Maminka.czVýživa a stravování

Zabalte si do batohu na výlet lehkou svačinu z kvalitních surovin

Konečně je to tady. Na konci června děti přinesou ze školy vysvědčení a dlouhé dva měsíce prázdnin začínají. A čím je vyplnit? Co třeba vyrazit na pořádný rodinný výlet? Česká republika nabízí mnoho možností, ať už se jedná o hrady nebo zámky, kde si děti budou připadat jako princové a princezny, nebo o přírodní památky.
Komerční článek
1. 7. 2013
Zabalte si do batohu na výlet lehkou svačinu z kvalitních surovin

Na čerstvém vzduchu vyhládne, takže se určitě bude hodit něco k zakousnutí. Dobrá svačina doplní energii pro další objevování. Ideální jídlo s sebou by mělo být dostatečně trvanlivé, mělo by chutnat dobře i za studena. Porce by měla být menší, aby se dala vzít jednoduše do ruky a pohodlně sníst třeba na lavičce pod hradem nebo jen tak na louce. Řízek s chlebem je sice klasika, ale svoji rodinu s ním nepřekvapíte. Nebojte se experimentů a nových lehkých letních kombinací!

Při výběru občerstvení na vycházku se vyplatí sáhnout po těch surovinách, u kterých máte garanci kvality, jako je tomu u potravin se značkou KLASA. Dobré suroviny jednoduše ničím nahradit nelze: nejlepší sendviče připravíte z poctivého českého masa, ovesné placičky budou ještě chutnější, pokud do nich přidáte voňavý lesní med a špenátový štrúdl bez kvalitního špenátu si ani představit nelze.

Přinášíme několik receptů, které vás zasytí během dne v přírodě. Pro snazší orientaci přikládáme i výrobce, od kterých jsme nakupovali. Při výrobě sendvičů jsme sáhli například po libovém krůtím prsním masu od Zelenky, kterým se zavděčíte i těm nejnáročnějším dětem, na sušenky jsme použili výborné a zdravé BIO máslo od EKOMILK a na špenátový závin jsme si vzali mražený špenát od AGRO Jesenice.

Lákavé recepty můžete najít v letní kuchařce S KLASOU na výlet. Ke stažení je na www.eklasa.cz. Přejeme vám příjemný den strávený v přírodě a dobrou chuť!

Mohlo by vás zajímat
Generace Y: Dnešní puberťáci se chtějí hlavně bavit, ale rozumíte jim?
Pojďte ven s Maminkou. Sejdeme se v neděli po obědě v parku na Pankráci
GALERIE: Tato miminka nikdy nevyrostou, od opravdových je téměř nepoznáte
Gratulujeme! Jana Doleželová je maminkou, porodila holčičku

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu