Maminka.czTestujeme s dětmi

Vyzkoušeli jsme: Kočárek, který uveze čtyřleté dítě a přitom projede úzkými dveřmi

27. 7. 2020
Vyzkoušeli jsme: Kočárek, který uveze čtyřleté dítě a přitom projede úzkými dveřmi
Jak vybrat co nejlepší dětský kočárek, který splní vaše požadavky? Ty se rodinu od rodiny liší, ale máme tu jeden tip, který jsme si v redakci mohli osobně vyzkoušet. Novinku od značky Britax, úzký a lehounký model Smile III. 
Co rodina, to specifické požadavky na kočárek. Ale na některých se shodne snad většina lidí. Chtějí, aby kočárek hodně vydržel, aby byl lehký a přitom stabilní. Aby se v něm dítěti dobře sedělo nebo leželo a přitom nebyl zbytečně velký. Aby projel i úzkými dveřmi nebo v ne moc prostorné uličce mezi regály. A samozřejmě, aby dobře vypadal. 
 

 
Kočárek značky Britax Römer nazvaný Smile III mnohé z těchto požadavků splňuje. Model je úzký a lehounký, přitom má skvěle odpružený podvozek a velká, nafukovací kola, takže zvládne i procházky v terénu. Jak jsme mohli vyzkoušet, ačkoli má kočár velký nákupní koš,  nezakopávaly o něj ani vysoké, ani postavou spíše menší maminky. Podle výšky postavy je možné nastavit i výšku madla. 

Vejde se i do menšího kufru
 
Příjemným překvapením pro mnohé rodiče může být fakt, že Smile III uveze i dítě vážící dvacet kilo, obvykle to bývá jen patnáct. Vejde se tak do něj i větší tříleté nebo dokonce drobnější čtyřleté dítě, což se rozhodně může hodit. Jen je možné, že v zimním oblečení v něm přece jen bude mít méně místa. 
 
Vychytaným detailem je pojistka brzdy na zadní nápravě, která spolehlivě ukazuje, že je kočárek dobře zabrzděný. Co se skládaní týče, je vážně jednoduché, přičemž složený se kočárek vejde i do nepříliš objemného kufru. 

Cenově se pohybuje trochu výše než některé nejoblíbenější modely sportovních kočárků, ale troufáme si tvrdit, že pár tisíc navíc se tu vyplatí – kočárek je navzdory nízké váze bytelný a také dobré odpružení činí jízdu v něm příjemnější. Nás zaujala i bouda, která se dá mnoha různými způsoby nastavovat podle toho, zda chcete dítěti zajistit výhled, či ho naopak chránit před sluncem či deštěm. 
 
Ke kočárku lze dokoupit autosedačku pro nejmenší děti a korbu ve stejném designu.  
 
Témata: Testujeme s dětmi, Rodina, Naše tipy, Praktické rady, Tipy redakce, Náš tip, Batole, Testovací klub, Předškolák, Kočárek, Nákupní tipy, Nákupy, Průzkum trhu, Vyzkoušeli jsme, Kufr, Britax, Čtyřleté dítě, Dveře, Britax Römer, Děti

Mohlo by vás zajímat
25 vychytávek, které vám ulehčí život s dětmi a vy je možná neznáte
Představy vs. mateřská realita! Děkujeme za tu upřímnost
Hysterický záchvat: Zvládněte ho bez stresu! Tohle na vzteklouny platí
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Dětství před rokem 1989. Pamatujete tyhle stavebnice, panenky a autíčka na ovládání?
Rodičovská dovolená 2021: Vše, co o ní potřebujete vědět
Největší galerie porodních fotek, jakou jste viděli. Pozor, je to dojímavé a občas syrové
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Kojící matky jako bohyně! Kontroverzní fotky nafotila jako reakci na kritiku

Horoskopy

Kozoroh Nový pracovní týden začal přímo ukázkově a vy pokračujete v krasojízdě úspěchu. Moc dobře víte, že…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sarah, Doubravka, Marius

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné