Maminka.czPříběhy

Z nuly na devět! Adoptovali čtyři děti, narodil se jim syn a pak ještě čtyřčata

18. 10. 2020
Nedařilo se jim otěhotnět a teď mají devět dětí do osmi let věku. Takhle by šlo ve stručnosti vyčíslit příběh Maxine a Jacoba Youngových. Adoptovali čtyři děti, krátce po té se narodil jejich syn a navrch přišla jejich vlastní čtyřčata. A to vše během tří let!

Dovedete si představit, že by vás doma bylo jedenáct? Přesně takhle to mají Youngovi z pensylvánského Readingu. Maxine (30) a Jacob (32) se vzali před čtyřmi lety a okamžitě chtěli založit rodinu, to se jim ale nedařilo. 

Moc neváhali a rozhodli se pro pěstounskou péči, původně zvažovali dvě děti, nakonec k nim do rodiny přibyly rovnou čtyři. 

Takhle vypadá porod! Neuvěřitelné detaily, dojemné první momenty, intimita

Jak se svěřili webu boredpanda.com, všechno jsou to sourozenci – proto neváhali a přijali je všechny čtyři. Jako poslední z nich přibyla malá Elliot, v níž Maxině hned našla spřízněnou duši. Mezitím se Maxine podařilo otěhotnět – po dvou letech pokusů, které nikam nevedly. Jejich vlastní syn se narodil v říjnu 2018. 

Vždycky jsme chtěli alespoň čtyři

Rozhodli se čtyři sourozence nemít jen v pěstounské péči, ale naplno je adoptovat. Krátce po té, co si vyřídili všechny potřebné dokumenty, zjistila Maxine, že je zase v jiném stavu. A že děti budou tentokrát rovnou čtyři. 

Lékaři rodinu varovali, že je to čtyřčetné těhotenství a že děti nemusí být v pořádku, hrozilo například, že se narodí hodně předčasně. Ale to se naštěstí nestalo, čtyřčata se narodila v červenci 2020  sice o něco dříve a musela do inkubátorů, ale jsou zdravá. 

Kromě rodičů Maxine a Jacoba tak rodinu tvoří čtyři adoptované děti Aiden (8), Parker (5), Connor (4) a Elliot (3). Pak je tu jejich vlastní syn Henry (2) a několikaměsíční čtyřčata Beck, Silas, Theo a Cecilia. 

Maxine a Jacob se svěřili s tím, že vždycky chtěli velkou rodinu, takže jsou nadšení. "Vlastně už od začátku jsme chtěli alespoň čtyři. Když jsme čtyři adoptovali a narodil se náš vlastní syn, stejně jsme chtěli ještě další," řekla Maxine. 

Čekala na adopci, když otěhotněla. Obě děti se narodily ve stejný den!

Přiznává, že péče o devět dětí je skutečně náročná, ale tvrdí, že se jí to vrací v množství lásky. Pochvaluje si, že děti navzájem mají skvělé vztahy, což péči usnadňuje. I tak se ale rodiče snaží, aby každé z dětí mělo dostatek nedělené rodičovské pozornosti. 

"Je to obtížné,  protože to pak znamená, že na sebe nemáme s Jacobem moc času, natož abychom měli každý čas sám pro sebe. Ale bereme to jako období, děti rychle rostou a nakonec nám bude chybět doma, kdy nás tolik potřebovali," soudí mnohonásobná máma. S tím, že už není moc velký rozdíl, jestli máte děti tři, nebo jestli jich je devět. 

To je ale bříško! Těhotenství s trojčaty týden po týdnu na mimořádných fotkách

Denní rutinu má tahle rodina podobnou jako spousta jiných. Vstávají kolem půl osmé ráno, snídají – miminka dostanou láhve s mlékem, pak jdou ven a domů se vrací na oběd. Po něm si většina rodiny zdřímne a je tu čas na svačinu, na hraní a na večeři. Čtyřčata naštěstí, říkají rodiče, ještě hodně spí. "Až se začnou hýbat, teprve to začne být zajímavé," soudí Maxine. Před spaním si čtou a rodiče se snaží strávit trochu času s každým potomkem zvlášť. 

Jak říká, mají devět dětí do osmi let, ale ještě bláznivější je říci, že osmi z nich je méně než pět. Většinu péče kolem nich zvládají sami, ve dne stejně jako v noci. Jen občas k nim zajde máma Maxine pohrát si s dětmi, zatímco druhá babička občas část vnoučat vezme ven. 

"Milujeme své děti, takže jsme rádi, že s nimi můžeme být. Chaos velké rodiny nás baví. Tam, kde vládne větší chaos, najdete více smíchu, úsměvů a bezpodmínečné lásky," míní rodiče. 

Rodina má svůj vlastní Instagram i kanál na YouTube, kde ukázali třeba příchod čtyřčat na svět. 

A jako bonus video z jiné rodiny s vícerčaty

Rodina se odstěhovala z města do divočiny. Mají TV a proč to i s dětmi udělali?
Instagram vs. realita: Takhle se mámy fotí, ale pravda je úplně jiná!
Maminka leden
Témata: Vaše příběhy, Instagram, Adopce, Rodina, Pěstounská péče, Příběhy, Zajímavosti, Čtyřčata, Theo, Elliot, Láska, Děti, Silas, Connor, Nadšení, Jake, Syn, YouTube, Parker, Beck, Jakob, Jacob

Mohlo by vás zajímat
Emoce a detaily z nevídané blízkosti! Nejlepší porodní fotky roku 2021
Císař není hanba, vzkazuje všem mámám tahle žena. A hrdě ukázala jizvu!
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Jste těhotná a máte tyhle potíže? Neváhejte a hned volejte lékaře!
Dítě zplodil ještě jako muž, narodilo se už ale dvěma ženám
Cítí se být mužem, porodil dítě. Pár ukázal odvážné porodní fotky
Největší galerie porodních fotek, jakou jste viděli. Pozor, je to dojímavé a občas syrové

Horoskopy

Beran Středeční maraton bude náročný, ale vše do puntíku zvládnete. Pokud jste doma s dětmi, půjde vám vše od…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Matěj, Matyáš, Jasmína

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné