Maminka.czPorod

Vzpomenete si, co jste dělaly v den porodu?

Na den či dny, které změnily váš život, se nezapomíná. Mnohé z nás si i po letech vybaví den porodu v jasných barvách, vůních a možná i chutích. Z mnohých vzpomínek vymizely zážitky negativní a zachovaly se jen prožitky veselé, příjemné a dojemné. Pojďme si zavzpomínat. Čtenářky Eva, Jarmila a Denisa se s námi podělily o své vzpomínky.
13. 9. 2012
Vzpomenete si, co jste dělaly v den porodu?

Eva (25): Ze svatby do porodnice

V den mého porodu jsem byla na svatbě, ženil se mi totiž mladší bratr. Manžel by byl sice nejradši, kdybych seděla doma v křesle se sbalenou taškou v jedné ruce a těhotenskou průkazkou v druhé, ale chybět na svatbě brášky, se kterým jsem prováděla tolik lumpáren, by pro mě bylo nemyslitelné. Termín jsem ostatně měla „až“ za 3 dny, a navíc se první děti prý často přenáší. Nevím, jestli jsem miminko naštvala svým odvážným (a odvázaným) břišním tancem, nebo už nesneslo neustále dotazy tetiček, babiček, sestřenic, kdy už to bude, nebo se možná chtělo podívat, odkud se bere ta šílená muzika.

Moje zvědavá slečna přišla na svět ještě ten den večer, jednoduše se rozhodla na sebe strhnout maximum pozornosti. Svatba byla veselá, hosté rozverní, počasí krásné, jídlo úžasné, nicméně po obědě mi bylo těžko a jak se nakonec ukázalo, ne po šunkových závitcích a knedlíčkové polévce, úžasné kachně a tuně koláčků. Lenka přišla na svět půl hodiny po příjezdu do porodnice, přesně ve 21 hodin večer a má jméno po nevěstě.

Jarmila (31): Zneužila jsem své těhotenství

Rodila jsem 14 dní před termínem v sobotu v noci, porodní den byl takový normální, poklidný, zato den předtím byl šílený a já si stále říkám, že jsem ten porod přivolala. V pátek jsem totiž dvakrát lhala policistům, že právě pospíchám do porodnice, dokonce jsem přidala i utrápený obličej a pár vzdychů. Můj obětavý manžel pro mě přijel ke kamarádce a zaparkoval omylem na zákazu stání. Ve chvíli, kdy jsem se kolébala k autu, jsem si všimla policisty vytahujícího bloček. Ani nevím, jak mě to napadlo, prostě jsem vyhrkla, že spěcháme rodit.

Policista se usmál, mávl rukou a popřál mi lehký porod. Po cestě domů byl manžel tak vykolejený, že přehlédl stopku a projel křižovatkou bez zastavení. Co čert nechtěl, za křižovatkou stáli opět policisté, naštěstí jiná hlídka. Jako již ostřílená herečka jsem dvakrát hekla a s urputným výrazem v obličeji jsem uplatnila svůj dramatický talent. Chápavý strážce pořádku nás opět empaticky propustil. Dnes se za své herecké výkony stydím a pánbůh mě za ně možná i po zásluze potrestal. V noci mi praskla voda a ráno jsme jeli tentokrát již doopravdy rodit. Naštěstí nás už nikdo nestavěl.

Denisa (37): Můj příběh není veselý, ale možná někomu dodá sílu

Otěhotněla jsem neplánovaně s přítelem „převozníkem“, nevážnou známostí, která přišla záhy po rozchodu s mou životní láskou. Miminko jsem se rozhodla nechat, nebylo mi už dvacet. „Převozník“ byl kupodivu nadšený, že bude otcem, a rozhodl se, že se ke mně nastěhuje. Z mé strany (a asi i z jeho) to sice nebyla láska jako trám, ale tak nějak jsem byla ráda, že miminko bude mít normální rodinu, mámu a fajn tátu. Přítel se ke mně choval hezky, ale byl to vždy velký dobrodruh a cestovatel, dva měsíce před porodem mi oznámil, že odjíždí na expedici do Indie.

Prý se před porodem vrátí a rád by dokonce zůstal s miminkem doma, do Indie si jede pro vnitřní sílu, klid a rovnováhu, to vše prý předá svému synu. Za dva měsíce ale napsal, že na mě myslí, posílá mi sílu, ale že se vrátí nejdřív za rok. Jeho srdce prý patří Indii. Myslím, že jsem ten den porodila spíše vzteky, než proto, že jsem měla den po termínu. Energie posílaná synovi se vrazila, kdo ví kam, protože se mi narodila skvělá dcera. Jsme už 6 let sami, ale zvládáme vše skvěle a jsem moc šťastná, že dceru mám.

Témata: Porod, Jen pro maminku, Policista
Mohlo by vás zajímat
Matěj Ruppert se stal podruhé tatínkem. A je to další holka!
Dej ten palec z pusy ven! Čtyřicet procent dětí nosí rovnátka kvůli cucání palce
Podzimní tvoření: Vytvořte si s dětmi tato roztomilá zvířátka z kaštanů
Maminky, pečujte poctivě o svou i dětskou pokožku

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu