Maminka.czKam s dětmi

Využijte posledních krásných dní a vyrazte na výlety

9. 10. 2015
Využijte posledních krásných dní a vyrazte na výlety
Užijte si báječný rodinný den. Z našich tipů si určitě vyberete.

Za autíčky na Vysočinu 

V Přísece u Jihlavy se 10. října otvírá pravý ráj pro malé i velké kluky - muzeum autíček. V nově opraveném zámečku jej vybudovala společnost Abrex. V muzeu najdete kolem 10 tisíc exponátů - převážně autíček, ale i jiných hraček. Jde většinou o výrobky českých výrobců z období 1910 až 1991, ale nechybí ani hračky z Německa či z Ruska. 

Dýňové speciality v Tróji

Botanická zahrada vás zve tento víkend 10. až 11. října na podzimní jarmark. Kromě dýňové marmelády, kterou přímo na místě uvaří „marmeládová královna“ Blanka Milfaitová, budete moci na místě ochutnat netradiční dýňové polévky, koláče nebo víno z Vinice sv. Kláry, která je nedílnou součástí botanické zahrady. Chybět nebudou ani kreativní dílničky pro malé i velké. To co vytvoříte si budete moci poté odnést domů. 

Více informací: www.botanicka.cz

Signal festival

Od 15. do 18. října se v Praze bude konat třetí ročník festivalu světla Signal. Těšit se opět můžete na velké množství 3D videomappingových projekcí. Novinkou je hlasem ovládaný světelný tunel nebo téměř tunová světelná síť. Během celého festivalu si návštěvníci mohou užít 21 projekcí. 

Již nyní se však Petřínská rozhledna postupně rozsvěcuje díky sbírce na podporu festivalu

Pro aktuální informace sledujte www.signalfestival.com, Facebook, Instagram nebo Youtube!

Narozeniny K2

Pražský rodinný klub K2 slaví o víkendu narozeniny a připravil na tento víkend opravdu bohatý program. Hlavním bodem bude otevření čtvrté etapy naučné stezky po Zahradním městě. Kromě toho se můžete těšit ze vzdušné akrobacie cirkusu TeTy s následným workshopem pro děti (ve 14 hod) to bude třeba divadlo Já to jsem Víti Marčíka s představením Pinocchio (v 11 hod). V průběhu celého dne můžete navštívit některou z tvořivých dílen, dozvědět se více o zvířatech našich lesů, občerstvit se nebo si koupit nějakou drobnost. Vstup je zdarma. Více na www.klubk2.cz

Studio Bubec v Plzni

Nový kulturní prostor DEPO2015 v Plzni o víkendu 10. – 11. 10. zaplní artefakty z Art Safari 30 de luxe, které Studio Bubec a Nadace Suška – Shameti pořádaly v polovině září v Praze – Řeporyjích. Při příležitosti jubilejní přehlídky současného umění Art Safari se sešli nejzajímavější autoři, kteří se na dosavadních třiceti realizacích podíleli, a další významní reprezentanti české i zahraniční umělecké scény.

V rámci Art Safari 30 Plzeň tak svá díla představí například Erika Bornová, Kurt Gebauer, Jean Cherouny (USA), Petr Nikl, Michael Rittstein, Jaroslav Róna, František Skála nebo Jindřich Štreit. Plzeňské DEPO2015 navíc až do konce roku hostí dosud největší výstavu soch Čestmíra Sušky RESTART.

Vstupné na Art Safari 30 Plzeň je 50 Kč.

Více informací na www.bubec.cz

Čtyřlístek odhalí svá tajemství v Galerii GUD

V pátek 16. října bude v Galerii GUD zahájena interaktivní výstava na počest významného jubilea šestistého vydání dětského časopisu Čtyřlístek. Potrvá až do 23. prosince 2015. 

Součástí výstavy bude mnoho doprovodných programů - víkendové workshopy, divadelní představení “Čtyřlístek v pohádce”, vánoční dílny, výlety za poznáním historické Prahy a další.

Galerie umění pro děti GUD, nám. Franze Kafky 24/3, Praha 1. Galerie GUD vyhradila pro školy dopolední čas, který má vždy každá skupina pro sebe a to od pondělí do pátku od 8:00 do 13:00 hodin. Pro veřejnost jsou určeny všední dny od 14:00 do 18:00 hodin (mimo pondělky) a víkendy od 10:00 do 18:00 hodin.

Více informací naleznete na www.galeriegud.cz

Technika na Šternberku

Speciální prohlídka nazvaná Technika je všude kolem nás je určena i předškolním dětem v doprovodu rodičů. Interaktivní program aktivně zapojí děti do prohlídky. Děti se krátce, věku přiměřenou formou seznámí s historií hradu Šternberk a blíže si prohlédnou předměty, které bývají často u běžných prohlídek opomíjeny. Společně s lektorem si děti popovídají o hygieně hradních pánů, osvětlení hradu, komunikaci se služebnictvem a dalších drobných zařízeních, které stejně jako nám dnes v běžné domácnosti usnadňovaly život i před sto lety na hradě.

Prohlídky jsou určeny maximálně pro 15 dětí v doprovodu rodičů! Proto doporučujeme rezervaci. Prohlídky nejsou vhodné pro dospělé osoby. Vstupné na prohlídky činí 100 Kč pro dospělé, děti zaplatí 70Kč.

Začátky prohlídek: 9.30, 11 a ve 14 hodin

Kontakt pro rezervaci: tel. 585 012 935, 725 718 059, email: hrad.sternberk@npu.cz.

Běžíme na hrad Kunětická hora

Akce je určená celé rodině. Děti si zaběhnou závod, projdou Pohádkovou cestu, navštíví hrad. Rodiče si zaběhnou Pětku nebo Desítku - všichni si přijdou na své! Akce na Kunětické hoře se koná v neděli 11. října. Připraven je i velmi bohatý program včetně soutěží. 

Více informací: www.bezimenahrad.cz

Témata: Kam s dětmi, Šternberk, Safari, Hlavní bod, Výraz, Třetí ročník, Botanická zahrada, Restart, František, Petřínská rozhledna, Bohatý program, Čtyřlístek, Speciální prohlídka, Rozhledna, Petřín, Současné umění, Petr Nikl, Vinice, Výlet, Kunětická hora, Krásný

Mohlo by vás zajímat
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
To vás pobaví! Sourozenci nafotili rodičům k výročí srovnávací fotky
Maminka roku: Čeká páté dítě, a ještě nikdy nebyla na mateřské!
Monika Bagárová porodila. Holčička má netradiční jméno po babičce
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Po letech: Nafotili znovu oblíbené fotky z rodinného alba. To musíte vidět!
Bez plenek, bez hraček a bez pravidel! 15 slavných matek se zvláštními výchovnými metodami
To s námi bude už navždy?! Tyhle děti vůbec nejsou nadšené ze sourozence

Horoskopy

Střelec Vstup do nového týdne bude nadmíru uspokojivý, protože se vám bude dařit po pracovní i osobní stránce.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Dominik, Dominika, Rainer

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné