Maminka.czPředškolák

Výstava a koncert v Plzni představí projekt indických a českých škol - již tento čtvrtek!

11. května vyrostla v Plzni v Kopeckého sadech před Západočeským muzeem originální venkovní panelová výstava. Představuje mezinárodní vzdělávací projekt La Ngonpo, do kterého se zapojily téměř 2 desítky českých a indických škol. 12-16letí studenti ze vzdálených částí světa zjišťovali, jak moc se liší život v rozvojových zemích a ve střední Evropě.
15. 5. 2012
Výstava a koncert v Plzni představí projekt indických a českých škol - již tento čtvrtek!

Výstava potrvá do 25. května, její vernisáž se přitom uskuteční ve středu 16. května, kdy bude na podporu projektu také uspořádán koncert plzeňských skupin Poitín a Cheers! od 20h v Buena Vista Clubu.

Organizátoři projektu Multikulturní centrum Praha (MKC Praha) zvou všechny lidi se zájmem o rozvojovou problematiku k návštěvě obou kulturních akcí.

Dopisy hrdinům: Dalajlámovi, Einsteinovi i dědovi

„Výstava je vlastně shrnutím celého projektu La Ngonpo. Tvoří jí fotodokumentace a především kreativní práce dětí z obou částí světa. Návštěvníci výstavy si například mohou přečíst dopisy, které psali indičtí i čeští studenti svým hrdinům. Jeden indický chlapec psal Dalajlámovi, český student Einsteinovi a jeden naopak svému dědovi,“ přibližuje venkovní expozici její koordinátorka Lucie Bilderová z MKC Praha.

Vystavené práce glosuje z indického pohledu kreslená postavička chlapce s typickým indickým jménem - Stanzin. „Smyslem výstavy je nabídnout pohled ladackých dětí na to, jak nás vnímají a jak vnímajíí české děti ty ladacké. Ladak je oblast v severozápadní části Indie položená v Himálajích, se zbytkem území je spojen několika vysokohorskými průsmyky. Obyvatelé tohoto regionu zde žijí v odlehlých oblastech a i díky tomu se zde vyvinula jedinečná kultura. Vlivem globalizace a narůstajícího zájmu o region se Ladak posledních pár desítek let otvírá. Smyslem výstavy je přenesení a představení jedinečné kultury a interkulturní výměna mezi českými a ladackými žáky a zprostředkovat české veřejnosti,“ shrnuje.

Panelová expozice je putovní, z Plzně se bude přesouvat na pražské Václavské náměstí a pak na podzim také do Olomouce, Brna a do Vsetína.


Večerní akce začíná ve 20 hodin, organizátoři projektu zde také pokřtí vzdělávací metodiku, uveden bude i trajler k chystanému dokumentu o celé česko-indické spolupráci. Pak už bude dán prostor dvěma plzeňským kapelám, jejichž tvorba byla v obou případech inspirována irským folkem, folk-punkové Cheers! a kapele hrající keltskou hudbu Poitín.

Témata: Děti, Těhotenství, Kojenec, Porod, Novorozenec, Batole, Předškolák, Školák, Kam s dětmi, Projekt
Mohlo by vás zajímat
Ponožky od babičky jsou projekt, který dělá babičky šťastnějšími. A taky geniální dárek
Jak vybrat lyže pro děti? Dbejte na kvalitu a bezpečnost
Poradna: Nákup dárků v eshopech. Jak řešit výměnu zboží?
Tyhle 3 dárky na Vánoce nikomu nekupujte

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu