Maminka.czDěti

Vzhůru za dobrodružstvím! A jedině se sladkou odměnou

Dita Mrázková 12.  7.  2021
Léto je plné výzev a dobrodružství, a nás tak čekají nezapomenutelné zážitky. Ještě nemáte tip, kam s rodinou vyrazíte? Z našich šesti si určitě vyberete!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Ať už si prázdniny hodláte užít ve městě, na chalupě, u vody, anebo na horských výšlapech, mějte s sebou po ruce vždycky něco na zub. Při cestě na rozhlednu, při nekonečném čekání ve frontě, v autě při neúnavném dotazování „Kdy už tam budééém…?“, po koupání v bazénu nebo třeba při zdolávání svých osobních rekordů. Všude tam bude fajn nejen vychlazené pití, ale i nějaká sladká pochoutka. Třeba sáček rozmanitých bonbonů Haribo Favourits Mix. Kultovní medvídek Goldbären, osobitá lahvička Happy Cola, pohodové třešně Happy Cherries, citlivé srdíčko Love Hearts, neposedné žabky Quaxi. V pětici oblíbených bonbonů si vybere svého favorita každý. A teď už vzhůru za dobrodružstvím!

1. Pro nevěřící Tomáše


Že jste ještě neviděli zvířata v životní velikosti vyrobená z kovového šrotu? Zavítejte na Slovácko, konkrétně do Starého Města, kde můžete pohlédnout do očí dvoutunovému nosorožci Norbertovi nebo vzhlédnout k pětimetrové žirafě Safiře a jejímu mláděti Melmenovi. Nechybí ani lví výběh či stádo slonů, krokodýli, mrož, plejtvák obrovský, velboudi, opice, želvy, zvířata ze selského dvorku a spousta dalších. Součástí areálu je i retro vzpomínka v podobě muzea veteránů. Pokud jste fandové rozhleden, navštivte maják Šrotík, který stojí nedaleko a ze kterého můžete dohlédnout až na nedaleký hrad Buchlov.

2. Pro farmáře

Lanový park, trampolíny nebo možnost krmení některého ze třinácti vybraných druhů zvířat na vás čeká v jednom z největších farmaparků v Česku, v Soběhrdech. Celoročně otevřený areál naleznete ve Středočeském kraji mezi Prahou a Benešovem a zabaví se v něm velcí i malí návštěvníci. Těšit se můžete na více než 250 zvířat, mezi nimiž nechybí například velbloudi, klokani nebo buvoli. Kromě zvířat se ve farmaparku můžete odreagovat díky široké paletě aktivit a atrakcí. Při nepřízni počasí můžete dokonce využít velké kryté vyhřívané hřiště.

3. Pro vytrvalce


Že jste ještě nenavštívili šumavskou Stezku korunami stromů? Nejvyšší čas to napravit! Majestátní dřevěná stavba stojí na kopci Kramolín, přímo na břehu Lipenského jezera. Nahoru vás vyveze lanovka, kdo si chce dát do těla, tak samozřejmě může vyrazit pěšky po stezce na okraji sjezdovky (mírnější variantou výšlapu, vhodnou i pro kočárky, je asfaltová silnička lesem).

4. Pro malé (pod)vodníky


Součástí libereckého Babylonu – obrovského komplexu zábavy a odpočinku – je nezbytný aquapark s mnoha vodními atrakcemi i velkým saunovým a wellness světem, interaktivní iQPARK, který zábavnou formou přibližuje svět vědy a techniky (nechybí zrcadlové bludiště, vodní rotující tunel nebo bublinárium), 4D kino či golfový simulátor. Ti, kdo budou léto trávit na Moravě, okouzlí Aqualand Moravia, aqualand v obci Pasohlávky, kde děti nebudou vědět, kam dřív skočit.

5. Pro nebojsy


Chcete vědět, jak se dostat nejrychlejší cestou přímo do pohádky? Zajeďte do malebné jihočeské vesničky Selibov. Právě tady, na návsi, nedaleko Tálínského rybníka, si dali dostaveníčko skřítci, hejkalové, víly, čerti, hastrmani a další pohádková havěť. Kdo je chce ale spatřit na vlastní oči, musí sebrat odvahu a vstoupit do tajemné Pohádkové kovárny. V kreativní dílničce si každý může pro změnu vymodelovat svou oblíbenou pohádkovou postavičku nebo posedět u dvanácti měsíčků.

6. Pro cyklisty


Populární horské městečko Rokytnice nad Jizerou leží doslova na křižovatce turistických cest, a je tak dokonalým výchozím bodem pro podnikání výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí. Celé Krkonoše odsud máte doslova jako na dlani. Každý člen rodiny si tu najde to svoje. Akční děti se vyřádí v lanovém parku v korunách stromů nebo bikeparku Rock-it-nice, který je přes léto otevřen každý den v prostorách skiareálu. Malí sportovní nadšenci si užijí i tři sjezdové tratě různých úrovní obtížnosti v celkové délce pěti kilometrů.

Témata: Děti, Rodina, Dovolená s dětmi, Cestování, Maminka cestuje, Výlety, kino, Medvídek, rock, klokani, Morava, Staré město, Dobrodružství, Stavba, Gold, Soběhrdy, Nezapomenutelný zážitek, Veterán, Lipenské jezero, Rokytnice nad Jizerou, Sladká odměna, Koruna stromu, Bonbón, Kramolín, Břeh