nové značky JULIE, jež bude mít na mini premiéru. Pražský concept store NilaKids nabídne nové kolekce eco-friendly značek Gray Label, Tinycottons, Mainio a Kidscase. Pražský obchod Fór Kids přiveze např. dánské značky Small Rags, Fixoni a EN.FANT.

Premiéru na mini bude mít též česká značka Pabula Island, specializující se na tradiční punčocháče s moderními dezény. Vyhlášené značky ve stylu barefoot obuvi ukáže brněnský butik Neobuto. Na mini se též vrací slovenská firma Rak s výběrem bot a bačkůrek. Objevem jsou capáčky a další doplňky pletené z mongolské vlny a plstěné boty, které najdete na stánku značky Noos Baby.

Ze slovenských značek na mini své nové kolekce oblečení odprezentují Cila, KaiKai, Takitak a Moe s oblíbenými podkolenkami, legínami a koženými capáčky. Značku Mile zastoupí concept store Wildmini.

Klepněte pro větší obrázek

Slovenský obchod BubbaChic předvede výběr korejských módních značek a nově i nevšedních gumáčků. Dvě velká překvapení nachystala česká Omnifera, jejíž autorka Jana Kráčmarová představí vedle svých originálních šátků také nosící kabát, který vytvořila ve spolupráci s módní návrhářkou Josefínou Bakošovou.

Tím druhým pak bude premiéra její nové podznačky MOM, zaměřující se na 100% bavlněné šátky na nošení dětí pro minimalisty. Nelze opomenout ani doplňky – náramky a náhrdelníky české značky Le Petit Délice, kojící náhrdelníky od Mimijo a kabelky, kufříky a další doplňky od Lumpky.

Tipy na nejlepší dárky pod stromeček pro děti od šesti do dvanácti měsíců

Hračky, knížky, nábytek a doplňky

Český dětský nábytek představí Mimimo a Chytrá židle Sedees. Milovníky dřevěných hraček nadchne skřítkovské ŠimiDO a Utukutu s multifunkčními houpačkami. Na mini se vrací také Pikle s projektem Kufříkov a novými tvůrčími sadami a dále nafukovací hračky z Fatry. Pozornost upoutají zvířátka a figurky plstěné z vlny od Noemovy archy.

Ručně šité látkové a papírové hračky si návštěvníci mohou vybrat od The Three Trees, Ballu a ilustrátorek Andrey Tachezy a Rozmar, jež tam budou nabízet i své knížky.

Publikace najdete též na stáncích nakladatelství Meander, Dynastie, Svojtka a Host, studia Pop-Pap a dětského knihkupectví Pinwheels, které představí novou knihu Petra Horáčka Dlouhá cesta.

Pestrou nabídku hraček a doplňků nejen do dětských pokojů nabídne Arki se slovinskou značkou Ooh noo, dánská značka Done by Deer, Little Boss, MMMoje s novými autorskými ilustracemi a Hojdavak se svými úspěšnými houpacími vaky.

Novinkou bude značka Friendly Paper se stavebnicemi a doplňky, za níž stojí designéři Jiří Pelcl a Jan Činčera. Jana Nachlingerová (Jou Jou) s blogerkou Rosa Mitnik rozvíjejí kolekci To je moje o pamětní kufříky, plakáty a povlečení. Nový fundus Eterle nabídne starožitný nábytek a doplňky pro dětské oslavy.

Dále se na festivalu představí např. obchody Kidtown, Chytrá opička, Mimmo, Skibi, Wildmini a Kitchenette. MimiConcept připravil novinku – spací pytle. Bio dětskou a těhotenskou kosmetiku a drogerii přiveze Babystart a Obchuudek. Zatímco Bamboolik ukáže výběr kolekcí látkových plen, nová česká značka Kolorky odhalí stylové a zároveň šetrné plenky, a to včetně nových designů.

ČTĚTE TAKÉ: Nejlepší dárky pro školáky: Stavebnice, deskové hry i retro hračky

Doprovodný program (probíhat bude v 6. patře)

Děti se mohou těšit na výtvarné dílny, např. s designérem Michalem Strachem, s nímž si vyrobí auta z mýdla. S autorkou Noemovy archy si vytvoří tuleně z ovčího rouna. Užijí si cvičení jógy s Little Bubbles, cvičení s Mini heroes nebo zdobení cupcakes s Lelí’s cupcakes.

Umělec Petr Nikl si připravil vystoupení na motivy své knihy Jinotaje opic. Ze své nejnovější knížky Dlouhá cesta bude dětem číst Petr Horáček.

Doporučujeme si účast na programy rezervovat. K dispozici bude klidová zóna pro kojící maminky, zútulněná kolekcí To je moje. Přebalovací pulty vybaví bio plenkami a kosmetikou firma Babystart.

Občerstvení

Občerstvit se návštěvníci budou moci v jídelní části v 6. patře, např. u stánků Bistro 8, Umami, Lelí’s cupcakes a FlatWhite.

V zóně s občerstvením nebude chybět hrací dětský koutek vybavený nábytkem a hračkami z obchodů Kartell, Konsepti, Chytrá opička a Kidtown.

Více informací o festivalu najdete na webu festivalmini.cz.

Tipy na nejlepší dárky k Vánocům pro ženy a maminky
Dárek pro kamarádku? Co takhle diář, praktický a originální dárek v jednom
Témata: Kam s dětmi, Maminka cestuje, Retro hračky, Vánoce 2017, festival, nošení dětí, Kitchenette, Svojtek, Ozdoba, Nový design, Pražský concept, Skibi, Kidtown, Mimmo, BeBirdie, Meander, Dětská kosmetika, Shark in the park, Velké překvapení, Popel, ORIGINAL, Látkový plen, Rozmar, Kojící maminka, Heroes