Maminka.czKrálovská rodina

Z Archieho a Lilibet jsou princ a princezna. Na korunovaci krále Karla, která bude v den Archieho narozenin, nepřijedou

Simona Procházková 17.  4.  2023
Ačkoli dostali Harry a jeho žena Meghan oficiální pozvánku z královského paláce na velkolepou korunovaci Harryho otce, krále Karla III., zúčastní se několikadenních oslav jen samotný Harry. Manželka i obě děti do Anglie nepřiletí a zůstanou v Kalifornii, kde Archie mezitím oslaví čtvrté narozeniny.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Buckinghamský palác definitivně potvrdil, že Harry, vévoda ze Sussexu, se 6. května zúčastní korunovace svého otce, krále Karla III., ale Meghan, vévodkyně ze Sussexu, zůstane doma v Kalifornii se svými dětmi – princem Archiem a princeznou Lilibet.

VIDEO: Nejslavnější královské rozvody

Zatímco Archie, kterému budou přesně v den korunovace čtyři roky, se narodil v Londýně, rodištěm jeho mladší sestry Lilibet je Santa Barbara. Malá princezna Spojené království navštívila pouze jednou. Nejmenší Sussexové přiletěli do Londýna společně se svými rodiči loni v červnu u příležitosti velkolepých oslav platinového jubilea zesnulé královny Alžběty II.

Na veřejnosti se s nimi Harry a Meghan neobjevili, uspořádali ale zahradní večírek pro pozvané u příležitosti prvních narozenin malé Lilibet, která je tak oslavila v jejich britském sídle Frogmore Cottage. Těchto pár dní v Londýně bylo jedinou příležitostí, kdy se malá Lilibet setkala se svou prababičkou, královnou Alžbětou. Ta se tenkrát údajně vyjádřila ve smyslu, že jsou to velmi roztomilé děti, a okouzlilo ji, když jí Archie předvedl ukázkovou poklonu. Když v září královna zemřela, na pohřeb dorazili Harry a Meghan bez dětí, které zůstaly doma v péči druhé babičky.

Začátkem března nechali manželé malou Lilibet Dianu pokřtít a v oznámení o křtu ji poprvé titulují jako princeznu. Na titul prince má nyní nárok i její starší bratr Archie Harrison coby vnuk již za pár týdnů oficiálně korunovaného krále Karla III. Děti mladšího britského prince Harryho sice po narození královské tituly neměly, ale když se Charles, Harryho otec, stal králem, mají na ně nárok. Všechny tři děti staršího prince Williama, který je následníkem britského trůnu, užívají tituly hned od narození.

Princ Harry prozradil pikantnosti z porodů Archieho a Lilibet: Ukradl Meghan rajský plyn a byl u vyvolávaného porodu do vany
Témata: Slavní rodiče, Královská rodina, slavné děti, monarchie, narozeniny, Princ William, Král, Archie Harrison Mountbatten - Windsor, princezna, Anglie, princ Charles, Princ Harry, Vévoda ze Sussexu, Lilibet Diana, Buckinghamský palác, Princ, Alžběta, Alžběta II., Spojené království, Archie Harrison, Korunovace, Archie, Charles, Santa Barbara, Lilibet