Maminka.czTestujeme s dětmi

Vyzkoušeli jsme: Kočárek, který uveze čtyřleté dítě a přitom projede úzkými dveřmi

redakce 27.  7.  2020
Vyzkoušeli jsme: Kočárek, který uveze čtyřleté dítě a přitom projede úzkými dveřmi
Jak vybrat co nejlepší dětský kočárek, který splní vaše požadavky? Ty se rodinu od rodiny liší, ale máme tu jeden tip, který jsme si v redakci mohli osobně vyzkoušet. Novinku od značky Britax, úzký a lehounký model Smile III. 

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Co rodina, to specifické požadavky na kočárek. Ale na některých se shodne snad většina lidí. Chtějí, aby kočárek hodně vydržel, aby byl lehký a přitom stabilní. Aby se v něm dítěti dobře sedělo nebo leželo a přitom nebyl zbytečně velký. Aby projel i úzkými dveřmi nebo v ne moc prostorné uličce mezi regály. A samozřejmě, aby dobře vypadal. 
 

 
Kočárek značky Britax Römer nazvaný Smile III mnohé z těchto požadavků splňuje. Model je úzký a lehounký, přitom má skvěle odpružený podvozek a velká, nafukovací kola, takže zvládne i procházky v terénu. Jak jsme mohli vyzkoušet, ačkoli má kočár velký nákupní koš,  nezakopávaly o něj ani vysoké, ani postavou spíše menší maminky. Podle výšky postavy je možné nastavit i výšku madla. 

Vejde se i do menšího kufru
 
Příjemným překvapením pro mnohé rodiče může být fakt, že Smile III uveze i dítě vážící dvacet kilo, obvykle to bývá jen patnáct. Vejde se tak do něj i větší tříleté nebo dokonce drobnější čtyřleté dítě, což se rozhodně může hodit. Jen je možné, že v zimním oblečení v něm přece jen bude mít méně místa. 
 
Vychytaným detailem je pojistka brzdy na zadní nápravě, která spolehlivě ukazuje, že je kočárek dobře zabrzděný. Co se skládaní týče, je vážně jednoduché, přičemž složený se kočárek vejde i do nepříliš objemného kufru. 

Cenově se pohybuje trochu výše než některé nejoblíbenější modely sportovních kočárků, ale troufáme si tvrdit, že pár tisíc navíc se tu vyplatí – kočárek je navzdory nízké váze bytelný a také dobré odpružení činí jízdu v něm příjemnější. Nás zaujala i bouda, která se dá mnoha různými způsoby nastavovat podle toho, zda chcete dítěti zajistit výhled, či ho naopak chránit před sluncem či deštěm. 
 
Ke kočárku lze dokoupit autosedačku pro nejmenší děti a korbu ve stejném designu.  
 
Témata: Rodina, Testujeme s dětmi, Praktické rady, Naše tipy, Kočárek, Předškolák, Batole, Testovací klub, Náš tip, Průzkum trhu, Nákupní tipy, Nákupy, Tipy redakce, Vyzkoušeli jsme, Britax Römer, Kufr, Děti, Čtyřleté dítě, Dveře, Britax, Kočárky na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
České školství: Venku leze učení lépe do hlavy
Potužníková Jana
Časopis Maminka
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Emotivní vyznání táty, který přišel o svou těhotnou ženu. Fotografie s dcerkou, která přežila, berou za srdce...
Mrázková Dita
Láska a vztahy
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky