Maminka.czZdraví

Vzduch v domácnosti nejvíce ohrožuje děti

Prezentace klienta
29. 4. 2019
Vzduch v domácnosti nejvíce ohrožuje děti
Myslíte si, že v porovnání s pobytem na dětském hřišti je vaše dítě doma v absolutním bezpečí? Pokud jde o vzduch, který dýchá, nemusí to být vždy jednoznačné.

V ohrožení jsou zejména batolata

I když se může zdát, že vzduch znečištěný zplodinami CO2, případně alergeny z kvetoucích dřevin a trav nás ohrožuje jen venku, pořádnou "zásobu" alergenů si udržujeme i v domácím prostředí. Jde zejména o prach, roztoče a různé mikroorganismy. K nim se v jarním období přidá pyl, který se dovnitř dostane přes otevřená okna. Na rozdíl od zmiňovaného hřiště však všechny zmíněné znečišťující částice zůstanou v interiéru doslova uvězněné a vytvoří uzavřený oběh, který výrazně nenaruší ani časté větrání a úklid.

První varovné signály přicházejí v podobě svědění, ucpaného nosu či dráždivého kašle a nejčastěji jimi trpí právě malé děti. Většina prachu a alergenů je totiž rozptýlena ve výšce 30 cm nad zemí, nejvíce jich tedy vdechují batolata plazící či hrající si na zemi. Druhým kritickým místem je matrace. Během spánku tedy intenzivnímu ataku alergenů čelíme všichni.

Klepněte pro větší obrázek

Čistý vzduch i matrace

Účinným řešením nevyhovující kvality vzduchu v interiéru je čistička. Ačkoliv název může evokovat jen filtraci vzduchu, který dýcháme, nejmodernější technologie jdou s čištěním pořádně do hloubky. A to doslova.

„Naše čističky vzduchu využívají technologii nanoeTM, která produkuje záporně nabité mikročástice vody. Ty nejenže likvidují bakterie a viry rozptýlené ve vzduchu, ale zároveň pronikají i nejrůznějšími textilními vrstvami hluboko do jejich struktury, kde také pohlcují viry a alergeny. Takto dokáží zničit až 99,9% chřipkových virů H1N1, bakterie Escherichia coli či zlatého stafylokoka," říká Lukáš Bouchal ze společnosti Panasonic, která vyrábí čističky vzduchu již více než 50 let a od dubna je prodává i na slovenském trhu. Mikročástice nanoeTM zároveň dokáží zpracovat i zásadité radikály a čpavek, které se v textiliích nebo pěně matrací mohou nacházet. Rozkládají je na neškodné látky, a tím eliminují zápach.

Když máte doma alergika

Pokud vaše dítě trpí alergiemi, při výběru čističky vzduchu se určitě zajímejte io HEPA filtr. „Čističky vzduchu Panasonic mají filtr HEPA Composite, certifikovaný Britské nadací pro alergie. Účinnost filtrování ještě zvyšuje filtrační vrstva Super Alleru s obsahem katechinů ze zeleného čaje, tedy silných antioxidantů, a antibakteriálních enzymů, které jsou společně schopné inhibovat až 17 typů virů, bakterií a alergenů v objemu až 99%,“ říká Lukáš Bouchal ze společnosti Panasonic.

Obtíže při respiračních onemocněních zmírní funkce zvlhčování vzduchu, kterou jsou čističky vzduchu Panasonic vybavené a pracují tak podle potřeby ve třech různých režimech - čištění, zvlhčování a čištění & zvlhčování.

Vyberte si tu pravou

Představa, že při vší péči, kterou dítě vyžaduje, vám zbude ještě čas na kontrolu a údržbu dalšího zařízení v domácnosti je dost nereálná. Proto se při výběru čističky vzduchu nedívejte pouze na cenu, případně hlučnost, ale i na tzv. inteligentní technologie. Jinými slovy, opravdu chytrá čistička nečeká na povel. „Čističky vzduchu Panasonic jsou vybaveny inteligentními senzory, které monitorují lidský pohyb, světlo, vlhkost, zápach a míru znečištění prostoru.

Přístroj se tedy spouští automaticky dříve, než se znečišťující látky rozšíří do celé místnosti," vysvětluje benefity nejmodernějších modelů Lukáš Bouchal a připojuje i informaci, která potěší i lidi dbající na energetickou účinnost. Funkce ECONAVI automaticky přizpůsobuje výkon zařízení přítomnosti lidí v místnosti a míře znečištění. Za zmínku však rozhodně stojí i technologie Mega Catcher, umožňující výkonné nasávání vzduchu z více směrů. Funkce Mega Catcher se spustí automaticky vždy, když přístroj detekuje větší koncentraci prachu a alergenů.

Klepněte pro větší obrázek
Čistička vzduchu Panasonic F-VXR90G je vybavena 5 inteligentními senzory, které monitorují lidský pohyb, světlo, vlhkost, zápach a míru znečištění prostoru. Přístroj se tedy spouští automaticky dříve, než se znečišťující látky rozšíří do celé místnosti.   
Klepněte pro větší obrázek

Na českém trhu Panasonic nabízí 4 modely čističek vzduchu. Prémiové modely F-VXR90G a F-VXR70G, které disponují všemi pěti inteligentními senzory. Model F-VXR50G má čtyři senzory pro světlo, vlhkost, zápach a znečištění a model F-VXR35G má dva senzory pro vlhkost a zápach.

Čističky Panasonic jsou dostupné u prodejců Alza.cz, Datart a Panashop.

Témata: Zdraví

Mohlo by vás zajímat
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit
Dojemná svatba! Nevěsta měla dceru na zádech po celou dobu obřadu
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Přehledně: Kolik hodin spánku potřebuje dítě pro zdravý vývoj
Dítě, které vás dokáže nejvíc vytočit, se vám prý nejvíc podobá
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem
Obyčejný den očima mámy a dítěte. Tohle video vás dojme
Holčička se narodila s jizvou na tváři. Zranili ji lékaři při císaři
Má to smysl! Buďte doma, noste roušky, vyhýbejte se prarodičům. Proč?

Horoskopy

Střelec V rodinném prostředí je opět veselo. Jeden člen, který vás docela dlouho prudil, je zase příjemný a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Taťána, Tatiana, Taťana

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné