Maminka.czVýživa a stravování

Zabalte si do batohu na výlet lehkou svačinu z kvalitních surovin

Konečně je to tady. Na konci června děti přinesou ze školy vysvědčení a dlouhé dva měsíce prázdnin začínají. A čím je vyplnit? Co třeba vyrazit na pořádný rodinný výlet? Česká republika nabízí mnoho možností, ať už se jedná o hrady nebo zámky, kde si děti budou připadat jako princové a princezny, nebo o přírodní památky.
Komerční článek
1. 7. 2013
Zabalte si do batohu na výlet lehkou svačinu z kvalitních surovin

Na čerstvém vzduchu vyhládne, takže se určitě bude hodit něco k zakousnutí. Dobrá svačina doplní energii pro další objevování. Ideální jídlo s sebou by mělo být dostatečně trvanlivé, mělo by chutnat dobře i za studena. Porce by měla být menší, aby se dala vzít jednoduše do ruky a pohodlně sníst třeba na lavičce pod hradem nebo jen tak na louce. Řízek s chlebem je sice klasika, ale svoji rodinu s ním nepřekvapíte. Nebojte se experimentů a nových lehkých letních kombinací!

Při výběru občerstvení na vycházku se vyplatí sáhnout po těch surovinách, u kterých máte garanci kvality, jako je tomu u potravin se značkou KLASA. Dobré suroviny jednoduše ničím nahradit nelze: nejlepší sendviče připravíte z poctivého českého masa, ovesné placičky budou ještě chutnější, pokud do nich přidáte voňavý lesní med a špenátový štrúdl bez kvalitního špenátu si ani představit nelze.

Přinášíme několik receptů, které vás zasytí během dne v přírodě. Pro snazší orientaci přikládáme i výrobce, od kterých jsme nakupovali. Při výrobě sendvičů jsme sáhli například po libovém krůtím prsním masu od Zelenky, kterým se zavděčíte i těm nejnáročnějším dětem, na sušenky jsme použili výborné a zdravé BIO máslo od EKOMILK a na špenátový závin jsme si vzali mražený špenát od AGRO Jesenice.

Lákavé recepty můžete najít v letní kuchařce S KLASOU na výlet. Ke stažení je na www.eklasa.cz. Přejeme vám příjemný den strávený v přírodě a dobrou chuť!

Témata: Kam s dětmi, Výživa a stravování
Mohlo by vás zajímat
Jak naučit dítě správně a bezpečně bruslit. S výukou začněte po čtvrtém roce
Proč pouštíme na podzim draky a opadává listí? Dětské otázky vás už nepřekvapí
První porody by se měly zakázat, říká porodní asistentka Tereza Morávková
Tipy na vánoční dárky pro miminka od narození do šesti měsíců

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu