Maminka.czPříběhy

Z nuly na devět! Adoptovali čtyři děti, narodil se jim syn a pak ještě čtyřčata

redakce 18.  10.  2020
Nedařilo se jim otěhotnět a teď mají devět dětí do osmi let věku. Takhle by šlo ve stručnosti vyčíslit příběh Maxine a Jacoba Youngových. Adoptovali čtyři děti, krátce po té se narodil jejich syn a navrch přišla jejich vlastní čtyřčata. A to vše během tří let!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Dovedete si představit, že by vás doma bylo jedenáct? Přesně takhle to mají Youngovi z pensylvánského Readingu. Maxine (30) a Jacob (32) se vzali před čtyřmi lety a okamžitě chtěli založit rodinu, to se jim ale nedařilo. 

Moc neváhali a rozhodli se pro pěstounskou péči, původně zvažovali dvě děti, nakonec k nim do rodiny přibyly rovnou čtyři. 

Takhle vypadá porod! Neuvěřitelné detaily, dojemné první momenty, intimita

Jak se svěřili webu boredpanda.com, všechno jsou to sourozenci – proto neváhali a přijali je všechny čtyři. Jako poslední z nich přibyla malá Elliot, v níž Maxině hned našla spřízněnou duši. Mezitím se Maxine podařilo otěhotnět – po dvou letech pokusů, které nikam nevedly. Jejich vlastní syn se narodil v říjnu 2018. 

Vždycky jsme chtěli alespoň čtyři

Rozhodli se čtyři sourozence nemít jen v pěstounské péči, ale naplno je adoptovat. Krátce po té, co si vyřídili všechny potřebné dokumenty, zjistila Maxine, že je zase v jiném stavu. A že děti budou tentokrát rovnou čtyři. 

Lékaři rodinu varovali, že je to čtyřčetné těhotenství a že děti nemusí být v pořádku, hrozilo například, že se narodí hodně předčasně. Ale to se naštěstí nestalo, čtyřčata se narodila v červenci 2020  sice o něco dříve a musela do inkubátorů, ale jsou zdravá. 

Kromě rodičů Maxine a Jacoba tak rodinu tvoří čtyři adoptované děti Aiden (8), Parker (5), Connor (4) a Elliot (3). Pak je tu jejich vlastní syn Henry (2) a několikaměsíční čtyřčata Beck, Silas, Theo a Cecilia. 

Maxine a Jacob se svěřili s tím, že vždycky chtěli velkou rodinu, takže jsou nadšení. "Vlastně už od začátku jsme chtěli alespoň čtyři. Když jsme čtyři adoptovali a narodil se náš vlastní syn, stejně jsme chtěli ještě další," řekla Maxine. 

Čekala na adopci, když otěhotněla. Obě děti se narodily ve stejný den!

Přiznává, že péče o devět dětí je skutečně náročná, ale tvrdí, že se jí to vrací v množství lásky. Pochvaluje si, že děti navzájem mají skvělé vztahy, což péči usnadňuje. I tak se ale rodiče snaží, aby každé z dětí mělo dostatek nedělené rodičovské pozornosti. 

"Je to obtížné,  protože to pak znamená, že na sebe nemáme s Jacobem moc času, natož abychom měli každý čas sám pro sebe. Ale bereme to jako období, děti rychle rostou a nakonec nám bude chybět doma, kdy nás tolik potřebovali," soudí mnohonásobná máma. S tím, že už není moc velký rozdíl, jestli máte děti tři, nebo jestli jich je devět. 

Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla

Denní rutinu má tahle rodina podobnou jako spousta jiných. Vstávají kolem půl osmé ráno, snídají – miminka dostanou láhve s mlékem, pak jdou ven a domů se vrací na oběd. Po něm si většina rodiny zdřímne a je tu čas na svačinu, na hraní a na večeři. Čtyřčata naštěstí, říkají rodiče, ještě hodně spí. "Až se začnou hýbat, teprve to začne být zajímavé," soudí Maxine. Před spaním si čtou a rodiče se snaží strávit trochu času s každým potomkem zvlášť. 

Jak říká, mají devět dětí do osmi let, ale ještě bláznivější je říci, že osmi z nich je méně než pět. Většinu péče kolem nich zvládají sami, ve dne stejně jako v noci. Jen občas k nim zajde máma Maxine pohrát si s dětmi, zatímco druhá babička občas část vnoučat vezme ven. 

"Milujeme své děti, takže jsme rádi, že s nimi můžeme být. Chaos velké rodiny nás baví. Tam, kde vládne větší chaos, najdete více smíchu, úsměvů a bezpodmínečné lásky," míní rodiče. 

Rodina má svůj vlastní Instagram i kanál na YouTube, kde ukázali třeba příchod čtyřčat na svět. 

A jako bonus video z jiné rodiny s vícerčaty

Rodina se odstěhovala z města do divočiny. Mají TV a proč to i s dětmi udělali?
Instagram vs. realita: Takhle se mámy fotí, ale pravda je úplně jiná!
Témata: Zajímavosti, Rodina, Vaše příběhy, Instagram, Příběhy, Syn, Pěstounská péče, Adopce, Connor, Elliot, Čtyřčata, Parker, Čtyři, Aiden, Děti, Národ, Jake, Nadšení, Theo, Silas, Jakob, Beck, Láska, YouTube, Jacob
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Narození miminka v přímém přenosu! Jak probíhá císařský řez, jsme exkluzivně natočili krok za krokem
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
Maminky, zavřete oči! Tyto šílenosti vymýšlí tatínci, když hlídají své ratolesti
redakce
Galerie