Maminka.czTestujeme s dětmi

Vyzkoušeli jsme v redakci. Thule Chariot si zamilují všichni sportovně založení rodiče

Markéta Novák Matějková 25.  4.  2021
Pokud jste aktivní rodiče a nehodláte se sportu vzdát ani s příchodem nového člena rodiny, budete dříve nebo později hledat nejlepší řešení ve formě sportovního kočárku nebo vozíku za kolo. Dobrou zprávou je, že dnes vám postačí jen jeden produkt – model Thule Chariot Sport, který jsme podrobili zátěžové zkoušce u nás v redakci.

Když jsme dostali nabídku otestovat model Thule Chariot Sport, tak jsem zajásala. Tuto švédskou značku znám velmi dobře a vím, že její produkty jsou zárukou kvality. Loni v létě jsme s jejich sourozeneckým vozíkem za kolo strávili aktivní dovolenou na Lipně a nemohli jsme si ho vynachválit. Jediné, co jsem si v té době posteskla, bylo, že vozík bylo možné zapojit jen na kolo. Na procházky jsme s sebou tak museli vzít i klasický sporťák. Takže když mi domů přišel Thule Chariot, který nabízí řešení jak pro cyklistiku, tak pro běh, hned jsem ho musela vyzkoušet.

Na první pohled je Thule elegantní vozík, který zaujme svým designem. Klasická černá barva je univerzální, hodí se ke všemu, navíc jako rodiče oceníte její praktičnost. Složení vozíku jsem nechala na manželovi, ale vzhledem k tomu, že to měl hotové během chvíle, nemyslím si, že by to bylo náročné.

Kromě designu oceníte také váhu – Thule Chariot Sport je lehký, přesto nemáte pocit, že by byl kvůli tomu nestabilní. Spíš naopak. Co mě osobně potěšilo, byla ruční brzda, kterou využijete při běhu. Díky ní můžete jednoduše zastavit a nebrzdit jen vlastní váhou, jak to často bývá. Skvělá je také brzda, díky které bez problémů zaparkujete vozík jako klasický kočárek, takže vám neujede.

Klepněte pro větší obrázek

Parťák pro všechny sportovní aktivity

Thule Chariot Sport jsem testovala s dcerou, které má dva a půl roku a váží 13 kilogramů. Výrobce uvádí, že ho využijete až do 22 kg dítěte, což jen potvrzuje, že investice do vozíku je dlouhodobá a není to záležitost jen na pár měsíců, ale na několik let. Ve vozíku můžete vozit dítě už od jednoho měsíce věku, ale pouze v případě, že použijete závěsný miminkovník neboli infant sling. V takovém případě je vozík ovšem vhodný jen na procházky, na cyklistiku a běh výrobce doporučuje vozík využívat až ve chvíli, kdy dítě samostatně sedí. To, že při cyklistice musí mít malý pasažér helmu, není snad třeba ani zmiňovat.

Rozhodně bych vyzdvihla pohodlnou jízdu, vozík je odpružený, takže se s ním dobře jezdí a ať už běh nebo jízdu na kole si užijete. Rodiče ocení také nastavitelnou rukojeť. Vozík má kromě plné cyklistické výbavy, jako jsou odrazky a zadní světlo, také praktický prostor pro uskladnění svačiny, pití a dalších nezbytností. Nemusíte tak s sebou vozit ještě batoh nebo další příruční zavazadlo. K vozíku lze dokoupit také celou řadu příslušenství – organizér, držák na lahev nebo vylepšené polstrování sedačky.

My jsme testovali model Sport, který již v základu vylepšené polstrování má. U modelů Cross a Lite si jej však můžete dokoupením vylepšit. Také asi záleží, pro jak „staré“ dítko vozík kupujete a jak dlouhé výlety plánujete.

Klepněte pro větší obrázek

Cyklistika, nebo běh? Nemusíte dělat kompromisy

Přestože pořizovací cena vozíku není nejmenší (pohybuje se okolo 35 tisíc korun), vzhledem k možnostem, které nabízí, není v žádném případě přemrštěná. Základní balení obsahuje dvě malá přední kolečka vhodná na procházky a také set na cyklistiku. Před samotným pořízením ovšem doporučujeme přesvědčit se, že upnutí na kolo nebude problém. To se týká především karbonových a různě tvarovaných rámů, pro které může Thule Chariot představovat výzvu.

Přiznám se, že jsem běh zvládla i s malými vycházkovými kolečky, nicméně pro opravdové sportovní nadšence doporučujeme přikoupit set na běhání. Ten Vám potom dovolí také turistiku v terénu. V zimě zase využijete set na běžky, který se rovněž dokupuje zvlášť.

 

Věděli jste, že Thule Chariot se správně vyslovuje "čariot"?

 

Dokonalý vozík

Při testování vozíku jsem se snažila být co nejvíce objektivní, a přestože jsem se snažila najít nějaké mouchy, tak se přiznám, že jsem je nenašla. Pro mě jako aktivního rodiče je Thule Chariot Sport jasná volba. Problém jsem neměla ani s manipulací připevnění vozíku na kolo a jeho rychlou přeměnu na „kočár“ vhodný na vycházku. Nevyplnily se ani mé obavy, jak bude vozík skladný, protože ne každý jezdí dodávkou jako já. Ani po složení nezabere vozík mnoho místa, takže nemusíte mít obavy, že by se vám do kufru nevešel.

Myslím si, že na trhu těžko najdete vozík, který využijete od miminka po batole nejen na vycházky, běh, cyklistiku, ale také na běžky. V konečném součtu mi prostě vychází, že je to investice, která se vyplatí.

A jestli bych něco vytkla? Vlastně ano – že tento vozík nebyl na trhu už před jedenácti lety, kdy se mi narodil první syn. Jako čtyřnásobná máma, která žije v neustálém poklusu a místo s kabelkou přes rameno chodí s batohem plným věcí, bych vozík využila naplno mnoho let.

Když si představím, jak jsme se na horách trápili s kočárem, a teď bych mohla na vozík nacvaknout jen lyže, tak si říkám, kolik času a nervů bych ušetřila. Pokud tedy patříte do stejné skupiny rodičů jako já, kteří s dětmi chvíli neposedí a sport je jejich denní součástí, s výběrem Thule Chariot nemůžete šlápnout vedle.
Na trhu najdete modely Lite, Cross a Sport v různých barevných provedeních a vždy jak ve verzi pro 1, tak pro 2 děti.

V případě, že máte děti většího vzrůstu, doporučujeme pořídit vozík Thule Chariot CAB 2, který je o něco větší a také disponuje XXL úložným prostorem. Dejte nám vědět, jak s dětmi sportujete vy.

Technické parametry modelu Thule Chariot Sport

www.thule.com

Klepněte pro větší obrázek
 • Polohovatelná sedačka – pohodlné sklopení jednou rukou
 • Nastavitelné odpružení, plně polstrované sedáky
 • Ručně ovládaná kotoučová brzda – zvýšená kontrola na strmějším terénu a při běhu
 • Funkce Climate Control Cockpit – odnímatelná okénka a vícepolohové stínítko
 • Extra pohodlná a plně polstrovaná sedadla – částečně odnímatelná a je snadné je čistit
 • Nákladní prostor XL – lze jej uložit tak, aby nepřekážel při běhání
 • S ohledem na lepší viditelnost a bezpečnost je ve výbavě zadní světlo
 • Thule Click n’ Store – pohodlné uskladnění setu pro vycházky, běhání a cyklistiku během změny aktivity
 • Snadno nastavitelné odvětrávání optimalizuje proudění vzduchu a reguluje klima ve vozíku, odnímatelné úchytky nadzvedávají pláštěnku pro lepší proudění vzduchu
 • Nastavitelná rukojeť 
 • Standardní paket (součást dodávky) – sada pro cyklistiku a kočárek, odvětrávací průduchy a světlo, odpružení, nastavitelné madlo a možnost snadného a kompaktního složení
 • Max. hmotnost dítěte 22 kg
 • Max. nosnost dětského vozíku 34 kg
 • Rozměry složeného nosiče 87 x 65 x 37.5 cm
 • Hmotnost 14 kg
 • Šířka v úrovni ramen 36.5 cm
 • Výška k sezení 68 cm
 • Průchod dveřmi 65 cm
 • Bezpečnostní popruh 5-point
 • Odpovídá bezpečnostním normám  
Témata: Testujeme s dětmi, Rodina, Video, Praktické rady, Naše tipy, Sport, Nejlepší video, Volný čas, Kočárek, Běhání, AMP, Lipno, Cross, Vozík, Thule Chariot, Thule Chariot Sport, Cyklistika, Lite, Běh, Rukojeť, Click
Mohlo by vás zajímat
Kristýna Leichtová má druhou dceru. Jaké dostala jméno?
kog
Slavné maminky
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus
Dubnová Mateřídouška oslavuje Den Země
Procházková Simona
Mateřídouška
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Formánková Simona
Instagram
Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, která stojí za vyzkoušení
Batole
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Patricie Pagáčová se dočkala miminka. A má krásné jméno!
Víchová Tereza
Slavné maminky