Maminka.czCestujeme

Vyzkoušeli jsme horskou dráhu na Dolní Moravě! Rozhodně to stojí za to

wall 8.  7.  2020
Hledáte místo, kde si vážně odpočinete? Místo, kde budete moci vypnout a dělat něco úplně jiného, než ve shonu všedních dnů? Pak možná hledáte rodinnou dovolenou v resortu Dolní Morava, který se navzdory názvu nachází v severovýchodním cípu Pardubického kraje. Z Prahy se tam dostanete za nějaké tři hodiny jízdy.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Naše rodina nemá problém bivakovat v lese pod širákem, spát několik dní ve stanu a chodit na výlety do lesů, kde vlastně nic není. Jen příroda. Ale čas od času si rádi dopřejeme odpočinek se vším pohodlím, které poskytují moderní hotely včetně zábavy pro děti. 

Proto jsme rádi vyzkoušeli služby hotelu Vista v areálu Dolní Morava - dali jsme si tu víkend a klidně bychom vydrželi déle, protože tady je pořád co dělat. 

Tipy na pěší výlety s dětmi: Vyzkoušeli jsme místa, kde je to bude bavit

Pro spoustu lidí se symbolem Dolní Moravy stala Stezka v oblacích. Tahle úchvatná vyhlídka na zdejším vrchu Slamník - snadno se k ní dostanete lanovkou - ale není jediná. Přiznání? My ji tentokrát ani nestihli, užili jsme si ji před časem a tentokrát jsme chtěli vyzkoušet spoustu dalších věcí. Ale jděte do ní, dostanete se sem i s kočárkem a rozhodně to stojí za to. 

Doporučujeme kromě samotné vyhlídky do všech směrů také pevnou síť na vrcholu, po níž se můžete procházet nad hloubkou pod vámi. Cestu ze Stezky dolů si můžete zkrátit rychlou jízdou stometrovým tobogánem.

A jedem! 

Pro nás se tentokrát hlavním lákadlem stala nová horská bobová dráha - hlavně devítiletý syn se jí nemohl dočkat, čtyřletá dcera byla zprvu přece jen trochu nedůvěřivá. Je to vážně pecka a jedna jízda nám nestačila ani náhodou. Děti od osmi let mohou jezdit samy, jinak s rodiči, což není problém, bezpečné vozíky jsou pohodlné i pro dva. 

Mamutí horská dráha, nejdelší v Česku, začíná u horní stanice lanovky. Můžete sem vyjet zezdola také přímo ve vozíku bobovky, ale je to pomalejší. Nebo pěšky, ale je přece jen krpál. My jsme to otočili a pěšky jsme šli dolů - po obědě v chatě Slaměnka, kde vaří o dost lépe než v Marcelce dole pod lanovkou. 

Osm nejlepších aquaparků v Česku: Sem rozhodně musíte s dětmi vyrazit!

Pěší sestup jsme zvolili záměrně, abychom se cestou mohli stavit ve Stamichmanově štole, která nám poskytla nečekaně interaktivní zábavu. Měří  450 metrů a můžete si ji užít prostřednictvím zážitkové hry s rozšířenou realitou na displeji mobilu nebo tabletu, hra je určena pro děti od čtyř let, má i těžší variantu pro ty starší. Musíte překonat záludné úkoly a rozluštit tajný kód za doprovodu horského vládce Stamichmana a strážců štoly skřítků Babušáků.

Klasikou, kterou tady prostě na Dolní Moravě nemůžeme minout, jsou pro naše děti zážitkové parky - Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park a Pískový svět, jimž vévodí na světě největší třináctimetrová interaktivní atrakce v podobě mamuta.  Mimochodem, s mamuty není Dolní Morava spojená náhodou. Kdysi se po zdejší krajině proháněla stáda těchto majestátních zvířat.

RETRO: U Mácháče, v Tatrách nebo u Balatonu – to byly dovolené za socialismu!

Barta i Pepinu letos možná ještě víc nadchla další atrakce - lanový park, nejjednodušší trasa je pro všechny děti vyšší než 120 centimetrů. Devítiletý syn si ji dal několikrát, zatímco muž se odbážil na těžkou variantu pro dospělé. 

Na lanový park byla dcera ještě malá, ale o to více si užila lezeckou stěnu, můžete si tam zaplatit patnáct minut nebo rovnou celou hodinu - to druhé doporučujeme. Děti jsme odtamtud nemohli dostat. Také si zde v resortu můžete půjčit dětská šlapací auta či koloběžky pro děti i dospělé. Mimochodem, ačkoli přibývají i lákadla pro teenagery, asi nejvíc si Dolní Moravu užijí rodiny s dětmi do deseti let. 

A ten odpočinek? Krom toho aktivního jsme si užili bazén a wellness hotelu Vista, díky animačním programům i bez dětí, což se nám jinak vážně nestává. Ačkoli se tu v součtu dá utratit dost peněz, stálo to za to. 

Více informací na www.dolnimorava.cz

Kam s dětmi vyrazit na koupaliště? Tady jsou tipy na ta nejlepší
Tipy na pěší výlety s dětmi: Vyzkoušeli jsme místa, kde je to bude bavit
Témata: Rodina, Naše tipy, Cestování, Cestujeme, Léto s tebou, Vyzkoušeli jsme, Stezka v oblacích, Mamutík, Vista, Hotel, Stezka, Vládce, Pepina, Pardubický kraj, Mamutí horská dráha, Dolní Morava, Praha, Trasa, Sto, Česká republika, Všední den, Les, Wellness hotelu Vista, Morava, Pecka
Mohlo by vás zajímat
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Maminka roku 2022: Mateřství je mým smyslem života. Mí sledující mě považují za zkušenou, říká "maminka čtyř loupežníků"
Maminka roku 2022
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Maminka roku 2022: Má handicapovanou dceru a sama bojuje s rakovinou prsu. Jak to maminka Magda zvládá?
Peluhová Adéla
Maminka roku 2022