Maminka.czPředškolák

Výstava a koncert v Plzni představí projekt indických a českých škol - již tento čtvrtek!

15. 5. 2012
Výstava a koncert v Plzni představí projekt indických a českých škol - již tento čtvrtek!
11. května vyrostla v Plzni v Kopeckého sadech před Západočeským muzeem originální venkovní panelová výstava. Představuje mezinárodní vzdělávací projekt La Ngonpo, do kterého se zapojily téměř 2 desítky českých a indických škol. 12-16letí studenti ze vzdálených částí světa zjišťovali, jak moc se liší život v rozvojových zemích a ve střední Evropě.

Výstava potrvá do 25. května, její vernisáž se přitom uskuteční ve středu 16. května, kdy bude na podporu projektu také uspořádán koncert plzeňských skupin Poitín a Cheers! od 20h v Buena Vista Clubu.

Organizátoři projektu Multikulturní centrum Praha (MKC Praha) zvou všechny lidi se zájmem o rozvojovou problematiku k návštěvě obou kulturních akcí.

Dopisy hrdinům: Dalajlámovi, Einsteinovi i dědovi

„Výstava je vlastně shrnutím celého projektu La Ngonpo. Tvoří jí fotodokumentace a především kreativní práce dětí z obou částí světa. Návštěvníci výstavy si například mohou přečíst dopisy, které psali indičtí i čeští studenti svým hrdinům. Jeden indický chlapec psal Dalajlámovi, český student Einsteinovi a jeden naopak svému dědovi,“ přibližuje venkovní expozici její koordinátorka Lucie Bilderová z MKC Praha.

Vystavené práce glosuje z indického pohledu kreslená postavička chlapce s typickým indickým jménem - Stanzin. „Smyslem výstavy je nabídnout pohled ladackých dětí na to, jak nás vnímají a jak vnímajíí české děti ty ladacké. Ladak je oblast v severozápadní části Indie položená v Himálajích, se zbytkem území je spojen několika vysokohorskými průsmyky. Obyvatelé tohoto regionu zde žijí v odlehlých oblastech a i díky tomu se zde vyvinula jedinečná kultura. Vlivem globalizace a narůstajícího zájmu o region se Ladak posledních pár desítek let otvírá. Smyslem výstavy je přenesení a představení jedinečné kultury a interkulturní výměna mezi českými a ladackými žáky a zprostředkovat české veřejnosti,“ shrnuje.

Panelová expozice je putovní, z Plzně se bude přesouvat na pražské Václavské náměstí a pak na podzim také do Olomouce, Brna a do Vsetína.


Večerní akce začíná ve 20 hodin, organizátoři projektu zde také pokřtí vzdělávací metodiku, uveden bude i trajler k chystanému dokumentu o celé česko-indické spolupráci. Pak už bude dán prostor dvěma plzeňským kapelám, jejichž tvorba byla v obou případech inspirována irským folkem, folk-punkové Cheers! a kapele hrající keltskou hudbu Poitín.

Témata: Děti, Těhotenství, Porod, Novorozenec, Kojenec, Batole, Kam s dětmi, Předškolák, Školák, Projekt, Český, Václavské náměstí, Vsetín, Výstava

Mohlo by vás zajímat
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Alena Šeredová porodila holčičku. Jak něžně ji oslovuje?
Maminka roku: Čeká páté dítě, a ještě nikdy nebyla na mateřské!
Dceru nebudeme učit ani uzbecky, ani romsky, říká Monika Bagárová
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
To vás pobaví! Sourozenci nafotili rodičům k výročí srovnávací fotky

Horoskopy

Býk Procházíte příjemným obdobím, které je však doplněno také bouřkovými mraky. Na pracovišti panuje divná…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Bohuslava, Vilibald, Donald

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné